تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشگاه های کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 شهریور 1392-10 September 2013بازدید 693تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشگاه های کشور

معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، گفت: همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید، ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود در دانشگاه ها طبق روال هر ساله تشکیل شده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر، غلامرضا خواجه سروی با اعلام این خبر، افزود: با توجه به اهمیت و پیچیدگی مرحله گذار از دانش آموزی به دانشجویی، لازم است برنامه‌های مرتبط با این مرحله، به ویژه برخی از آموزش‌ها به دانشجویان برای سال تحصیلی نخست برنامه‌ریزی شود.

وی تاکید کرد: ستاد استقبال از دانشجویان جدید الورود با هدف آشنایی بیشتر دانشجویان با ضوابط مقررات و آیین نامه های دانشگاهها تشکیل شده است و دانشجویان با شرکت در اردوی معارفه یا کارگاههای آموزشی با محیط دانشگاه و وظایف دانشجویی آشنایی بیشتری پیدا می کنند.

به گفته معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، توصیه شده در اکثر دانشگاهها مراسم استقبال از دانشجویان با حضور والدین و اعضای خانواده دانشجویان برگزار شود، چرا که این امر علاوه بر ایجاد صمیمیت بیشتر به ارتباط خانواده و دانشگاه و آشنایی والدین با محیط آموزشی فرزندان کمک خواهد کرد.

خواجه سروی گفت: با هدف بهره‌مندی از توانایی‌های دانشجویان فعال فرهنگی، مذهبی و اجتماعی در برنامه‌های ستاد همچنین استفاده از ظرفیت تشکل‌ها، کانون‌ها، انجمن‌های علمی، شورای صنفی و بسیج دانشجویی و تشکل‌های استادان و کارکنان در برنامه‌های استقبال از دانشجویان جدید الورود کمیته دانشجویی ستاد استقبال تشکیل شده که این امر انس بیشتر دانشجویان جدیدالورود با دیگر دانشجویان و آشنایی با انواع فعالیت های دانشجویی را در پی خواهد داشت.

به گفته معاون وزارت علوم، دانشگاهها مقاطع مختلفی را برای بازگشایی انتخاب کرده اند و همچون سال های گذشته در فضایی پر نشاط و پویا به ادامه فعالیت های علمی و فرهنگی خواهند پرداخت.تشکیل ستاد استقبال از دانشجویان استقبال از دانشجویان جدیدلورود استقبال دانشگاه از دانشجویان جدید

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها