پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          27 تیر 1392 - 18 July 2013


دفترچه های کنکور سراسری الکترونیکی شد و  خداحافظی احمدی نژاد با یک صندلی مهم


خداحافظی رئیس جمهور از صندلی ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی، ادامه شایعات وزیر شدن جاسبی، برخی وعده های تحقق نشده فرهنگی وزارت علوم و چند خبر دیگر، مهمترین اتفاقات رخ داده در هفته جاری آموزش عالی به شمار می آیند.


به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، آموزش عالی در آخرین هفته تیرماه سال جاری با حاشیه هایی همراه بود که در ادامه به آن پرداخته می شود.

ادامه شایعات وزیر شدن جاسبی

از زمانی که جاسبی به عنوان یکی از گزینه ها برای جانشینی کامران دانشجو در ساختمان وزارت علوم مطرح شده، برخی اخبار و منابع آگاه خبری، شائبه وزیر شدن وی را پررنگ تر می کنند، در تازه ترین اظهارنظرات، یکی از رسانه ها به نقل از منبع آگاه خود اعلام کرد که جاسبی به عنوان نزدیک ترین فرد به وزارت علوم معرفی شده است. اما جعفر توفیقی که این روزها به همراه همکارانش در حال بررسی شاخصهای مناسب وزیر علوم است این شائبه را به طور کامل رد کرد.

وعده هایی که عملی نشد

طی چهار سال گذشته، دانشجویان و استادان دانشگاههای کشور وعده های فرهنگی متفاوتی از معاونت فرهنگی وزارت علوم شنیدند و تا پایان دولت دهم در انتظار تحقق این قولها ماندند،اما تاسیس خانه سینمای دانشگاهی، پردیس شهدا، سفرهای فرهنگی، مسکن مهر و برخی دیگر از وعده های خواجه سروی و همکارانش بنا به دلائل متفاوت که وزارت علومیها یکی از آنها را بی بودجه ای اعلام کردند، روی زمین ماند.

آمار مشروطیهای دانشگاهها طی چهار سال

معاون دانشجویان وزارت علوم در هفته ای که گذشت تاکید کرد که به موازات افزایش جمعیت دانشجویی از 2 میلیون به 4 میلیون، میزان دانشجویان مشروطی نیز افزایش یافته است.

فراگیر حذف شد؟

دوره فراگیر در اسناسنامه دانشگاه پیام نور هیچ تعریفی نشده بود و این دانشگاه از سالهای گذشته تاکنون نه تنها از طریق کنکور سراسری بلکه از طریق آزمون فراگیر نیز دانشجو می پذیرفت. تا اینکه پس از روی کار آمدن پذیرش بدون آزمون دانشجو، پیام نوریها به فکر حذف فراگیر شدند و حال که زمان حذف رسیده همه بر این باورند فراگیر در این سالها هیچ مجوزی برای پذیرش دانشجو نداشته است!

در تازه ترین اظهارنظرها، اعلام شد که فراگیر از مهرماه امسال برای مقطع کارشناسی هیچ جنبه اجرایی ندارد.

دفترچه های انتخاب رشته کنکور سراسری هم بدون کاغذ شد

در این هفته ای که گذشت، سازمان سنجش اعلام کرد که دفترچه های راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری هم بدون کاغذ شد. به گفته پدر کنکوریها - حسین توکلی، از نیمه های مرداد داوطلبان مجاز شده می توانند دفترچه انتخاب رشته را از سامانه سازمان سنجش بارگذاری کنند و دیگر دفترچه های کاغذی چاپ نخواهند شد.

خداحافظی احمدی نژاد از یک صندلی مهم

رئیس جمهور فعلی کشورمان در هفته ای که گذشت برای آخرین بار بر صندلی ریاست شورای عالی انقلاب فرهنگی تکیه زد و سپس با همکارانش در این شورا خداحافظی کرد. در آخرین جلسه شورا، اعضای شورا از وی با اهدای یک لوح تقدیر و یک کتاب نفیس تقدیر به عمل آوردند. رئیس بعدی این صندلی روحانی خواهد بود.

تعیین تکلیف شورای عالی انقلاب فرهنگی برای دانشگاه علوم پزشکی ایران

پس از کش و قوسهای فراوان چندماهه در خصوص ادغام دوباره دانشگاههای علوم پزشکی تهران و ایران، در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار شد کمیته ای متشکل از اعضای این شورا و برخی از طرفین موضوع، به بررسی آن بپردازند.

تا اینکه با رای گیری اعضا، تصمیم بر این شد موضوع این دو دانشگاه در وزارت بهداشت مورد بررسی قرار گیرد.تگ ها کنکور کنکور92 الکترونیکی شدن کنکور الکترونیکی شدن دفترچه های کنکور
موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت