پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          22 فروردین 1390 - 11 April 2011

عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس گفت: در حال تهيه طرحي هستيم که بر اساس آن آزمون دستياري از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش آموزش کشور واگذار شود.
علي کريمي فيروزجاني در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به سئوال از وزير بهداشت افزود: از دکتر مرضيه وحيددستجردي دعوت شده است که در جلسه کميسيون آموزش اين هفته، در مجلس حاضر شود و به سئوالات نمايندگان پاسخ دهد.
وي افزود: سئوال از وزير بهداشت به حوزه آزمون دستياري اختصاص دارد و همانطور که اين آزمون دو سال پيش ابطال شد و با مشکلاتي مواجه شد، هنوز ابهاماتي باقي مانده و حل نشده است.
کريمي فيروزجاني اظهار داشت: معتقد هستم که وزارت بهداشت به دليل مشغله هاي بسياري که در حوزه بهداشت و درمان دارد و آموزش پزشکي هم امر مهمي است و حتي آزمون دستياري امر حيثيتي و مهمي است، نبايد حق داوطلبان ضايع شود و اين آزمون بايد از وزارت بهداشت گرفته شود و به سازمان سنجش واگذار شود.
وي با اشاره به مشکلاتي که آزمون دستياري سال 88 با آن مواجه شد، گفت: آزمون دستياري که در سال 88 برگزار شد بار اول با مشکل تقلب و خريد و فروش سئوالات مواجه شد و بار دوم نيز سئوالات از استاندارد لازم برخوردار نبود و در اين زمينه گروه زبده اي از سوي کميسيون آموزش اين موضوع را بررسي کردند و به اين نتيجه رسيدند که سئوالات واجد استاندارد لازم نبود.
نماينده بابل در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: نظر شخصي من اين است که نظام آموزشي کشور در صورت يکپارچه شدن اين مشکلات را نخواهد داشت. در 10 سال اخير آزمون دستياري 2 بار با مشکل تقلب و خريد و فروش سئوال مواجه شد و مستندات اين موضوع هم وجود دارد اما سازمان سنجش آموزش کشور که مسئول برگزاري کنکور است با چنين مشکلاتي مواجه نيست.
وي يادآور شد: ما در حال تهيه طرحي هستيم که پس از تهيه، آن را به امضاي نمايندگان مجلس مي رسانيم که در آن، آزمون دستياري از وزارت بهداشت جدا شود و به سازمان سنجش آموزش کشور سپرده شود.
کريمي فيروزجاني اظهار داشت: در مجموع معتقدم که آموزش در کشور بايد يکپارچه شود اما اين کار يک شبه امکان پذير نيست و بايد به تدريج براي آن برنامه ريزي کرد که هيچ يک از بخشهاي آموزشي در کشور آسيب نبينند و حقي از داوطلبي در هيچ آزمون تضييع نشود.

تگ ها کنکور دستياري وزارت بهداشت

پر بازدیدترین کنکور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی