دولت مصمم است بر نشاط دانشگاه ها بیافزاید

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 شهریور 1392-27 August 2013بازدید 530دولت مصمم است بر نشاط دانشگاه ها بیافزاید

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست معاونان دانشجویی، فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در ارومیه گفت: از فعالیت های فرهنگی، دانشجویی دانشگاه ها حمایت می کنیم زیرا دولت مصمم است بر نشاط دانشگاه ها بیفزاید.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی گفت: بر کسی پوشیده نیست که کارکرد اجتماعی و فرهنگی دانشجویان علوم پزشکی به دلیل نوع تحصیلات و شغلی که در آینده برمی گزینند و تاثیرگذاری آنان در جامعه، از سایر دانشجویان بیشتر است و افتخار من است اگر بتوانم از فعالیت های دانشجویی، فرهنگی و هنری دانشگاه ها حمایت کنم و در راه توسعه آن قدمی برداریم.

وی افزود: خیلی متاسفم که معاونان دانشجویی، فرهنگی دانشگاه ها به جای اینکه به دنبال طرح های توسعه ای خود در حوزه فرهنگی برای دانشگاه ها باشند به دلیل مضیقه اعتبارات مجبورند مثل یک مدیر تدارکات به طور دائم به دنبال حل مسائل دیگری نظیر امور خوابگاهی و رفاهی باشند.

وزیر بهداشت بیان داشت: اکنون که تدبیر و الطاف الهی در انتخابات شکوهمند ریاست جمهوری بروز یافته است نباید کاری کنیم که امید مردم به یاس تبدیل شود و من از شما می خواهم کمک کنید شرایط کنونی را به سلامت پشت سر بگذاریم زیرا اگر فعالیت های فرهنگی و نشاط در دانشگاه ها نباشد معلوم نیست دانشجویان ما به چه گروه های فاقد صلاحیت پناه ببرند.

دکتر هاشمی ادامه داد: البته در جایی که مشکلات دارویی، درمانی، معیشتی تبدیل به بخش عظیمی از مشکلات جامعه شده است شاید سخن گفتن از فعالیت های فرهنگی چندان محلی از اعراب نداشته باشد ولی در هر حال نمی توان نسبت به ضرورت های کار فرهنگی در دانشگاه ها غافل بود.

وی با قدردانی از تلاش های صورت گرفته فرهنگی و هنری در معاونت دانشجویی، فرهنگی وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی طی سالیان اخیر، گفت: در خصوص اصلاح تشکیلات دانشگاه ها و بهبود جایگاه این معاونت ها و همچنین تقویت بودجه این معاونت ها می توان با سازمان مدیریت و برنامه ریزی وارد مذاکره شد و اگر دانشگاه ها در این زمینه نقطه نظراتی دارند ارائه کنند تا قبل از ارائه متمم بودجه به مجلس ترتیب اثر داده شود.


نشاط دانشگاه ها شرایط روحی دانشگاه ها جو حاکم در دانشگاه های ایران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها