پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          23 امرداد 1391 - 13 August 2012
رقابتی بودن 90درصد پذیرش بین دختر و پسر در کنکور سراسری امسال


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباه ظرفیت پذیرش امسال کنکور سراسری اعلام کرد که چیزی حدود 90 درصد این پذیرش رقابتی بین دختر و پسر، 5 درصد تنها پذیرش دختران و 5 درصد هم تنها پذیرش پسران بوده است.

کامران دانشجو شب گذشته در جمع خبرنگاران در وزارت علوم با انتقاد برخی خبرنگاران نسبت به بسته بودن درب معاونتهای وزارت علوم به روی خبرنگاران و عدم پاسخگویی آنها گفت: این موضوع هیچ گاه سیاست من نیست، نبوده و نخواهد بود و در این باره حتماً تذکر خواهم داد، زیرا قبول ندارم شرایط اینگونه باشد و اگر در آموزش عالی 4 یا 5 مسئول به این شکل رفتار می کنند من از طرف آنان از شما عذرخواهی می کنم، اتفاقاً من به معاونتهای خودم تاکید می کنم در برابر اقداماتی که در این وزارتخانه انجام می دهند همیشه باید از خبرنگاران استقبال کنند. حتی ارتباط با خبرنگاران را هم بر خود یک تکلیف می دانم.

وی در این باره از تشکیل اتاق فکر برای خبرنگاران در وزارت علوم خبر داد و اعلام کرد که کمیته تخصصی رسانه و علوم ارتباطات برای نخستین بار در شورای برنامه ریزی معاونت آموزشی تشکیل خواهد شد و امید است بتوان به دانشگاههای بیشتری مجوز داد که در رشته ارتباطات دانشجویان با ظرفیت بیشتری پذیرش شوند.

وزارت علوم را وارد جناح بندیها و سیاسی بازیها نکنید

وی از خبرنگاران خواست تا وزارت علوم را وارد مسائل سیاسی نظیر انتخابات ریاست جمهوری پیش رو نکنند و در این باره تصریح کرد: ما را در جناح بندیهای روز و مسائل سیاسی قاطی نکنید و از بعد سیاسی به خصوص در این سالی که پیش رو داریم و انتخابات در پیش است، به ما نگاه نداشته باشید زیرا وزارت علوم یک مجموعه علمی است، بنابراین اگر ما را در دست اندازهای سیاسی بیاندازید به مسیر علمی کشور لطمه وارد می شود.

وزیر علوم درباره شور و نشاط سیاسی در دانشگاهها گفت: حتماً در دانشگاهها و به خصوص با آغاز سال تحصیلی شور و نشاط سیاسی خواهیم داشت اما نگاه من به این فعالیتها علمی است نه سیاسی.

پذیرش تک جنسیتی فضاسازی BBC  و VOA است

کامران دانشجو همچنین اشاره ای کوتاه به حذف پذیرش دختران از برخی رشته های دانشگاهی کرد و در این باره با تاکید بر اینکه به صورت کلی سخن می گوید، اظهار داشت: در این باره باید بگویم این موضوع هم فضا سازی آن ور آبیها و بازی کردنشان در فضای این ور آب است، فضاسازی که بی جهت صورت می گیرد نشات گرفته از BBC و VOA است.

وی درباه ظرفیت پذیرش امسال کنکور سراسری اعلام کرد که چیزی حدود 90 درصد این پذیرش رقابتی بین دختر و پسر، 5 درصد تنها پذیرش دختران و 5 درصد هم تنها پذیرش پسران بوده است.

80 سال دانشگاه داری کردیم

این مقام مسئول در وزارت علوم با اشاره به اسلامی کردن دانشگاههای کشور، گفت: ما 80 سال دانشگاه داری کردیم و دانشگاهها از زمان رضاشاه با همان مناسبات، شکل و محتوا و به شیوه غربی به امروز انتقال داده شدند و کاملاً ترکیبی غربی دارند، بنابراین تغییر این دانشگاهها کمی زمان می برد و تاکید می کنم ما به دنبال دانشگاهی ایرانی اسلامی هستیم.

همکاری مناسب جاسبی با دانشگاه آزاد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره رقابتی بودن فضا میان وزارت علوم و دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد که رقابت بین دانشگاه آزاد و وزارت علوم معنا ندارد زیرا دانشگاه آزاد زیرمجموعه وزارت علوم به شمار می آید و جاسبی و مدیریت فعلی همیشه با وزارت علوم همکاری مناسبی داشته و دارند.

دانشجو درباره مجوز دادن به رشته های دانشگاه آزاد اعلام کرد که در زمان مدیریت جاسبی بر دانشگاه آزاد حدود یک هزار و 800 کدرشته محل را تصویب کردیم که از این تعداد یک هزار و 700 کدرشته محل مربوط به دانشگاه آزاد بود و اگر هم اکنون تغییراتی در این دانشگاه صورت گرفته به خاطر گسترش پویایی در دانشگاه آزاد است.

رسانه ها در محدود کردن ظرفیت مقطع کارشناسی جنجال می کنند

این مقام مسئول وزارت علوم درباره محدود کردن ظرفیت کارشناسی، با بیان اینکه اگر این کار را انجام دهیم و ظرفیت را کم کنیم از رسانه ها به خاطر جنجالی که درست می کنند، می ترسیم، در این باره به ذکر مثالی پرداخت و گفت: سال گذشته رسانه ها و البته کمتر خبرگزاریها چنان برای محدود شدن برخی رشته های دانشگاه علامه طباطبایی جنجال درست کردند که انگار دنیا به آخر رسیده است.

وی ادامه داد: وقتی به سمت آمایش آموزش عالی می رویم باید بدانیم محدودیتها و گسترشها باید بر اساس برنامه صورت گیرد اما باید به سمت پرورش تکنسین پیش رفت که در این زمینه دو دانشگاه جامع علمی کاربردی و فنی و حرفه ای پیشتاز شده اند و 70 درصد رشته ها در دانشگاه علمی کاربردی کاربردی و 30 درصد رشته ها نظری شده اند.

وزارت علوم 21000 شغل ایجاد کرد

کامران دانشجو در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه پارکهای علم و فناوری و شرکتهای دانش بنیان در سال 84 از 6 به 31 عدد افزایش یافتند، تاکید کرد که در همین زمینه توسط وزارت علوم 21 هزار شغل ایجاد و 2 هزار و 700 شرکت دانش بنیان راه اندازی شد.

مقایسه کرسیهای آزاد اندیشی و آزمون دکتری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه این نشست با خبرنگاران به بحث کرسیهای آزاد اندیشی نیز اشاره کرد و با بیان اینکه دانشگاهها باید بدانند کرسیها در واقع یک فرصت است نه تهدید، اظهار داشت: اگر بر من خرده نگیرید هم اکنون در حالت گذار این کرسیها هستیم نه تثبیت آنان، در نتیجه امکان دارد با برخی مناصب روبرو شویم که با شان کرسیها متناسب نیست.

وی ادامه داد: برگزاری کرسیها همانند آزمون دکتری است که با مقداری نوسان روبرو است و هرگز نمی توان برگزاری این کرسیها و آزمون دکتری را که تازه دو سال است میان داوطلبان این مقطع برگزار می شود با آزمون سراسری که از سال 47 در حال برگزاری است، مقایسه کرد.

تشکیل کارگروه اقتصاد مقاومتی در وزارت علوم

به گفته کامران دانشجو، چند روز پس از سخنان مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، کارگروه اقتصاد مقاومتی در وزارت علوم تشکیل شد تا ابعاد این موضوع مورد بررسی قرار گیرد.

وی همچنین اعلام کرد که 2 هزار و 500 میلیارد تومان پروژه برای مدت 3 تا 5 سال در دانشگاهها اجرایی می شود که بیش از 50 دانشگاه کشور درگیر اجرایی کردن این پروژه ها با محوریت یک دانشگاه و همکار بودن چند دانشگاه دیگر(کنسرسیوم) هستند.

توانایی جذب 30000 دانشجوی دکتری داریم

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با بیان اینکه هم اکنون در کشور 30 هزار استادیار به بالا در حال فعالیت هستند، اظهار داشت: با همین تجهیزاتی که هم اکنون داریم اگر هر کدام از این 30 هزار استاد یار یک دانشجوی دکتری تربیت کنند ما می توانیم در کشور 30 هزار دانشجوی دکتری داشته باشیم.


تگ ها پذیرش کنکور سراسری کنکور سراسری
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت