توسعه رشته های تحصیلی بوشهر متناسب با نیاز این شهر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آبان 1392-11 November 2013بازدید 356توسعه رشته های تحصیلی بوشهر متناسب با نیاز این شهر

رئیس مجمع نمایندگان استان بوشهر گفت: رشته‌های تحصیلی در مراکز آموزش عالی ودانشگاه‌های استان بوشهر متناسب با نیاز توسعه و رشد این استان است.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از :
گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم جمیری عصر امروز درنشست بصیرتی با اساتید دانشگاه‌های مرکز آموزش عالی استان، ماه محرم را ماه افزایش بصیرت، تقویت دین‌مداری و ولایت‌مداری دانست و با تسلیت عاشورای حسینی علیه السلام اظهار کرد: حرکت و قیام عاشورا، راه کمال و سعادت برای بشریت ترسیم کرده است که انسان‌های دانا و خوش‌فکر با بهره جستن ازاین قیام راه خود را به سوی رستگاری انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه همراهی، همکاری و همفکری با صاحب علم و تدبیر سبب برطرف شدن برخی از مشکلات دانست و افزود: مسئولان با اعتماد به شما صاحبان فکر و اندیشه همواره شما دانشگاهیان را به‌عنوان مشاوران خود در عرصه‌های گوناگون قلمداد می‌کند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شرایط امروز، شرایطی است که همکاری و تبادل نظر بیشتر را می طلبد ابراز کرد: هر چقدر بر عمر نظام مقدس جمهوری اسلامی می گذرد بر موفقیت‌هایی که نظام مقدس ما در صحنه‌های مختلف به دست می‌آورد افزوده می‌شود.

جمیری با بیان اینکه دشمنانی که نمی‌توانند این موفقیت‌های نظام را ببینند از راه‌های مختلف به مقابله و مخالفت با این نظام مقدس بر می‌آیند تصریح کرد: هوشیاری و بصیرت مردم همواره با رهنمودهای مقام معظم رهبری، ترفندهای دشمنان به منصه ظهور نرسیده است.

وی تاکید کرد: استادان دانشگاه که ارتباط مستقیم با جوانان دارند تاثیرگذارترین فرد در بصیریت‌افزایی جوانان بشمار می‌روند.

رئیس مجمع نمایندگان استان استفاده از نظرات نخبگان جامعه مهم دانست و اظهار کرد: یکی از نکاتی که همواره باید مد نظر همه دستگاه‌ها باشد استفاده از نظرات نخبگان جامعه و  صاحب نظرانی که عمدتا در مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی  فعال هستند.

جمیری با بیان اینکه استان بوشهر دارای مراکز آموزش عالی قوی است تاکید کرد: رشته‌های تحصیلی در مراکزآموزش عالی و دانشگاه‌های استان متناسب با نیاز این استان است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی به شرایط اقتصادی امروز کشور اشاره کرد و افزود: شرایط ما به لحاظ اقتصادی یک شرایط ویژه ای  است و طبیعی است که مردم با یک شرایط اقتصادی نامناسب مواجه باشند.

وی تصریح کرد: در عرصه سیاست گذاری دولت و قانون گذاری مجلس و در تعامل ما بین مجلس و دولت اگر به مسائل اساسی مردم توجه نشود و ازآنها غافل شویم و مسائل حاشیه ای وقت مجلس و دولت را به خود متوجه می‌کند که نتیجه آن عدم رضایت مردم از دستگاه ها است.


رشته های تحصیلی رشته های تحصیلی متناسب با نیاز شهرها رشته های دانشگاهی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها