پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          19 دی 1390 - 09 January 2012


رزمایش ارتش اسباب خوشحالی و افتخار است

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر: یکی از مراجع تقلید، برگزاری رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران را اسباب خوشحالی و افتخار دانست.
آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی در دیدار اسماعیل احمدی‌مقدم فرمانده انتظامی کشور برگزاری رزمایش ولایت 90 را اسباب خوشحالی و افتخار دانست و تاکید کرد: ما قبل از انقلاب اسلامی از این مطالب نداشتیم یعنی نمی‌گذاشتند و باید مطابق میل خارجی‌ها رفتار می‌کردیم.

وی ادامه داد: اینکه الان دنیا روی ما حساب می‌کند و مرعوب است، همه برای این است که می‌گوئیم ما می‌خواهیم مسلمان و مستقل باشیم.

بصیرت یکی از لوازم امر به معروف و نهی از منکر است

این مرجع تقلید یکی از وظایف مهم هر انسان مسلمان را امر به معروف و نهی از منکر دانست و تاکید کرد: یکی از شرایط امر به معروف و نهی از منکر این است که آنهایی که امر به معروف و نهی ازمنکر می‌کنند، خودشان معروف و منکر را بشناسند، یعنی بصیرت نسبت به آن داشته باشند.

وی ادامه داد: این مسئله برای همه، به ویژه نیروی انتظامی که در مسئله امر به معروف و نهی از منکر نقش حساس و ظاهری دارد لازم است.

این مرجع تقلید گزارش و آمارهایی که راجع به کاهش جرایم و جنایات ارائه شده را اسباب امیدواری دانست و خطاب به احمدی مقدم گفت: بنده امیدوارم که توفیقات شما در این مسیر بیشتر شود.

آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کرد: جامعه ما چون جامعه‌ای اسلامی است باید این کارها در آن باشد و باید هرچه بیشتر توسعه پیدا کند.

امر به معروف با زبان نرم باشد

وی ادامه داد: باید در این مسیر همان سیاستی که خودتان توجه دارید "فَقُولاَ لَهُ قَوْلاً لَیِّناً لَعَلَّهُ یَتَذَکَّرُ أَوْ یَخْشَى" باشد، یعنی در درجه اول با زبان نرم و روی گشاده با مردم برخورد کرد. چراکه خیلی از اشخاص هستند که گاهی می‌خواهند امر به معروف و نهی از منکر کنند ولی نمی‌توانند، با اینکه دلشان خیلی می‌خواهد، ولی خیلی اشخاص هستند که می‌توانند و با یک کلام، طرف را فوری متوجه می‌کنند.

این مرجع تقلید با بیان اینکه نهادهای دیگر هم باید با نیروی انتظامی هماهنگ باشند، تصریح کرد: این نمی‌شود که آنها یک طوری سیر کنند که برخلاف باشد و هنگامی که نیروی انتظامی می‌خواهد انجام وظیفه کند آنها بگویند این کار را نکنید و جلوی آن را بگیرند.

وی با بیان اینکه این طور کار پیش نمی‌رود، اظهار داشت: باید همه نهادهای فرهنگی، رسانه‌ها، روزنامه‌ها و همه آنهایی که می‌نویسند طوری رفتار کنند که وقتی نوبت کار به نیروی انتظامی می‌رسد این فسادها کم باشد که زحمت زیادی برای شما نباشد. ولی وقتی آنها مواظبت نکنند، وظیفه و زحمت شما خیلی سخت می‌شود.

آیت‌الله صافی گلپایگانی ادامه داد: البته یک درک و فهم و شعور دینی و مذهبی می‌خواهد که همه بدانند این‌ مسائل، مسائل اصلی جامعه است که چنانچه تأمین نشود و در جامعه رو به گسترش باشد، بالاخره جامعه به طرف انقراض سیر می‌کند.

وی گفت: اگر همه بخواهند در این جامعه زندگی کنند و زندگی سعادتمندانه‌ای داشته باشند، باید با هم همکاری کنند تا همین مقاصدی که شما تذکر دادید به نحو احسن اجرا شود.

این مرجع تقلید گفت: همه باید مواظب باشیم که انشاء الله اگر این برنامه‌ها بیشتر اجرا شود، مملکت از گناه و فساد پاک می‌شود و بدانید همه اینها نزد خداوند متعال محفوظ است.

وی موقعیت خدمت را نوعی فرصت برای مسئولان تلقی کرد و اظهار داشت: این موقعیتی که شما دارید، فرصتی است که برای شما و همکارانتان فراهم شده است؛ باید طوری باشید که مردم اطمینان پیدا کنند و امیدوار باشند به اینکه نیروی انتظامی الحمدلله بر همه مسائل مواظبت دارد.

آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کرد: خیلی مهم است که همه در یک مسیر باشیم چراکه دین ما یک دین است، مطالب و مقاصد هم یکی است و همه باید به دنبال تحقق آن مقاصد باشیم که اگر این طور باشد، برای استحکام نظام مؤثر است و نظام را نگه می‌دارد.

اختلاط زن و مرد قابل مسامحه نیست

وی گفت: شما اگر کشورهای اروپایی را ببینید مفاسدی را در آنجا می‌‌بینید که اصلاً امکان جلوگیری از آن نیست. اگر بخواهیم در خط آنها پیش برویم خدای ناکرده یک روز به جایی می‌رسیم که دیگر امکان برگشت وجود ندارد؛ نه نیروی انتظامی و نه غیرانتظامی، هیچ‌کس نمی‌تواند کنترل کند.

این مرجع تقلید ادامه داد: همین اختلاط زن و مرد یک مسئله مهمی است که اگر جلوتر برود، به این وضعیت توقف نخواهد کرد. بنده این را از روی اطلاعات دقیق عرض می‌کنم که اگر در این امر مسامحه کنیم و بگوییم اینجا عیب ندارد، همان راهی که آنها رفته‌اند را خواهیم رفت. اصلاً مفاسد و معایب اخلاقی و اجتماعی عمده خطرش همین است که توقف ندارد.

وی اوضاع کنونی جهان را ویژه دانست و گفت: باید به همه نواحی توجه داشته باشیم.


تگ ها رزمایش ارتش خوشحالی و افتخار

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت