درخواست نمایندگان از وزیرعلوم درباره برکنار نکردن روسای دانشگاه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 فروردین 1392-09 April 2013بازدید 1368
درخواست نمایندگان از وزیرعلوم درباره برکنار نکردن روسای دانشگاه

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره اظهار نظر روز گذشته وزیرعلوم در خصوص احتمال اجرایی شدن دستور رئیس جمهور در خصوص برکناری روسای دانشگاهها، تاکید کرد که رئیس جمهور از طریق وزرایش چنین حقی دارد اما درخواست نمایندگان از وزیر علوم این است که چنین اقدامی را انجام ندهد.

پرتال دانشگاهی به نقل از جواد هروی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره اظهارنظر وزیر علوم در خصوص اجرایی شدن برکناری روسای دو دانشگاه تهران و تربیت مدرس در صورت دستور احمدی نژاد و حق دخالت رئیس جمهور در برکناری روسای دانشگاه، اظهار داشت: مسئولان اجرایی حق انتصاب و عزل مدیرانشان را دارند و طبیعتاً اگر رئیس جمهور هم قصد داشته باشد در این زمینه اقدام کند از طریق وزرای خود وارد می شود.

وی ادامه داد: رئیس جمهور به عنوان فرد نخست قدرت اجرایی کشور، این حق را دارد که از طریق وزرایش، کسی را برکنار یا منصوب کند.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه وزرا یا روسای سازمانها می توانند در مقابل خواسته رئیس جمهور مقاومت نشان دهند، افزود: اگر قرار بر این بود که مدیران و مسئولان نظام بر اساس وظیفه خود عمل کنند پس نمایندگان هم در قبال بسیاری از مسائل می توانستند انتقاد، اعتراض یا استیضاح کنند و کوتاه هم نیایند اما با توجه به حساسیتهای پیش از انتخابات ریاست جمهوری ما را مجاب می کند بر اینکه حرکتهای حساب شده برداریم.

هروی تاکید کرد: عزل و نصب روسای دانشگاهها در اختیار وزیر علوم است اما نه اینکه در واپسین ماههای نزدیک به انتخابات مهم ریاست جمهوری کانونهایی که به محیطهای دانشجوی متصل هستند و هیجانات عظیمی در درون خود نهفته دارند با این حرکات شاید ناصحیح ملتهب شوند.

وی همچنین به یک خواسته اعضای کمیسیون از وزیر علوم در این باره اشاره کرد و گفت: اعضای کمیسیون آموزش بر اساس ارتباطاتی که با وزیر علوم داشتند از وی خواستند که در این مقطع زمانی، چنین اقدامات نکوهیده و نامعقول انجام ندهد و کامران دانشجو هم پذیرفت.

روز گذشته کامران دانشجو در جمع روسای دانشگاههای تهران در خصوص نامه اخیر رئیس جمهور برای برکناری رهبر و رنجبر اعلام کرد: " در چنين مواردي نظرات تبيين مي‌شود اما تصميم نهايي بر اساس رعايت موازين و سلسله مراتب با رئيس جمهور محترم است و اوامر صادره اجرا مي‌گردد."دانشگاه اخبار دانشگاه برکنار کردن اساتید دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها