تحصیل 49درصد دانشجویان استان مازندران در علوم انسانی و علوم پایه کمترین سهم دانشجو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   30 شهریور 1392-21 September 2013بازدید 498تحصیل 49درصد دانشجویان استان مازندران در علوم انسانی و  علوم پایه کمترین سهم دانشجو


رئيس دانشگاه مازندران از توسعه رشته های تحصیلی دانشگاه مازندران بر اساس نتایج آمایش آموزش عالی خبر داد و گفت: 49 درصد دانشجویان استان مازندران در رشته های علوم انسانی و حدود 8 درصد در علوم پایه تحصیل می کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دكتراحمد احمدپور درگفتگو با خبرنگار مهر گفت: در حال حاضر قریب250 هزار دانشجو در 129 دانشگاه و موسسات آموزش عالی استان مازندران در حال تحصیل هستند که 8.9 درصد سهم دانشگاه‌های دولتی است.

وی تصریح کرد: 7.2 درصد از دانشجویان استان مازندران در مقطع تحصیلات تکمیلی و 3.97 درصد در مقطع کاردانی و کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

رئیس دانشگاه مازندران افزود: 49 درصد دانشجویان استان در رشته های علوم انسانی، حدود 8 درصد در علوم پایه و 30درصد در رشته های  فنی و مهندسی مشغول به تحصیل هستند.
 
وی با بیان اینکه دانشگاه مازندران با همکاری استانداری و زیر نظام های آموزش عالی، آمایش آموزش عالی در سال 1390 استان را انجام داده است، افزود: در سال‌های اخیر توسعه رشته های تحصیلی دانشگاه مازندران بر اساس نتایج آمایش آموزش عالی صورت گرفته است.

احمدپور گفت: در سال 90-89 تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد دانشگاه مازندران یک هزار و 101 نفر بود که در حال حاضر به دو هزار و 775 نفر رسیده است‌، دانشجویان دکتری نیز از 124 نفر در سال تحصيلي 89 به 650 نفر در سال تحصيلي 92 افزایش یافته اند و هم اكنون بیش از 3هزار دانشجو در دوره تحصیلات تکمیلی دانشگاه مازندران مشغول به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: هم اکنون 50 رشته گرایش دانشجو دکتری و 72 رشته گرایش کارشناسی ارشد در دانشگاه مازندران دایر است كه نسبت به سال 89 كه تنها 36 رشته گرايش درمقطع كارشناسي ارشد و 20 رشته گرايش در مقطع دكتری وجود داشت به ترتيب 100 و 150درصد رشد داشته است.
    
وی تصریح کرد: سهم دانشگاه مازندران با 14 دانشکده در بین دانشگاه های دولتی استان 12 هزار و 934 دانشجو است که بیش از 50 درصد سهم دانشگاه‌های دولتی استان را به عنوان دانشگاه جامع بر عهده دارد.سهم دانشجو در دانشگاههای مختلف آمار تحصیل در دانشگاه مازندران

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها