تخطی یک خوابگاه غیردولتی مجوز دار و اجاره بهای بالا واسکان غیردانشجویان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 امرداد 1392-12 August 2013بازدید 619تخطی یک خوابگاه غیردولتی مجوز دار و  اجاره بهای بالا واسکان غیردانشجویان

برخی خوابگاههای غیردولتی دارای مجوز از وزارت علوم، علاوه بر دریافت هزینه های غیرقانونی از دانشجویان اقدام به پذیرش افراد غیر دانشجو کرده اند.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، در دولت دهم اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی توسط صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم به منظور افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در خوابگاه و حل مشکلات اسکان دانشجویان، مجوز فعالیت دریافت کرد.

پس از آن، خوابگاههای غیردولتی در استانهای کشور ریشه دوانده و در کنار خوابگاههای دولتی سر برآوردند، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با خوابگاههای غیردولتی شرط کرد که تنها دانشجوی دانشگاههای دولتی را بپذیرند و از اسکان هر گونه شخص غیر دانشجو بپرهیزند.

اما ظاهراً برخی خوابگاه داران غیردولتی، از تاکیدات صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم سرپیچی کرده و علاوه بر دریافت هزینه های گزاف از دانشجویان اقدام به پذیرش افراد غیردانشجو می کنند.

یکی از این خوابگاههای غیردولتی دخترانه که تحت لوای مجوز صندوق رفاه و با تابلوی این صندوق فعالیت می کند، نه تنها افراد غیر دانشجو را اسکان داده بلکه بابت هر تخت در اتاق 6 نفره از دانشجویان مبلغ 250 هزارتومان در ماه دریافت می کند.

دانشجویان این خوابگاه دخترانه، علاوه بر اعلام این خبر به خبرگزاری مهر، مراتب را با صندوق رفاه دانشجویان در میان گذاشتند.

در همین رابطه فرامرز محمودی - رئیس اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه قیمت هر خوابگاه با توجه به شرایط جغرافیایی متفاوت است، گفت: این خوابگاه در محدوده خیابان ولیعصر تهران قرار دارد و از امکانات مناسبی برخوردار است.

وی ادامه داد: قیمت اتاقهای دو تخته، چهار تخته و شش تخته هم کاملاً متفاوت است، حداقل قیمت برای این تختها 120 هزار تومان و حداکثر بین 220 تا 250 هزار تومان است اما با این حال قیمت اتاق 6 تخته هم که 250 هزار تومان توسط این خوابگاه اعلام شده، بسیار گران است.

رئیس اتحادیه خوابگاه داران غیردولتی همچنین درباره اسکان افراد غیردانشجو در این خوابگاه مجوز دار، تاکید کرد: کارمند دانشجو امکان اسکان دارد اما افراد غیردانشجو حق زندگی در خوابگاه دانشجویی را ندارند.

محمودی خاطرنشان کرد که در هفته جاری از این خوابگاه بازدید به عمل می آید و بررسی های لازم صورت می گیرد.


مشکلات اجاره بهای بالا واسکان غیردانشجویان مشکلات اسکان غیردانشجویی شرایط اسکان غیردانشجویی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها