بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه امیرکبیر در سال تحصیلی جاری در سه رشته مهندسی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   06 مهر 1392-28 September 2013بازدید 813بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه امیرکبیر در سال تحصیلی جاری در سه رشته مهندسی

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به مهمترین برنامه این دانشگاه در سال تحصیلی جدید گفت: امسال بیشترین ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی برق با گرایش مختلف و رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی عمران بوده است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر علیرضا رهایی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: در سال تحصیلی جدید یک هزار و 100 دانشجو در 35 رشته مقطع کارشناسی که عمدتا رشته های فنی مهندسی، برق، کامپیوتر، مکانیک،  شیمی، دریا و زمینه های مرتبط با این رشته ها است در تهران، ماهشهر، بندرعباس و گرمسار پذیرش شدند.

وی ادامه داد: یکی از اولویت های دانشگاه تاسیس رشته‌ها متناسب با نیازهای کشور است بطوری که طی 5 سال گذشته 39 رشته جدید در دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شده که هرکدام با ارزیابی دقیق در ارتباط با مشاغلی بوده که در بخش های مختلف صنعت مطرح بوده است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه هرساله براساس ارزیابی و برحسب اینکه در سطح صنعت کشور چقدر نیاز وجود دارد دانشجو پذیرش می شود یادآور شد: براساس این ارزیابی ها است که تعداد ورودی های جدید دانشگاه مشخص می شود به طوریکه در برخی رشته ها 30 دانشجو و در برخی دیگر 100 دانشجو پذیرش می شود.

وی ادامه داد:بنابراین ارزیابی ها است که غالب رشته‌های دانشگاه از نظر اشتغال شرایط خوبی دارند و ما موردی نداریم که دانشجویان ما بعد از فارغ التحصیلی بخواهند وارد بازار کار شده و بدون شغل باقی بمانند.

رهایی افزود: امسال بیشترین ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های مهندسی برق با گرایش مختلف و رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی عمران بود.

وی به برنامه دانشگاه در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: در سال تحصیلی جاری تعداد طرح کلان ملی به 16 طرح رسید. هم اکنون هم طرح های بزرگی در دانشگاه در حال اجرا است که  تعداد زیادی از دانشجویان و اساتید در این طرح ها مشارکت دارند.

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: امسال افزایش کیفیت آموزشی مقطع کارشناسی و توسعه تحقیقات در سطح تحصیلات تکمیلی و مشارکت دادن دانشجویان در پروژه های صنعتی برای اینکه بتوانند با موفقیت وارد فضای کار شوند هدف سال جدید است.


بیشترین ظرفیت پذیرش دانشگاه امیرکبیر ظرفیت پذیرش در دانشگاه امیرکبیر پذیرش در دانشگاه امیرکبیر نحوه پذیرش در دانشگاه امیرکبیر

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها