پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشد          24 تیر 1392 - 15 July 2013


تشکیل شورای خبرگی در دانشگاه شهید بهشتی و  اجرای 300 پایان نامه درباره 3 طرح کلان


رئیس دانشگاه شهید بهشتی از اجرای طرح هم افزایی دانش دراین دانشگاه خبر داد و گفت: در طرح هم افزایی دانش 26 اقدام و راهبرد نقشه جامع علمی کشور عملیاتی می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از دکتر محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: این طرح برای اولین بار در بین دانشگاه های کشور در دانشگاه شهیدبهشتی اجرا می شود که براساس آن موضوعاتی مشخص و پایان نامه های کارشناسی ارشد حول آن انجام می شود.

اجرای 300 پایان نامه ارشد در سه موضوع کلان ملی

وی ادامه داد: 9 ماه درخصوص این مساله کار شده و در نظر سنجی که از اساتید دانشگاه و ارگان‌های بیرون از دانشگاه انجام گرفته، سه موضوع سبک زندگی، اعتیاد و فضای مجازی به عنوان مسایل کلان ملی با اولویت مشخص شده که در ابتدا کار با این سه موضوع آغاز می شود و قرار است درمورد هر موضوع 100 پایان نامه کارشناسی ارشد کار شود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه از مهر ماه عناوین پایان نامه‌ها برای اجرا ارایه می شود به تشریح طرح مذکور پرداخت و گفت: حدود هفت الی هشت سال گذشته وقتی پایان نامه‌ای نوشته می شد در کتابخانه دانشگاه بایگانی می شد.

وی ادامه داد: در چند سال اخیر کاری که صورت گرفت این بود که یک مقاله از پایان نامه استخراج می شد که آن هم دردی از دردهای جامعه را حل نمی کرد.

ایجاد ارتباط بین تحقیقات دانشگاهی و مسایل کلان ملی

رئیس دانشگاه شهید بهشتی افزود: بنابراین دانشگاه شهید بهشتی برای نزدیک کردن دانشگاه و نیاز کشور و ایجاد ارتباط بین تحقیقات دانشگاهی و مسایل کلان ملی و کاربردی کردن این تحقیقات " طرح هم افزایی دانش"  را مطرح کرد.

تشکیل شورای خبرگی طرح هم افزایی دانش

وی ادامه داد: روند کار براساس این طرح بدین گونه است که یک سری از اساتید برجسته دانشگاه که بیشتر آنها استاد تمام هستند به عنوان شورای خبرگی طرح هم افزایی دانش انتخاب می شوند که باید این افراد اولویت های پژوهشی را که به عنوان مساله کلان شناخته می شود مشخص کنند.

طهرانچی افزود: این افراد که همه دارای سوابق اجرایی در حد وزیر و معاون وزیر و عموما استاد تمام و بسیار با تجربه هستند، برای انتخاب موضوعات راهبردی دومسیر را طی می کنند، ابتدا با ارایه فرم هایی به اعضای هیات علمی دانشگاه که در حوزه های مختلف تحقیق می کنند از آنها می خواهند مساله کلانی را که مد نظر دارند به شورای خبرگی گزارش کنند.

جمع آوری طرح های اولویت دارکلان ملی

طهرانچی افزود: دوم اینکه پیشنهادات ارگان‌های مختلف بیرون از دانشگاه را به طرق مختلف در این زمینه جمع آوری کرده و طرح های ارایه شده را در شورای خبرگی بررسی می کنند که با توجه به ظرفیت، نیرویی انسانی و اولویت جامعه کدام طرح به عنوان طرح کلان در اولویت قرار گیرد.

هدایت 10 الی 20 درصد پایان نامه‌ها در راستای حل مسایل کلان نظام

رئیس دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه این طرح‌ها باید از ویژگی خرد شدن برخوردار باشند تا بتوان در حوزه‌های مختلف آن را خرد و پیگیری کرد، تصریح کرد: سپس با ارایه طرح ها شورا طرح‌های اولویت دار را  انتخاب می کند مقرر شده 10 تا 20 درصد پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی دانشگاه دراین قسمت به کار گرفته شود.

وی ادامه داد: اگر این طرح درست اجرا شود در آینده نزدیک 60 درصد پروژه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه در راستای حل مسایل کلان نظام  و 40 درصد در اختیار اساتید در راستای توسعه علم و فعالیت های خلاقانه قرار خواهد گرفت.

ابلاغ طرح های کلان به دانشکده های دانشگاه

طهرانچی ادامه داد: بعد از انتخاب طرح، شورای خبرگی آنها را به دانشکده‌های مختلف دانشگاه ابلاغ می کند و سپس اساتید و دانشجویان با رویکردهایی که از رشته های مختلف بر موضوع های مذکور دارند بر روی این طرح که خرد شده کار می کنند.

تدوین آیین نامه های تشویقی

طهرانچی افزود: در این راستا آیین نامه‌های تشویقی هم تدوین شده و به دانشکده‌ها ابلاغ شده است در هر دانشکده هر استاد و دانشجویی که در زمینه مسایل ارایه شده مشغول به کار شود از امتیازات و فرصت های خاص برخوردار می شود.

وی ادامه داد: همچنین اگر از این طریق منابع مالی جذب دانشگاه شود این منابع براساس سهم اساتید و دانشجویان بین آنها توزیع می شود.

رئیس دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: در مرحله آخر پایان نامه‌ها در شورای راهبری جمع شده و با ترکیب آنها سعی می شود راه حل مساله کلان و ملی ارایه شود.

 اجرای 26 راهبرد نقشه جامع علمی

وی تاکید کرد: در طرح هم افزایی دانش 26 اقدام و راهبرد نقشه جامع علمی کشور عملیاتی می شود.

طهرانچی افزود: در نقشه جامع علمی کشور حدود 200 راهبرد و اقدام ملی وجود دارد که 26 راهبرد آن به طرح هم افزایی دانش مرتبط می شود و این طرح می تواند آن را عملیاتی کند.

تگ ها تشکیل شورای خبرگی در دانشگاه شهید بهشتی طرح کلان پایان نامه ها جمع آوری طرح های اولویت دارکلان ملی اجرای 300 پایان نامه درباره 3 طرح کلان

پر بازدیدترین کارشناسی ارشد

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت