ابلاغ مصوبات استانی با تأیید رئیس دانشگاه و اعلام ضوابط هیأتهای استانی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 بهمن 1391-09 February 2013بازدید 987ابلاغ مصوبات استانی با تأیید رئیس دانشگاه و اعلام ضوابط هیأتهای استانی


رئیس دانشگاه آزاد گفت: مصوبات هیأت امناء استانی با تأیید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ می‌شود.

پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد دانشجو در جلسه تبیین سیاستهای هیات امنای استانی افزود: هیات امنای استانی با ترکیب و وظایف جدید فعالیت خود را آغاز کرده است و دبیر هیات امنا وظایف خاص خود را انجام می دهد و همچنین جایگاه واحدها تغییری نکرده است.

وی با اشاره به تدوین برنامه های بلندت مدت و کوتاه مدت در واحدهای دانشگاهی، گفت: تصویب و توسعه واحدها با مجوز شورای گسترش صورت می گیرد.

دانشجو خاطرنشان کرد: تقریبا اکثر نمایندگان دانشگاه آزاد در وزارت بهداشت، وزارت علوم، شورای عالی انقلاب فرهنگی و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری معرفی شده اند.

وی تصریح کرد: در هنگام تصمیم گیری در مورد هر واحدی در سطح هیات امنا، رئیس هر واحدی به عنوان یک عضو دارای حق رای شرکت می کند.

دانشجو ادامه داد: عضویت در هیات امنای استانی قائم به شخص است و افراد نمی توانند نماینده ای را به جای خودشان معرفی کنند.

وی گفت: جلسات هیأت امنای استانی با حضور حداقل 10 نفر از اعضای فوق رسمیت دارد و تصمیم‌ها با رأی حداقل 7 نفر از اعضای حاضر به تصویب می‌رسد. درصورت حضور بیش از 10 نفر از اعضاء، ملاک اعتبار مصوبات، رأی اکثریت اعضای حاضر خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: در هنگام تصمیم‌گیری برای هر کدام از واحدهای استانی رئیس آن واحد می‌تواند با حق رأی در جلسه هیأت امنای استانی شرکت کند.

وی گفت: احکام اعضای هیأت امنای استانی برای یک دوره چهارساله توسط رئیس هیأت امنای استانی صادر خواهد شد. انتخاب مجدد آنان بلامانع است.

دانشجو گفت: تصویب تأسیس، توسعه یا انحلال واحدها و مراکز دانشگاهی در استان در چارچوب ضوابط شورای گسترش آموزش عالی وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی است و تصویب ظرفیت پذیرش دانشجو و نیز پیشنهاد ایجاد رشته‌های جدید در چارچوب ضوابط شورای گسترش آموزش عالی وزارتین مزبور صورت می گیرد.

وی ادامه داد: هیأت امنای استانی در انجام وظایف خود موظف به رعایت کلیه قوانین و مقررات مرتبط از جمله مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و دستورالعمل‌های وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی می‌باشد.دانشگاه دانشگاه آزاد اعلام ضوابط هیئت استانی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاهها برای ارتقا خوابگاههای رتبه ۴ جایزه می گیرند

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

اخبار روزنامه ها