پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          16 بهمن 1390 - 05 February 2012


نامه سرگشاده بسیج دانشجویی خطاب به وزیر نفت

به گزارش پیمانه بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف طی یک نامه به وزیر نفت خواستار قطع فوری صادرات نفت ایران به اروپا شد. متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

نامه سرگشاده بسیج دانشجویی خطاب به وزیر نفت

مقام معظم رهبریمدظله العالی:«این روسیاه­های بدمحاسبه­گر خیال می­کنند ما امروز در شرایط شعب ابیطالبیم. اینجور نیست؛ ما امروز در شرایط شعب ابیطالب نیستیم؛ ما امروز در شرایط بدر و خیبریم»

جناب سردار قاسمی،

وزیر محترم نفت جمهوری اسلامی ایران،

مصوبه اخیر اتحادیه اروپا مبنی بر تحریم خرید نفت ایران که با فشارهای سیاسی آمریکا و لابی­های رژیم منحوس و غاصب صهیونیستی صورت گرفت، اقدام گستاخانه دیگری بود که در کارنامه ننگین غرب و مستکبرین همراهش ثبت گردید. برای همه روشن است که غرب و همراهان رذل او چون فرانسه، ایتالیا و انگلستان پس از وقوع انقلاب­های مردمی در کشورهای خاورمیانه و آفریقا و پررنگ­تر شدن نقش نظام جمهوری اسلامی ایران بعنوان طلایه­دار مبارزه با استکبار جهانی، این قطعنامه را برای تحت فشار قراردادن  نظام جمهوری اسلامی و ملت شریف ایران در دور جدید مذاکرات هسته­ای به تصویب رسانده­اند.تصمیم عجولانه و گستاخانه تحریم نفتی ایران، در زمانی که به اذعان کارشناسان اقتصادی جهان، وضعیت بسیار بد اقتصادی در اروپا حاکم بوده و بعلاوه، سرمای زمستان اوج تقاضای حامل­های انرژی را در این کشورها بوجود آورده است، خود نشان از سرگردانی و سرسپردگی اتحادیه اروپا در مقابل استکبار جهانی است.

جناب آقای قاسمی، تجربه سی و سه ساله ایستادگی نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر استکبار جهانی ثابت کرده است که ما همواره به برکت تحریم دشمنان رشد و ارتقا پیدا کرده­ایم. به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی «اگر در زمينه‌ى سلاح تحريم نميشديم، امروز اين پيشرفتهاى عجيب را نداشتيم؛ اگر در قضيه‌ى اتمى، اينها نيروگاه بوشهر را خودشان ساخته بودند، ما در غنى‌سازى پيشرفت نميكرديم؛ اگر درهاى علم را به روى ما نبسته بودند، ما در سلولهاى بنيادى و هوافضا و فرستادن ماهواره به آسمان، به اينجاها نميرسيديم. پس هرچه ما را تحريم ميكنند، ما به ظرفيت داخلى خودمان متوجه ميشويم و رو مى‌آوريم و اين ظرفيت و استعداد روزبه‌روز مثل چشمه‌ى جوشانى شكوفا ميشود.» این قطعنامه نیز فرصتی است تا با توجه به تأکیدات چندین ساله مقام معظم رهبریمدظله العالی  مبنی بر کاهش اتکای اقتصاد کشور به نفت، اقتصاد نفتی خود را به اقتصادی بدون نفت تبدیل کنیم. ایشان در بیانات گهربارشان فرمودند: «آرزوى واقعی من – كه البته ممكن است به اين زودي ها قابل تحقق نباشد – اين است كه ما درِ چاه­هاى نفت را ببنديم و اقتصاد خود را بر اساس كالاها و محصولات غيرنفتی بنياد نهيم.»؛ لذا، گذشته از اینکه زودتر از اینها باید کاهش صادرات نفت خام در دستور کار قرار می­گرفت، حال، باید به استقبال تحریم رفته و تلاش مضاعف خود را برای اصلاح بودجه کشور و نظام اقتصادی به کار بندیم.

جناب آقای قاسمی، نگرانی ملت بصیر، صبور، مبارز و شهید پرور ایران بیش از آنکه متوجه فروش نفت در بازارهای جهانی باشد، متوجه تزلزل و ضعف در تصمیم­گیری مسئولان شده­است. چرا دستگاهی که قرار بود در خط مقدم جهاد اقتصادی از عزت و شرف ملت ایران دفاع کند به دستگاهی ضعیف مبدل گشته است که بعد از تصویب قطعنامه هنوز هم مایل نیست وجود تحریم را باور کند؟ چرا در زمانی که به تصریح مقام عظمای ولایتحفظه­ا...، در شرایط جنگ بدر و خیبر هستیم، عملکرد ضعیف دستگاه متبوع که یک نمونه آن، همین بیانیه رسمی ضعیف صادر شده در پی تصویب قطعنامه مذکور است یادآور حوادث شعب ابیطالب است؟! به هر صورت، این قطعنامه جزئی دیگر از پازل تقابل غرب علیه ایران بود که با  نهایت تأسف در نتیجه استراتژی تسامح، تساهل و تماوت در پاسخ به اقدامات قبلی بوقوع پیوسته است.

جناب آقای قاسمی، بدلایل زیر اثبات می­شود که قطع فوری صادرات نفت به کشورهای اروپایی نه تنها به ضرر ایران نیست بلکه به نفع ما نیز می­باشد:

1-    طبق قانون بودجه سال 1390، قیمت نفت 5/81 دلاری به ازای هر بشکه مبنای بودجه کشور قرار گرفته است که با توجه به قیمت فعلی نفت که بیش از 100 دلار می­باشد، اگر تا 20% هم از صادرات نفت کاهش یابد هیچگونه مشکلی در روند برنامه­های دولت محترم ایجاد نمی­شود. بنابراین، با قطع فوری کل صادرات نفت به اروپا که در حدود 18% است هیچ گونه مشکلی پیش نمی­آید. بعلاوه اینکه همین کاهش عرضه موجب افزایش قیمت نفت خواهد شد که در ادامه اشاره می­شود.

2-    هم­اکنون که در فصل زمستان، تقاضای حامل­های انرژی به اوج خود رسیده است، با قطع صادرات نفت ایران به اروپا، قیمت نفت افزایش چشمگیری خواهد داشت و این افزایش قیمت موجب جبران بخش زیادی از کاهش درآمد صادرات نفت بعلت کاهش میزان صادرات خواهد بود.

3-    با توجه به شرایط بد اقتصادی کشورهای ایتالیا و یونان که از خریداران نفت ایران هستند، هم اکنون این کشورها در قبال خرید نفت ایران هزینه­ای پرداخت نمی­کنند و فقط به میزان بدهی­های آنها افزوده می­شود! لذا، در شرایط حاضر که حتی بانک ها از ارائه تسهیلات بانکی به برخی از این کشورها برای خرید نفت سر باز می زنند، هیچ توجیهی ندارد که به این کشورها صادرات نفت صورت بگیرد.

4-    طبق تحلیل­ها و پیش­بینی­های صورت گرفته تا شش ماه آینده ظرفیت­های تولیدی جدیدی از طرف لیبی و احیانا عراق به بازار نفت افزوده می­شود که موجب جایگزینی نفت آنها با نفت ایران خواهد شد. در نتیجه می­توان گفت که کشورهای اروپایی واردکننده نفت ایران، در ماههای آینده نفت دیگری را جایگزین ایران خواهند کرد. روند صادرات نفت ایران به این کشورها مؤید این مطلب می­باشد.

بنابراین، مطالبات اساسی بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به شرح ذیل می­باشد:

اولا، با توجه به دلایل فوق مناسب است به­جای متذکر شدن ضررهای ناشی از تحریم به کشورهای اروپایی، به وظیفه قانونی خود عمل کرده و در راستای راهبرد اصولی اعلام شده از سوی مقام معظم رهبریمدظله العالی مبنی بر اینکه پاسخ ملت ایران به هرگونه تهدیدی، پاسخی خواهد بود که از درون، دشمن را از هم خواهد پاشید و متلاشی خواهد کرد،به تحریم­های غرب پاسخ درخوری بدهید. بنابراین، ضروری است حداقل تا لغو این قطعنامه، صادرات نفت به این کشورها بطور کامل قطع گردد. قطعا این اقدام ضربه مهلکی به استکبار جهانی خواهد بود و به فضل پروردگار عزت ملی ما را به ارمغان خواهد آورد؛

ثانیا، ضروری است در صورت شروع مجدد صادرات بعد از لغو تحریم، تمام امتیازات داده شده به این کشورها کأن لم یکن تلقی گردد و سازوکارهای سخت­گیرانه­تر صادرات نفت به این کشورها اعمال گردد. بعنوان مثال در صورت صادرات مجدد نفت به این کشورها، پیش از تحویل نفت و نه بعد از یک ماه! تمام هزینه­های آن اخذ گردد.

در پایان، بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف در شرایط حاضر که شبکه خبیث صهیونیسم بین الملل تمام امکانات و تلاش خود را برای مبارزه با شجره طیبه نظام اسلامی گرد آورده است، ضمن اعلام آمادگی کامل خود برای مبارزه با جبهه کفر و نفاق در خط مقدم جهاد اقتصادی، خواستار اقدام قاطع و سریع دستگاه وزارت نفت می­باشد و اکیدا متذکر می­گردد که عملکرد آتی دستگاه متبوع، بیانگر ایستادگی شما بر اصول عزت، حکمت و مصلحت نظام جمهوری اسلامی ایران است.

تگ ها بسیج دانشجویی

پر بازدیدترین گزارش روز

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت