پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / کارشناسی ارشد          13 شهریور 1402 - 04 September 2023


پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی آزمون‌ ورودی‌ کارشناسی‌ ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ می‌توانند از ۱۹ شهریور در دانشگاه ها ثبت نام کنند. کارنامه نهایی ۲۱ شهریورماه ۱۴۰۲ منتشر می‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دوره‌های‌کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۴۰۲ در سایت سازمان سنجش منتشر شد.

متقاضیانی که هم در ردیف پذیرفته‌شدگان یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و هم در ردیف پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی قرار می‌گیرند توجه داشته باشند که منحصراً می‌توانند در یکی از کدرشته‌محل های قبولی ثبت‌نام کنند و به عبارتی مجاز به ثبت‌نام در هر دو محل قبولی نیستند در غیر این صورت مطابق ضوابط با آنها رفتار خواهد شد.

ثبت نام منحصراً در تاریخ‌های اعلام شده توسط هر دانشگاه و با ارائه مدارک کامل درج شده در اطلاعیه صورت می‌پذیرد.

در هر مرحله از ثبت نام یا هنگام تحصیل، چنانچه مشخص شود متقاضی حقایق را کتمان کرده و اطلاعات غلطی ارائه کرده است و واجد شرایط نیست، قبولی وی باطل و مطابق مقررات از ادامه تحصیل محروم خواهد شد.

در دستورالعمل ثبت‌نامی ارسالی به تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۲ ابلاغ شده است تا از پذیرفته شدگان دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف متقاضیان به این سازمان باشد) صرفاً ثبت‌نام موقت و مشروط بعمل آید.

ضرورت دارد این دسته از پذیرفته‌شدگان به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه کرده و مدارک لازم مندرج در این اطلاعیه را به آنجا ارائه کنند تا ثبت‌نام موقت از آنان بعمل آمده و بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد.

متقاضیانی که دارای مغایرت معدل هستند باید وضعیت نهایی خود را تا پایان آذرماه ۱۴۰۲ از دانشگاه محل قبولی پیگیری کرده و از مراجعه و یا پیگیری از سازمان سنجش جداً خودداری کنند. درصورت لزوم چنانچه در این رابطه سوالی دارند می‌توانند از روش‌های اعلام شده با سازمان سنجش مکاتبه کنند.

پذیرفته شدگانی که پذیرش کدرشته محل قبولی آنها برای نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ (مهرماه) باشد ضرورت دارد حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ نسبت به اخذ مدرک کارشناسی خود اقدام کنند.

آن دسته از پذیرفته شدگانی که پذیرش کدرشته محل قبولی آنها برای نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ (بهمن ماه) باشد می‌توانند مدرک کارشناسی خود را حداکثر تا تاریخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ارائه کنند.

با توجه به تأکیدات صورت گرفته به داوطلبان برای دقت و توجه لازم برای انجام انتخاب رشته، هیچ درخواستی تحت عنوان «اشتباه در انتخاب رشته» در سازمان سنجش آموزش کشور قابل بررسی نیست لذا داوطلبان از ارسال درخواست با این موضوع به سازمان سنجش خودداری کنند.

جزئیات ثبت نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی)

پذیرفته شدگان می‌توانند برای کسب اطلاعات درخصوص تاریخ، نحوه و مدارک لازم برای ثبت نام از ۱۹ شهریور ۱۴۰۲ به سایت دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی محل قبولی مراجعه کنند.

همه پذیرفته شدگان باید در زمان تعیین شده در سایت دانشگاه محل قبولی برای ثبت‌نام اقدام کنند. عدم اقدام به موقع پذیرفته‌شدگان برای ثبت‌نام، به منزله انصراف از ادامه تحصیل آنان تلقی خواهد شد.

اسامی قبول شدگان نهایی ۱۰ کدرشته امتحانی خاص و برخی از کدرشته‌محل های مربوط به دانشگاه‌ها که دارای شرایط خاص بودند به طریق مقتضی، با هماهنگی ارگان‌های مربوط متعاقباً استخراج و اعلام خواهد شد.

این ۱۰ کدرشته شامل کد ۱۱۴۷ اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه علوم و فنون فارابی)، کد ۱۱۴۹ مدیریت دفاعی «۱» دانشکده فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران، کد ۱۱۵۰ مدیریت دفاعی «۲» دانشگاه امام حسین (ع)، کد ۱۱۵۳ مجموعه اطلاعات دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر «ع»، کدهای ۱۱۵۴ مطالعات دفاعی استراتژیک، ۱۱۵۵ اطلاعات استراتژیک، ۱۱۵۷ مدیریت بحران، ۱۱۵۸ علوم اطلاعات و حفاظت اطلاعات دانشگاه جامع امام حسین «ع»، کد ۱۱۵۹ پدافند غیرعامل دانشگاه علوم و فنون فارابی و رشته‌های تحصیلی بیوتروریسم، علوم جرم شناسی امنیتی، مهندسی مخابرات امنیتی و مهندسی فناوری اطلاعات و امنیت از دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی امام باقر «ع» است.

با توجه به عدم اعلام نتیجه مصاحبه کدرشته‌های مربوط از سوی دانشگاه علوم انتظامی امین در هیچیک از کدرشته محل‌های دانشگاه مذکور اعلام نتیجه در این مرحله صورت نپذیرفته است و اسامی پذیرفته شدگان دانشگاه مذکور متعاقباً اعلام خواهدشد.

مدارک لازم برای ثبت‌نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی (به جز دانشگاه آزاد اسلامی)

بر اساس تغییرات و اصلاحات دفترچه راهنمای انتخاب رشته و با توجه به اعلام دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم ۵۸ کدرشته محل مربوط به دانشگاه جامع امام حسین (ع)، ۲ کدرشته محل مربوط به دانشگاه غیرانتفاعی ادیان و مذاهب، ۴ کدرشته محل مربوط به مؤسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی، ۴۸ کدرشته محل مربوط به مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی حذف شد.

برای متقاضیان واجد شرایط گزینش، کارنامه‌ای حاوی اطلاعات لازم، رتبه متقاضی و آخرین رتبه پذیرفته شده در هر یک از کدرشته‌های انتخابی و در سهمیه مربوط تنظیم و حداکثر تا ۲۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ از طریق سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود.

جزئیات ثبت نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

پذیرفته‌شدگان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته دانشگاه آزاد اسلامی، ضرورت دارد بر اساس توضیحات ذیل اقدام لازم را بعمل آورند:

با توجه به اینکه ثبت نام از پذیرفته شدگان به صورت مجازی صورت می‌پذیرد همه پذیرفته شدگان لازم است از ساعت ۱۰ روز دوشنبه ۲۰ شهریور تا چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۴۰۲ جهت ثبت نام به سامانه آموزشیار به آدرس: edu.iau.ac.ir مراجعه کنند.

عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان به سامانه آموزشیار در بازه زمانی مقرر به منزله انصراف از ثبت‌نام تلقی شده و هیچ‌گونه اعتراضی پذیرفته نخواهد شد.

پذیرفته‌شدگان لازم است مطابق زمانبندی اعلام شده در سایت واحد دانشگاهی محل پذیرش با در دست داشتن مدارک اعلامی به منظور تکمیل مراحل ثبت نام به واحد دانشگاهی مربوطه مراجعه کنند.

مدارک لازم برای ثبت‌نام همه پذیرفته‌شدگان دانشگاه آزاد اسلامی

۱. اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) صادره از دانشگاه آزاد اسلامی یا سایر دانشگاه‌های معتبر داخل و خارج کشور که مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد به انضمام ریز نمرات دوره کارشناسی با قید معدل.

تبصره: پذیرفته‌شدگانی که به دلایلی قادر به ارائه اصل مدرک کارشناسی (لیسانس) خود نیستند باید اصل گواهی تأیید شده دال بر فراغت از تحصیل را که توسط دانشگاه محل تحصیل با قید معدل صادر شده باشد، به همراه ریز نمرات تأیید شده ارسال کنند.

تذکر: فارغ‌التحصیلان مشمول دوره کارشناسی که با ارائه گواهی تأیید شده از محل تحصیل دوره مذکور ثبت‌نام می‌کنند، علاوه بر گواهی و ریز نمرات مذکور باید تصویر برگ لغو معافیت تحصیلی دوره کارشناسی را ارائه کنند. چنانچه دوره مذکور را در مدتی بیش از شش سال از بدو ورود به اتمام رسانده‌اند باید تصویر مجوز افزایش سنوات بدون ذکر غیبت را برای مدتی که مازاد بر شش سال تحصیل کرده‌اند، ارائه کنند.

۲. تصویر تمامی صفحات شناسنامه.

۳. تصویر کارت ملی (پشت و رو).

۴. شش قطعه عکس ۴×۳ تمام رخ (از یک نگاتیو) که اخیراً تهیه شده باشد (برای برادران مشمول ۱۲ قطعه).

۵. مدرکی که وضعیت خدمت وظیفه عمومی برادران را مشخص کند.

تذکر: افرادی که از نظر مقررات وظیفه عمومی حائز شرایط ثبت‌نام نیستند (از جمله دارای دفترچه اعزام به خدمت با غیبت هستند و یا با غیبت به خدمت اعزام شده‌اند یا در برگ اعزام آنان دانشجوی اخراجی یا انصرافی یا ترک تحصیل ذکر شده است) مجاز به ثبت‌نام نیستند.

۶. تکمیل تمامی فرم‌های ثبت نام و فرم‌های مربوط به تعهدات و سایر فرم‌های که در سامانه آموزشیار قرار گرفته است.

هزینه خدمات آموزشی و حق بیمه دانشجویی مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲:

شهریه پذیرفته شدگان دانشگاه آزاد اسلامی از دو بخش شهریه پایه (ثابت) و متغیر تشکیل شده که در هر نیمسال تحصیلی از دانشجویان دریافت می‌شود. علاوه بر دو مورد مذکور دانشجویان در بدو ورود به دانشگاه و فقط در نیمسال اول باید مبلغی را بابت هزینه خدمات آموزشی و مبلغی را به عنوان حق بیمه حوادث دانشجویی در سامانه آموزشیار پرداخت کنند.

پذیرفته‌شدگان واحدها و مراکز بین المللی و برون مرزی توجه داشته باشند که (مطابق آئین‌نامه نقل و انتقالات دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی) مجوز انتقال، میهمانی و جابجایی تحت هیچ شرایطی به آنها داده نخواهد شد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین کارشناسی ارشد

خبرنامه - شبکه های اجتماعی