پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          22 امرداد 1399 - 12 August 2020


معاون سابق آموزشی وزارت علوم گفت: شیوع کرونا بهانه خوبی است که کنکور را حذف کرده و اختیار پذیرش دانشجویان را به دانشگاه ها بدهیم.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، مجتبی شریعتی نیاسر امروز در همایش تبادل تجربیات دانشگاه ها و مراکز آموزشی در اجرای آموزش الکترونیکی در بحران کویید ۱۹ اظهار کرد: کارگروه آموزش عالی در دوران کرونا حتما نظرات خودش را به صورت ملموس و قابل اجرا به معاونت آموزشی وزارت علوم ارائه خواهد داد؛ به نظر می رسد مدیران آموزش عالی باید از فرصت پیش آمده به بهترین نحو استفاده کنند.

معاون سابق آموزشی وزارت علوم با اشاره به تعویق کنکور سراسری در شرایط کنونی، افزود: مساله حذف کنکور مصوبه سال ۸۶ مجلس شورای اسلامی است ما در سال های اخیر  نمی تواستیم به سمت حذف کنکور برویم و نهایتا با اقداماتی که انجام دادیم، توانستیم رشته های کم متقاضی را از کنکور خارج کنیم. بحث کنکور دغدغه خانواده هاست و شیوع کرونا بهانه خوبی است که اختیار پذیرش دانشجویان را به دانشگاه ها بدهیم، کاری که باید از اول انجام می شد.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع هم ساز و کار خود را می خواهد و باید دانشگاه های مستعد را شناسایی کرد تا خودشان نسبت به پذیرش دانشجویان اقدام کنند، خاطرنشان کرد: البته منظور بنده از حذف کنکور سراسری، حذف آزمون متمرکز است. دانشگاه ها می توانند آزمون خود را برگزار کنند. در این شرایط مافیای کنکور هم جمع خواهد شد.

رئیس کارگروه آموزش عالی در دوران کرونا ادامه داد: نکته دیگر اینکه بحث آمایش آموزش عالی مصوبه سال ۹۴ شورای  عالی انقلاب فرهنگی است و هرچند پیاده سازی این طرح به ظاهر ارتباطی به کرونا ندارد اما عملیاتی شدن آن در دوره کرونا سهل تر است. در این شرایط می توان برخی مراکز دانشگاهی را تجمیع، ادغام و یا جمع آوری کرد.

شریعتی نیاسر به بحث رتبه بندی دانشگاه ها اشاره کرد و گفت: رتبه بندی دانشگاه های واجد شرایط از این لحاظ مهم است که می توان آن ها را برای تفویض اختیار شناسایی کرد؛ هرچند تفویض اختیار برای دانشگاه های کم تجربه تر جواب نمی دهد اما می توانند در بستر یک مدیریت منطقه ای هدایت شوند. 

وی در ادامه با تاکید بر ادغام دانشگاه های پزشکی و غیرپزشکی گفت: در دوره ای با این موضوع مخالفت هایی می شد اما دروه کرونا این موضوع را به خوبی نشان می دهد که این دانشگاه ها باید با یکدیگر ادغام شوند و به صورت سازمانی بین آن ها پیوند ایجاد شود.

معاون سابق آموزشی وزارت علوم با اشاره به اینکه در مدت شیوع کرونا تحقیقات ایران عمدتا از دانشگاه های پزشکی بوده است، گفت: در این مدت دانشگاه های غیر پزشکی ما بیگانه از این موضوع در سطح بین المللی بودند و تنها درصد کمی به این موضوع ورود کردند. آمارها نشان می دهد، دانشگاه های تهران و شیراز به این تحقیقات ورود کردند که بخش زیادی از آن ها هم مربوط به علوم پزشکی بوده است. 

شریعتی نیاسر اضافه کرد: ادغام این دانشگاه ها یک هم بستگی بین پزشکی و غیرپزشکی ایجاد خواهد کرد. مقالاتی که در ارتباط با کرونا منتشر شده مربوط به پزشکی است در حالی که همه حوزه ها را تحت تاثیر خود قرار داده است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین کنکور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی