پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / گزارش روز          06 اردیبهشت 1396 - 26 April 2017


دانشگاه تربیت‌مدرس در جمع 5 دانشگاه برتر برای ارتقاء به تراز بین‌المللی

رییس دانشگاه تربیت مدرس، از انتخاب این دانشگاه از سوی وزارت علوم به عنوان یکی از 5 دانشگاه برتر کشور برای ارتقاء به تراز بین المللی خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از دکتر احمدی در نشست شورای این دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه تربیت مدرس کاندیدای ورود به 200 دانشگاه برتر جهان از سوی وزارت علوم شناخته شده است. از میان تمامی دانشگاههای متقاضی که مایلند از طرح اقتصاد مقاومتی وزارت علوم بهره مند شوند، 16 دانشگاه به عنوان کاندید شناخته شدند و  قرار شده است که 5 دانشگاه برتر از میان آنان مورد حمایت مالی قرار گیرند تا ظرف 5 تا 10 سال آینده در میان 200 دانشگاه برتر جهان قرار گیرند که نام دانشگاه تربیت مدرس نیز در میان 5 دانشگاه کاندیدای نهایی قرار دارد. این ابتکار از سوی دانشگاه تربیت مدرس ارائه شده و وزارت علوم این طرح را به عنوان طرح مهم اقتصاد مقاومتی پیگیری کرد که دارای الزامات زیادی است و باید از نظر تولید علم و فناوری،‌ بین المللی شدن و تمرکز در پژوهش، دانشگاه را ارتقا دهیم و همه موارد فوق در طرح تحول راهبردی دانشگاه مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اتمام موج اول طرح تحول راهبردی دانشگاه تاکید کرد: در ترم پاییز سال گذشته حدود  33 بسته موفقیت در این طرح تعریف شده بود و برنامه های این طرح طی هدف گذاری 18 هفته ای پیش رفته و به طور مرتب پایش می شد و پس از پایان 18 هفته، موفقیت طرح در رسیدن به اهداف مورد نظر، بیش از 90 درصد بوده است.

دکتر احمدی تاکید کرد: موج دوم طرح تحول راهبردی، گسترده تر شده و حامیان طرح شامل اعضای هیات علمی و کارمندان به 250 نفر می رسد و در ترم دوم طرح تحول راهبردی، 80 بسته موفقیت در 18 هفته تعریف شده است که امیدواریم همه دانشکده ها و مراکز تحقیقاتی همکاری صمیمانه ای را با این طرح داشته باشند.

وی افزود: ان شاءالله پس از 4 ترم طرح تحول راهبردی در دانشگاه مستقر می شود و ساختار مورد نظر این طرح در اواسط موج چهارم آن به هیات امنا تقدیم خواهد شد تا اهداف طرح تحول راهبردی نهادینه و مستقر شود.

رییس دانشگاه تربیت مدرس در ادامه با تاکید بر اهمیت دانشکده علوم و فناوری های بین رشته ای یاد آور شد: تاسیس دانشکده علوم و فناوری های بین رشته ای سکویی را برای گروهها و دانشکده های علاقه مند به تحقیقات بین رشته ای فراهم می کند تا فعالیت های خود را در این راستا پیش ببرند. این دانشکده به صورت مستقل دانشجو جذب نخواهد کرد و محلی  برای ایجاد جو همکاری بین گروهها و پشتیبانی اجرایی و مالی امور مرتبط با آنها است.

دکتر احمدی در بخش دیگر از سخنان خود به انتخابات آینده ریاست جمهوری کشور اشاره و تصریح کرد: وزارت علوم و نیز هیات رییسه دانشگاه علاقه مندند با گسترش جو آزادی بیان و گفتار و برگزاری همایش های آگاه کننده از سوی تشکل ها و انجمن های علمی، بتواند به سواد اجتماعی و سیاسی دانشجویان کمک نمایند. اعضای هیات علمی که در انجمن های علمی فعالیت دارند نیز در هدایت صحیح و عالمانه دانشجویان اثرگذار خواهند بود.

وی همچنین به قرار گرفتن 13 عضو هیات علمی دانشگاه در میان یک درصد اساتید برتر دنیا اشاره کرد و گفت: دانشگاه تربیت مدرس به داشتن اساتید توانمندی که در سطح دنیا نیز برجسته هستند به خود می بالد.

رییس دانشگاه تربیت مدرس در ادامه به گزارش هیات بررسی حادثه ساختمان پلاسکو اشاره و خاطرنشان کرد: این کار برای اولین بار در کشور صورت گرفت و رییس جمهور از هیات مستقل و دانشگاهی و علمی برای بررسی حادثه استفاده نمود تا این مساله چند بعدی و پیچیده را بررسی و کارشناسی کند و بحمدالله در پایان 2 ماه فرصت تعیین شده و پس از کار بسیار سنگین و همکاری 147 نفر از اساتید و کارشناسان مجرب، گزارش کاملی به رییس جمهور داده شد که خلاصه ای از آن در رسانه ها و مطبوعات منعکس شد و گزارش تفصیلی آن ظرف چند روز آینده روی سایت دانشگاه و نهاد ریاست جمهوری قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، در ادامه اعضای شورا به بیان مسائلی همچون تاخیر در پرداخت حق التدریس اعضای هیات علمی، ‌فعالیت های بین رشته ای گروه ها،‌ اختیارات دانشکده ها در طرح تحول راهبردی و ... پرداختند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید.
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید .
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.پر بازدیدترین گزارش روز

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank