حمایت از 12 هزار پایان‌ نامه کارشناسی ارشد و دکتری و تشویق 1600 نفر از اساتید راهنما

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آذر 1391-10 December 2012بازدید 1782

حمایت از 12 هزار پایان‌ نامه کارشناسی ارشد و دکتری و تشویق 1600 نفر از اساتید راهنما

مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه بودجه فناوری‌های نوین کاهش نمی‌یابد، از حمایت بیش از 27 میلیارد ریالی این ستاد از 3500 محقق حوزه نانو خبر داد.


پایان نامه دانشجو در مقطع کارشنناسی و <a class=دکتری" title="پایان نامه دانشجو در مقطع کارشنناسی و دکتری" width="170" height="102" />


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سید مهدی رضایت مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص حمایت‌های تشویقی ستاد توسعه فناوری نانوی این معاونت از محققان این حوزه، گفت:

ستاد توسعه فناوری نانو تاکنون بیش از 12 هزار پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری را مورد حمایت قرار داده که از این تعداد حدود 10 هزار پایان نامه مربوط به دانشجویان کارشناسی ارشد است که به صورت پروپوزال پایان‌نامه یا پایان‌نامه دفاع شده از آنها حمایت شده است.

مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تصریح کرد: حدود 2 هزار نفر از محققان مورد حمایت این ستاد نیز دانشجویان دوره دکتری هستند، به عبارت دیگر بیش از 5 هزار نفر از اساتید دانشگاه و متخصصانی که به عنوان استاد راهنما و استاد مشاور با این پایان نامه‌ها همکاری می‌کردند، نیز مورد حمایت و تشویق ستاد نانو قرار گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه آخرین حمایت مالی که امسال توسط ستاد نانو پرداخت شد، بیش از 27 میلیارد ریال است، یادآور شد:‌ در مجموع 3652 نفر از محققان حوزه نانو تشویق شدند که از این میزان، 1300 پایان نامه متعلق به مقطع کارشناسی ارشد و 280 پایان نامه مربوط به دوره دکتری بود.

رضایت تاکید کرد:   حدود 1600 نفر از اساتید راهنما نیز بر اساس ضوابط و آیین نامه‌های تصویب شده در شورای عالی انقلاب فرهنگی، مورد تشویق و حمایت ستاد فناوری نانو قرار گرفته‌اند.

مدیر کارگروه توسعه نیروی انسانی ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ادامه داد: این حمایت‌های تشویقی به محققانی تعلق گرفته است که پروپوزال آنها تا آخر شهریورماه 1391 در این ستاد تایید شده یا پایان نامه دفاع شده آنها تا آخر شهریور 1391 در ستاد توسعه فناوری نانو تائید و در یکی از همایش‌های مورد قبول ستاد نانو شرکت کرده‌اند.

رضایت افزود: همچنین مبلغ حمایتی افرادی که مقالات isi آنها تا آخر تیر ماه 1391 در ستاد توسعه فناوری نانو مورد تائید قرار گرفته نیز پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه تاخیر اندکی در پرداخت‌ها به وجود آمده بود، محققان این دغدغه را داشتند که ممکن است به دلیل مسائل و مشکلات مالی سازمان‌ها، این حمایت‌ها ادامه نداشته باشد؛ با این وجود با حمایت و مساعدت خوب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پیگیری‌های جدی دبیر ستاد فناوری نانو، توانستیم آخرین حمایت‌های تشویقی را به محققان پرداخت کنیم.

مدیر کارگروه منابع انسانی ستاد توسعه فناوری نانوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همچنین اعلام کرد: پیش بینی می‌کنیم که در 10 روز آینده پرداخت‌هایی برای گروه دیگری از محققان و دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشیم.

*بودجه فناوری‌های نوین کاهش نمی‌یابد

رضایت خاطرنشان کرد: این پرداخت‌ها پیام جدی به همراه دارد که نظام، دولت و ارگان‌هایی مانند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فناوری نانو، حتی اگر مجبور شوند به خاطر فشارهای ناشی از تحریم ها اعتبارات برخی از  بخش‌ها را کاهش دهند، اما بودجه فناوری‌های نوین را که یکی از راه‌های برون رفت اصلی از فشارهای خارجی است، کاهش نخواهند داد.

پایان نامه دانشجو کارشناسی ارشد دکتری حمایت از اساتید راهنما

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها