آغاز ثبت نام وام دانشجويی از ۱۲ شهريور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   10 شهریور 1392-01 September 2013بازدید 1157آغاز ثبت نام وام دانشجويی از ۱۲ شهريور

تهران - رييس صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: سامانه اينترنتي صندوق رفاه از ۱۲ شهريورماه براي ثبت‌نام وام دانشجويي باز مي‌شود و اعطاي وام بر مبناي سال گذشته به دانشجويان خواهد بود.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از ايرنا، «كيوان مراديان» افزود: برنامه‌ريزي به گونه‌اي است كه وام شهريه دانشجويان بدون كاهش در لايحه وام شهريه بر يك مبناي حداقلي همانند سال تحصيلي گذشته به دانشجويان اعطا شود.
وي ادامه داد: اين مبنايي است كه آن را به دانشجويان ابلاغ كرده‌ايم تا در حال حاضر طبق آن برنامه‌ريزي كنند اما مازاد اعتبار سال دانشجويي بيش از اعتبار سال گذشته را حداكثر تا ۱۵ مهر‌ماه جاري به دانشگاه‌ها ابلاغ مي‌كنيم كه تا پايان ترم بتوانند آن را توزيع كنند.
مراديان از دانشگاه‌ها خواست بر مبناي سال قبل دانشجويان را براي وام شهريه پوشش دهند و اين مسئله به گونه‌اي نباشد كه دانشجو ناچار باشد شهريه را كامل پرداخت كند و بعد از اينكه دانشگاه تسهيلات را گرفت پول را به دانشجو برگرداند.
وي تاكيد كرد: همه مراكز داراي نوبت دوم (دوره هاي شبانه)، دانشگاه آزاد، پيام‌نور و غيرانتفاعي و تمام مراكز شهريه پرداز موظف هستند طبق اين قانون عمل كنند.
رييس صندوق رفاه دانشجويان ادامه داد: اعتبار وام شهريه از هم اكنون در اختيار دانشگاه قرار دارد و دانشگاه بر مبناي آن رقم مي‌تواند وام شهريه را به دانشجو ابلاغ كند.
وي يادآور شد: دانشجويان متقاضي بايد مدارك خود را به دانشگاه تحويل دهند و دانشگاه پول شهريه را از صندوق رفاه دانشجويان دريافت كند كه اين مساله بستگي به سرعت عمل دانشگاه دارد.
بنابراعلام وزارت علوم، مراديان افزود: در ميزان تعهد پرداخت بر مبناي سال قبل هيچ مشكلي وجود ندارد و خوشبختانه به لحاظ مديريت زمان از حدود ۱۵ تا ۲۰ روز قبل ابلاغ اعتبار صورت گرفته است.
وي درخصوص نرخ جديد غذاي دانشجويي نيز توضيح داد: ما در محاسبات خود درصد افزايش نداريم و در جلساتي كه با مسوولان و معاونان دانشگاه‌ها داشتيم افزايش بر حسب درصد را مبناي كارشناسي قرار نداده‌ايم.
مراديان افزود: مبناي كارشناسي ما در تعيين نرخ غذا درصد تمام شده است كه در هرحال پيشنهادها تا ۲۰ درصد افزايش بوده است و اين افزايش به دليل، تحت فشار بودن دانشگاه ها به لحاظ تامين هزينه هاي غذاي دانشجويان است اما صندوق رفاه وزارت علوم فعلا افزايش بيش از ۱۵ درصد نرخ غذا را نپذيرفته و مقرر شد كه نرخ غذا ۱۵ درصد پايين‌تر از نرخ تمام شده باشد.
به گفته وي، نرخ غذا براي پرهزينه‌ترين نوع آن كمتر از ۸۰۰ تومان سنجيده شده است و بر همين ميزان نرخ بقيه انواع غذا نيز قيمت گذاري خواهد شد.
رييس صندوق رفاه دانشجويان همچنين درباره نرخ اجاره بهاي خوابگاه‌هاي دانشجويي گفت: ميان اجاره بهاي دانشجويان داخل خوابگاه‌ها و وامي كه دانشجويان بيرون از خوابگاه از اين منابع مي‌گيرند چندان تناسبي ديده نمي‌شود چرا كه حدود پنج يا شش دانشجوي درون خوابگاهي، پول يك دانشجوي بيرون خوابگاهي را پرداخت نمي‌كند.
وي تاكيد كرد: بر اين اساس نمي‌گذاريم رقم ريالي نرخ اجاره بيش از سه تا پنج هزار تومان افزايش داشته باشد و افزايش اجاره بها قطعا كمتر از ۲۰ درصد خواهد بود.


وام دانشجویی ثبت نام وام دانشجویی دریافت وام دانشجویی طریقه ثبت نام وام دانشجویی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها