اجرای تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه و اثرات مثبت برگزاری کلاس دخترانه و پسرانه

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   03 شهریور 1392-25 August 2013بازدید 910اجرای تفکیک جنسیتی در دانشگاه علامه و اثرات مثبت برگزاری کلاس دخترانه و پسرانه

رئیس دانشگاه علامه گفت: از سال تحصیلی جدید کلاس های درسی دانشجویان پسر و دختر مقطع کارشناسی دانشگاه علامه به صورت کامل جداسازی می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر حجت الاسلام شریعتی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: جداسازی کلاس‌های دختران و پسران دانشگاه علامه در مقطع کارشناسی 98 درصد انجام شده است.

وی ادامه داد: با ورودی های امسال و فارغ التحصیلی دانشجویان ورودی سال 89 از سال تحصیلی جاری کلاس درس دانشجویان دختر و پسر مقطع کارشناسی به طور کامل جدا می شوند.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی تصریح کرد: کلاس های درسی دوره کارشناسی ارشد هم به طور کامل جدا برگزار می شود.

حجت الاسلام شریعتی در دیدار اساتید این دانشگاه و حضرت آیت الله مکارم شیرازی از مراجع عظام تقلید که هفته گذشته برگزار شد با ارایه گزارشی از عملکرد هشت ساله دانشگاه علامه در  رابطه با جدا سازی کلاس های درسی دانشجویان گفت: براساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی درسال 66 و در زمان دولت دهم از طریق وزیر علوم سابق با همت اساتید و دانشگاهیان موفق شدیم از سال 89 تا کنون با یک شیب ملایمی تمام کلاس های درسی را به دو بخش تقسیم کنیم.

رئیس دانشگاه علامه گفت: امروز با قاطعیت می توانیم اعلام کنیم 2 درصد کلاس های درسی علامه به علت کمبود دانشجو مختلط برگزار شده ولی کلاس های کارشناسی ارشد به طور کامل جدا شده و در مقطع کارشناسی 98 درصد این طرح اجرا شده است.

رئیس دانشگاه علامه از اثرات اجرای این طرح به کاهش چشمگیر پرونده های انضباطی، افزایش قبولی های ارشد و دکتری – کاهش 50 درصدی مشروطی ها و ابراز رضایت دانشجویان دختر اشاره کرد.

وی افزود: دانشجویان دختر فوق العاده از این طرح استقبال کرده و رضایت دارند با اجرای طرح به راحتی می توانیم سئوال های خود را در کلاس مطرح کنیم و پرسش و پاسخ داشته باشیم، اساتید نیز از این طرح اظهار رضایت کرده و اعلام کردند در کلاس های مختلط برای مثال زدن دچار مشکل می شدیم نمی دانستیم زنانه مثال بیاوریم یا مردانه، درحال حاضر سرکلاس دانشجویان برای هریک مثال مخصوص خود می زنیم. خانواده ها نیز از این طرح ابراز رضایت کردند.

رئیس دانشگاه علامه از دیگر اثرات اجرای این طرح به افزایش معدل دانشجویان، تبدیل فضای عمومی دانشگاه به یک فضای معنوی انسانی اشاره کرد و افزود: ما هرساله در دفترچه اعلام می کنیم که دانشگاه علامه دو کلاس دارد که کلاس ها به طور مساوی دختر و پسر ظرفیت بندی شده است.


اثرات مثبت برگزاری کلاس دخترانه و پسرانه اثرات مثبت دانشگاه تک جنسیتی اسامی دانشگاه های تک جنسیتی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها