پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          16 آبان 1398 - 07 November 2019


معاون خط مشی گذاری ستاد نقشه جامع علمی کشور آخرین وضعیت ساماندهی کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی را تشریح کرد و گفت: نیاز است که با نمایندگان دانشگاه های پزشکی نیز جلسه داشته باشیم.

پرتال دانشگاهی به نقل از ابراهیم سوزنچی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت ساماندهی کنکور در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما می خواهیم نظرات نهادهایی که در این موضوع ذی‌نفع هستند را گردآوری کرده و از زاویه دید آنها ببینیم که مساله چگونه دیده می شود.

وی ادامه داد: البته جلساتی که درباره کنکور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار کردیم بسیار جالب بود، هیچ جلسه ای مثل جلسه قبل نبود، نحوه نگاه مدارس به موضوع کنکور یک مدل بود، نحوه نگاه دانشگاه ها مدل دیگر، آنهایی که پژوهشکده و اندیشکده ها بودند از بیرون به مساله کنکور نگاه می کردند و زاویه دیگر داشتند.

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: موسسات کنکور نیز یک فضای کاملا متفاوتی داشتند در اولین گام برای تحلیل سیاست خیلی مهم است که بدانیم ذی‌نفعان مختلف اصولا مساله را چگونه می بینند.

وی ادامه داد: در سیاستگذاری باید اول مساله را به خوبی تعریف کنیم اگر نتوانیم مساله را به خوبی تعریف کنیم حالا هر چقدر بودجه، سیاست و راه حل داشته باشیم، فایده ای ندارد و یک مساله اشتباه را حل می کنیم.

دریافت داده های کنکور از سازمان سنجش آموزش کشور

سوزنچی افزود: به دنبال این بودیم ببینیم مساله چیست، حال یکسری ابعاد مساله برای ما روشن شده است و داده های مختلف از جمله سهمیه ها، ورودی سال های مختلف، ورودی شهرستان ها، سهمیه مناطق، سهمیه اساتید، سهمیه فرزندان شاهد و ایثارگر همه را از سازمان سنجش دریافت کرده ایم و یک تحلیلی روی آن انجام داده ایم باید چند جلسه برگزار کنیم و به یک جمع بندی برسیم.

صحبت خاص درباره کنکور علوم پزشکی

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ما باید در حال حاضر با دانشگاه های علوم پزشکی و یا حتی نماینده آنها یک صحبتی به صورت خاص درباره علوم پزشکی داشته باشیم، چرا که علوم پزشکی به یک مساله جدی تبدیل شده و می طلبد یک کار جدی روی آن انجام شود.

سوزنچی ادامه داد: همچنین جلسه ای باید با فرهنگستان ها داشته باشیم که برخی از آنها پیشنهادات و راه حلی هایی دارند، حتی برخی از افراد بوده اند که به صورت فردی اعلام کرده اند که راه حل دارند و ما حتی نظرات آنها درباره کنکور را نیز دریافت کرده ایم.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف افزود: بعد از این به یک جدولی می رسیم که این جدول دو ستون دارد یک ستون مسائل و یک ستون راه حل هاست و این به چه معنی است؟ به این معنی که چه سناریوهایی برای تعریف مساله داریم و چه سناریوهایی برای راه حل داریم.

وی ادامه داد: این جدول که تشکیل شد، می توانیم مساله را خیلی جدی تعریف کنیم و ببینیم مسائل به چه صورت است راه حل ها و پیشنهادات کدام است و هر کدام چه هزینه و منفعتی دارد.

بررسی مساله کنکور در کارگروه اصلی با حضور سازمان های ذی ربط

سوزنچی افزود: به عنوان مثال امکان دارد مطرح شود که کنکور ۲ بار در سال برگزار شود باید ببینیم این راه حل چه هزینه هایی دارد، در مرحله بعدی ما یک کارگروهی داریم که کارگروه اصلی است و سازمان های اصلی از جمله سازمان سنجش و آموزش و پرورش در آن درگیر مساله می شوند و در آن کارگروه یکی از راه حل ها را انتخاب خواهیم کرد و آنچه که آن کارگروه انتخاب می کند در واقع سناریو پیشنهادی ما می شود و به صحن شورا ارائه می دهیم و مصوب می شود و در واقع می شود سیاست های کلی بهبود کنکور.

ظرف ۶ ماه به یک خط مشی درباره کنکور می رسیم

معاون خط مشی گذاری و راهبری اجرای ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره اینکه آیا امکان رسیدن به یک خط مشی و سیاست درباره ساماندهی کنکور درعرض شش ماه با توجه به صحبت های دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وجود دارد، گفت: بله ما می توانیم در عرض شش ماه به یک خط مشی برسیم بسیاری از کارها انجام شده است و ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده کارگروه تشکیل می شود و بعد کارگروه چند جلسه فشرده خواهد داشت و ما به سناریویی که می خواهیم می رسیم سپس آن را برای تصویب به صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی می بریم.

وی تاکید کرد: ساماندهی کنکور به سال ۹۹ نمی رسد چرا که باید یکسری سیاست هایی مشخص شود و اجرایی شدن آن زمان می برد.

راه حل اصلاح پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری معلوم است

سوزنچی درباره ساماندهی کنکور کارشناسی ارشد و دکتری نیز گفت: در حال حاضر فقط تمرکزمان روی ساماندهی کنکور کارشناسی است و دلیل این است که حل مساله پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کار خاصی نیست، راه حل آن معلوم است کافی است در بخش کارشناسی ارشد یک بخشی از پذیرش در اختیار دانشگاه ها باشد، کلی از مساله حل می شود و در بخش دکتری بسیاری از مسائل حل شده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank