تدوین سند تولید مواد اولیه‌ دارویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   16 اسفند 1391-06 March 2013بازدید 943

تدوین سند تولید مواد اولیه‌ دارویی


پرتال دانشگاهی کشور به نقل از ، پرتال متعلق به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  ، رییس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران در دومین همایش شیمی صنعت که با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در این پژوهشگاه برگزار شد ، از تدوین سند تولید مواد اولیه‌ دارویی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور انبیا با اعلام این خبر اظهار داشت: یک کمیسیون دائمی نیز از نمایندگان سازمان‌هایی که در این همایش شرکت کرده‌اند، تشکیل می شود تا تمامی موضوعات مربوط به تهیه مواد اولیه را در قالب طرح ملی خودکفایی در تولید مواد اولیه دارو پیگیری کنند.
وی افزود: نقش انجمن شیمی ایران در راهبری این موضوع بارز است و پژوهشگاه شیمی نیز تفاهم‌نامه‌ای با این انجمن امضاء کرده که بر اساس آن بسیاری از پروژه‌های پژوهشی این انجمن با استفاده از امکانات پژوهشگاه و با تکیه بر پژوهشگران آن انجام خواهد شد.
دکتر انبیا با بیان اینکه کشور در زمینه تولید دارو و شیمی از دانشمندان بسیار خوبی برخوردار است و علم زیادی در این حوزه تولید کرده است گفت: علم شیمی باید به بستری برای رفاه مردم تبدیل شود و در این زمینه نیز مواد اولیه دارویی حوزه استراتژیک شیمی‌دان‌هاست چرا که با جان مردم سر و کار دارد.
رییس پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ادامه داد: انجمن شیمی در زمینه خودکفایی در تولید مواد اولیه دارویی نقش موثری ایفا خواهد کرد چرا که در تمام کشورهای دنیا نیز صنایع مشکلات خود را با تکیه بر دانش کانون‌های علمی برطرف می‌کنند.
وی همچنین در خصوص فعالیت‌های پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران نیز گفت: این پژوهشگاه در سالهای گذشته در زمینه تولید مواد اولیه فعال بوده و سال گذشته با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت کار خود را در این زمینه دوباره آغاز کرد و دفتری را با عنوان همکاری پژوهشی و صنعتی با صنایع داروسازی برای پیشبرد آن راه‌اندازی کرد.
در ادامه  این همایش دکتر میرزا آقایان، دبیر این همایش گفت: هدف از برگزاری چنین همایشی در واقع تبیین و اعلام سیاست‌ها و برنامه‌های کلان کشور در پشتیبانی از تولید مواد اولیه‌ دارویی است.
وی افزود: در این زمینه باید اولویت‌های محصولات نهایی و مواد اولیه دارویی نیز مشخص شود و بستر مناسبی برای ارائه مطالب کلان دارویی به مراجع ذی‌ربط و فناوران شکل گیرد.
گفتنی است، در پایان این همایش پنل‌هایی با موضوعات مواد پایه شیمیایی و مواد موثره دارویی، مواد افزودنی و حلال‌ها، استانداردهای دارویی، ماشین‌آلات و حامیان تولید دارو برگزار شد.تدوین سند تولید مواد اولیه‌ دارویی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها