پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          03 اردیبهشت 1390 - 23 April 2011

آمار تخلف در اولین کنکور دکتری/ زمان انتشار کلید سئوالات و اعلام نتایج
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری اولین آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی سال 90 درباره تخلف و تقلب احتمالی در جلسه این آزمون توضیحاتی را ارائه کرد و گفت: در یکی از حوزه ها تعدادی از برگه ها کم آمده بود که توسط همکاران سنجش تامین شد.

دکتر محمدحسین سرورالدین در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: کنکور دکتری برای اولین بار با حضور حدود 131 هزار داوطلب برگزار شد که این میزان شرکت کننده حتی برای سازمان سنجش هم غیرقابل باور بود برآورد اولیه ما 50 هزار نفر بود و حتی بر اساس این تعداد حوزه بندی صورت گرفته بود.

وی افزود: اما با ثبت نام این تعداد از داوطلبان در آزمون دکتری تخصصی فعالیت سازمان سنجش بیشتر شد، البته با وجود اینکه از نظر کمی و کیفی این آزمون حساس تر از دیگر آزمون های سازمان سنجش بود اما از سوی دیگر فرآیند اجرایی آن برای ما راحت تر بود.

سرورالدین طیف تحصیلات شرکت کننده را یکی از عوامل تسریع در این فرآیند برشمرد و گفت: افرادی در این آزمون شرکت کرده بودند که در سطح کارشناسی ارشد و تحصیلات عالیه بودند و همکاری بسیاری بهتری از سوی داوطلبان در این آزمون انجام گرفت.

وی در پاسخ به این موضوع که آیا گزارش خاصی از تخلف و یا تقلب در آزمون دکتری تخصصی سال 90 به سازمان ارائه شده است یا نه، گفت: این آزمون با وجود حساسیت بالایی که بر آن حاکم بود اما بدون مشکل خاصی برگزار شد و گزارشی که حوزه های آزمون ارائه کرده اند دلالت بر صحت آزمون دارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور یادآور شد: تنها در یکی از حوزه ها به دلیل اشتباه تعدادی از برگه ها کم آمده بود که آن نیز سریعاً از سوی همکاران سنجش تامین شد و هیچ مشکلی در فرآیند آزمون در آن حوزه بوجود نیامد.

وی با تشکر رسمی از عوامل اجرایی آزمون و داوطلبان در برگزاری صحیح این آزمون خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود تا پایان اردیبهشت نتایج اولیه کنکور دکتری تخصصی سال 90 را اعلام کنیم که بر اساس آن سه برابر ظرفیت پذیرش به دانشگاهها معرفی می شوند.

سرورالدین اظهار داشت: دانشگاهها یک ماه برای برگزاری مرحله دوم آزمون که شامل مصاحبه یا اعمال سوابق تحصیلی است، فرصت دارند و پس از آن باید نتیجه ارزیابی خود را به سازمان سنجش اعلام کنند.

وی درباره انتشار کلید کنکور دکتری تخصصی نیمه متمرکز سال 90 گفت: روال سازمان سنجش این است که کلید آزمون های خود را منتشر کند و قطعاً در مورد این آزمون هم همین طور است کلید سئوالات باید با دقت کامل استخراج و در هسته های تخصصی چک شود تا اشتباهی رخ ندهد. امیدواریم بتوانیم در روزهای ابتدایی هفته جاری آن را منتشر کنیم.

تگ ها آمار تخلف اولین کنکور دکتری زمان انتشار کلید سئوالات اعلام نتایج

پر بازدیدترین دکتری

خبرنامه - شبکه های اجتماعی