پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کنکور          05 امرداد 1401 - 27 July 2022


کارت شرکت در آزمون عملی ۸ رشته گروه هنر درکنکور ۱۴۰۱ منتشر شد. داوطلبان می توانند بر اساس زمان بندی درج شده در کارت، در آزمون عملی شرکت کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، کارت شرکت در آزمون عملی رشته های نمایش عروسکی، بازیگری - کارگردانی، آهنگسازی، نوازندگی موسیقی جهانی، نوازندگی موسیقی ایرانی، ادبیات نمایشی، طراحی صحنه و عکاسی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org منتشر شد.

آزمون عملی منحصراً از متقاضیان گروه آزمایشی هنر که در جلسه آزمون صبح روز چهارشنبه ۸ تیر ۱۴۰۱ حاضر بودند و از تاریخ ۵ تا ۱۱ تیر ۱۴۰۱ علاقمندی خود را با پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی و طراحی رشته های تحصیلی مربوط در سایت سازمان سنجش اعلام کرده اند، بعمل خواهد آمد.

افرادی که متقاضی آزمون عملی و طراحی رشته های تحصیلی فوق (در بخش پذیرش با آزمون) شده اند، درصورت تمایل لازم است پس از اعلام نتایج اولیه با توجه به دوره هایی که براساس کارنامه در آن مجاز به انتخاب رشته می شوند، با مراجعه به سایت سازمان سنجش در زمان مقرر (دهه دوم مردادماه) نسبت به انتخاب کدرشته محل های تحصیلی مربوط در فرم انتخاب رشته این آزمون درهر اولویتی که علاقه دارند، اقدام کنند.

متقاضیانی که نسبت به واریز هزینه آزمون عملی خود اقدام کرده اند، باید در زمان اعلام شده در اطلاعیه کارت آزمون عملی و یا طراحی خود را از طریق سایت سازمان سنجش پرینت کرده و طبق آدرس و یا توضیحات مندرج در کارت ورود به جلسه آزمون عملی، در زمان مقرر به محل برگزاری آزمون عملی مراجعه کنند.

تبصره: آن دسته از افرادی که با توجه به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی، متقاضی دو مجموعه از رشته های تحصیلی مربوط شده اند، باید به منظور شرکت در هر یک از مجموعه های ذیربط، نسبت به پرینت کارت برای هر دو مجموعه اقدام کنند.

افرادی که متقاضی رشته های فوق بوده و نسبت به پرداخت هزینه آزمون عملی در موعد مقرر اقدام کرده و به هر دلیل موفق به دریافت کارت ورود به جلسه از سایت سازمان سنجش نیستند، در صورت دارا بودن شرایط آزمون عملی، باید با همراه داشتن دو قطعه عکس و کارت شناسایی معتبر، بر اساس اطلاعات اطلاعیه سنجش برای دریافت کارت شرکت در آزمون به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص در شهر محل برگزاری آزمون مراجعه کنند.

آزمون رشته های تحصیلی ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه، نمایش عروسکی، آهنگسازی، موسیقی ایرانی، موسیقی جهانی و عکاسی منحصراً در شهر تهران برگزار خواهد شد.

لازم است داوطلبان رزومه کامل مکتوب و نمونه فعالیت های هنری، کارت آزمون و کارت ملی یا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند.

به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری شود. در محل آزمون امکان تهیه مواد خوراکی مهیا نیست.

آوردن ماکت برای داوطلبان رشته طراحی صحنه، امتیاز یا نمره ای ندارد.

داوطلبان رشته بازیگری علاوه بر مدارک فعالیت های هنری و ادبی، می توانند قطعه ای کوتاه به صورت مونولوگ را آماده تا در صورت لزوم ارائه کنند.

نمایش عروسکی از پیش آماده شده در مصاحبه عملی مورد قضاوت قرار نخواهد گرفت.

رشته ادبیات نمایشی، بازیگری، طراحی صحنه و نمایش عروسکی:

رشته عکاسی:

ضروری است داوطلبان کارت آزمون و کارت ملی یا شناسنامه را در جلسه آزمون همراه داشته باشند. به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی، از آوردن همراه خودداری کنند.

رشته آهنگسازی:

آزمون در ۳ بخش برگزار خواهد شد:

بخش اول: هارمونی به صورت کتبی شامل یک سوال باس شماره گذاری شده تا پایان آکوردهای هفتم (اعم از دومینانت، فرعی و ثانوی)- سازشناسی ایرانی و جهانی به صورت کتبی ۱۵ سوال چهارگزینه ای؛

بخش دوم: سرایش (خواندن ملودی در گام های ماژور و مینور، ریتم خوانی متر ترکیبی و ساده)؛ شنوایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)؛

بخش سوم: پیانو: اجرای تنها یک قطعه از رپرتوار استاندارد یکی از دوره های باروک، کلاسیک و رمانتیک یا مدرن.

آهنگسازی: ارائه پارتیتور و اجرای قطعه ای به فرم دوبخشی برای پیانو که از قبل توسط داوطلب ساخته شده است. ضمناً با توجه به تاریخ تعیین شده جهت تعیین نوبت آزمون از ساعت ۷:۳۰ روز برگزاری آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

رشته موسیقی جهانی:

آزمون در ۲ بخش برگزار خواهد شد:

بخش اول: - سرایش (خواندن ملودی در گامهای ماژور و مینور، ریتم خوانی: متر ترکیبی و ساده)- شنوایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک).

بخش دوم: - اجرای پیانو یا گیتار یا یکی از سازهای ارکستر سمفونیک (به غیراز سازهای کوبه ای)- اجرای سه قطعه از دوره های باروک، کلاسیک و رومانتیک - همراهی پیانو برای متقاضیان غیر از پیانو و گیتار الزامی است.- (تامین نوازنده پیانوی همراهی کننده بر عهده داوطلب است) - دشیفراژ (برای سازهای پیانو و گیتار اجرای یک قطعه به صورت دشیفر الزامی است).

نوازندگان پیانو و گیتار ملزم به اجرای رپرتوار (دوره های باروک، کلاسیک و رومانتیک)، از حفظ (بدون استفاده از نت) هستند ضمناً با توجه به تاریخ تعیین شده جهت تعیین نوبت آزمون از ساعت ۷:۳۰ روز برگزاری آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

رشته موسیقی ایرانی:

آزمون در ۲ بخش برگزار خواهد شد:

بخش اول:- سرایش و شنوایی (خواندن ملودی درگامهای ماژور، خواندن ملودی مینور یا مدهای ایرانی، ریتم خوانی: متر ترکیبی و ساده)- شنوایی (ت شخیص فوا صل ملودیک ).

بخش دوم:- اجرای یکی از سازهای موسیقی سنتی ایرانی (تار، سه تار، سنتور، نی، کمانچه، قانون، عود، قیچک)- اجرای یک دستگاه و دو آواز (یا دو دستگاه) از حفظ و به انتخاب داوطلب از یکی از ردیف های (میرزاعبدالله، آقاحسینقلی، علی اکبر شهنازی، ابوالحسـن صبا، عبدالله دوامی) و اجرای دو قطعه از رپراتوار کلاسیک موسیقی سنتی ایرانی.

ضمناً با توجه به تاریخ تعیین شده جهت تعیین نوبت آزمون از ساعت ۷:۳۰ روز برگزاری آزمون در محل حوزه حضور داشته باشند.

نکات کلی برای همه متقاضیان

همه متقاضیان باید در زمان مقرر در آزمون تشریحی و یا عملی رشته و یا رشته های تحصیلی مورد علاقه خود شرکت کنند. آزمون های عملی و طراحی و درس تخصصی هر رشته قابل تمدید، تکرار و یا برگزاری آن بصورت انفرادی برای هیچ متقاضی و تحت هیچ شرایطی میسر نیست.

هیچ یک از متقاضیان اجازه آوردن وسایل اضافی اعم از کتاب، جزوه، تلفن همراه، پیجر، نوت بوک و هرگونه وسیله الکترونیکی مجهز به دوربین فیلمبرداری و یا عکسبرداری و غیره (به جز موارد خواسته شده در اطلاعیه) را ندارند.

استفاده از هرگونه کتاب طراحی، کاغذ (به جز آنهایی که در جلسه آزمون به متقاضیان داده خواهد شد) تصاویر متفرقه در جلسه آزمون، و همچنین در حین انجام پروژه، قدم زدن، سرکشی بر روی کار دیگران، هر نوع پرسش و پاسخ و کمک به دیگران مجاز نبوده و در صورت انجام آن به عنوان تقلب محسوب خواهد شد.

استفاده از وسایلی نظیر ماژیک، لاک های الکلی و تینری، روان نویس، راپید، رنگ های پودری و مایع، خودنویس، گراف، آبرنگ، رنگ گواش، مرکب و سایر وسایل مشابه خودداری شود.

هرگونه کولاژ کردن، چسباندن و نصب کردن مصالح متفرقه بر روی پروژه عملی یا تشریحی ممنوع است.

همراه داشتن ماسک سه لایه (غیر فیلتردار) برای همه متقاضیان الزامی است.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین کنکور

خبرنامه - شبکه های اجتماعی