نقشه و راه کارهای دانشگاه ها در پیشگیری از اعتیاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 امرداد 1392-11 August 2013بازدید 828نقشه و راه کارهای  دانشگاه ها در پیشگیری از اعتیاد

مدیر کل فرهنگی وزارت علوم، گفت: تفاهم نامه ای با محتواي پيشگيري از سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها ميان معاونت فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم و معاونت كاهش تقاضا و توسعه مشاركت هاي مردمي ستاد مبارزه با مواد مخدر با بودجه ای بالغ بر 20 میلیارد ریال منعقد شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر، جلیل دارا با اعلام این خبر، افزود: يكي از مفاد مهم اين تفاهم نامه برگزاري كارگاه هاي آموزشي است که مقرر شد همانند سنوات گذشته ذيل طرح فرهنگ، پويايي و سلامت توسط معاونت هاي فرهنگي و اجتماعي دانشگاه ها برگزار شود.

وی تاکید کرد: اين كارگاه هاي آموزشي ويژه دانشجويان ورودي جديد است كه محتواي آن با رويكرد آگاهي بخشي در خصوص سوء مصرف مواد مخدر و روان گردان ها و آسيب هاي اين پديده شوم تنظيم شده و پيش بيني مي شود حداكثر تا نيمه شهريور ماه سال جاري فاز اول ابلاغ اعتبار اين طرح براي اجرا در مهرماه به دانشگاه ها پرداخت شود.

نماينده وزير علوم در ستاد مبارزه با مواد مخدر، افزود: در تلاش هستيم براي شركت كنندگان در اين كارگاه ها بسته آموزشي و فرهنگي متناسب توليد و به دانشگاه ها ارسال شود كه اين بسته آموزشي در قالب هاي بروشور، كتابچه و لوح فشرده هم اكنون در مرحله توليد است.

وی خاطر نشان کرد: جهت ترسيم نقشه راه دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي در حوزه پيشگيري از اعتياد برش دانشگاهي سند جامع پيشگيري اوليه از اعتياد را با همكاري ستاد مبارزه با مواد مخدر و دفتر مشاوره وزارت علوم در دست تدوين است كه ابتداي نيم سال تحصيلي سال جاري به دانشگاه ها ابلاغ مي شود.

به گفته مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، طرح فرهنگ، پویایی و سلامت توسط معاونت هاي فرهنگي و اجتماعی دانشگاه با تعامل و همكاري دفاتر مشاوره، تربيت بدني، دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و اعضاي هيات علمي در دانشگاه ها اجرا می شود.راه کارهای دانشگاه ها برای پیشگیری از اعتیاد راه کارهای دانشگاه ها برای اعتیاد پیشگیری از اعتیاد در دانشگاه ها

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها