معرفی گروه دوم اساتید برجسته کشور تا پایان امسال و نحوه حمایت بنیاد ملی نخبگان از هنرمندان و حوزویان نخبه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 بهمن 1391-07 February 2013بازدید 1181معرفی گروه دوم اساتید برجسته کشور تا پایان امسال و  نحوه حمایت بنیاد ملی نخبگان از هنرمندان و حوزویان نخبهقائم‌مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: گروه دوم اساتید و محققان برجسته کشور در قالب جایزه علامه طباطبایی تا پایان امسال معرفی می‌شوند.پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سهراب‌پور قائم مقام بنیاد ملی نخبگان عصر امروز در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره نوآوری و شکوفایی فجر انقلاب اسلامی در مصلی تهران با اشاره به نحوه حمایت بنیاد ملی نخبگان از نخبگان اقشار مختلف کشور، گفت: با توجه به حمایت بنیاد از اساتید برجسته کشور، تا پایان امسال گروه دوم اساتید و محققان برجسته در قالب جایزه علامه طباطبایی معرفی می‌شوند.

به گفته وی پیش از این 40 نفر از اساتید برجسته در گروه اول معرفی شده و تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان قرار گرفتند.

سهراب‌پور گفت: بنیاد ملی نخبگان از نخبگان کشور در اقشار مختلف حمایت می‌کنند به طوری که مدال‌آورندگان المپیادهای دانش‌آموزی و دانشجویی و همچنین جوانان و پیشکسوتان نخبه کشور مورد حمایت این بنیاد قرار می‌گیرند.

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: در طرح حمایت بنیاد از نخبگان کشور هنرمندان برجسته نیز تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان قرار می‌گیرد.

وی گفت: همچنین با جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از میان دانشجویان دکتری و همچنین استخدام آنها در شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز دولتی از نخبگان تحصیلات تکمیلی دانشگاه‌ها نیز حمایت می‌کنیم.

سهراب‌پور افزود: نخبگان ایرانی مقیم خارج از کشور نیز از سوی بنیاد ملی نخبگان مورد حمایت قرار می‌گیرند. به طوری که این افراد که در دانشگاه‌های معروف دنیا استاد هستند، اگر توسط دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور دعوت شوند با مخارج دعوت‌کنندگان به ایران سفر کرده و با فضای علمی کشور نیز آشنا می‌شوند.* حمایت بنیاد ملی نخبگان از حوزویان نخبه

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: برای حمایت از نخبگان حوزه نیز آئین‌نامه‌ای وجود دارد که باید توسط حوزه علمیه قم تدوین شود.

وی افزود: منتظر تدوین آئین‌نامه از سوی حوزه علمیه قم هستیم تا آن را به تصویب رسانده و اجرایی کنیم.اسامی برجسته دانشگاه دانشگاه گروه دوم اساتید

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها