پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / دکتری          25 بهمن 1401 - 14 February 2023


معاون دبیرکل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری از جذب محققان پسادکتری در حوزه های تحقیقات کاربردی، علوم بنیادی و پروژه های صنعتی در سال ۱۴۰۲ خبر داد.‌

پرتال دانشگاهی به نقل از مهدی پاکزاد در گفتگو با خبرنگار مهر از ابلاغ آئین نامه جدید محققان پسادکتری به دانشگاه‌ها تا یک هفته آینده خبر داد و گفت: اجرای دوره‌های پسادکتری در حال حاضر در دانشگاه‌ها در حال برگزاری است اما به صورت گسترده نیست و بنا داریم به صورت سازماندهی شده آن را در سال ۱۴۰۲ پیگیری کنیم.

معاون دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه در آئین‌نامه جدید، جذب محققان پسادکتری در ۴ بخش صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: نوع اول پسادکتری در بخش علوم بنیادی و پژوهش‌های بنیادی است که خروجی آن دانشی، نگارش مقاله و ثبت اختراع است. در این بخش به حمایت حاکمیت نیاز داریم و قرار است ۹۰ درصد حقوق را شورای عالی عتف بپردازد و ۱۰ درصد آن را دانشگاه خواهد پرداخت.

پاکزاد ادامه داد: برای اینکه پسادکتری تأیید شود، دانشگاه به همراه استاد و دانشجو درخواستش را ارائه می‌دهد و در سامانه‌ای که به زودی اعلام خواهیم کرد، درخواست خود را ثبت می‌کند و در نهایت به محقق در یک سال حقوق پرداخت می‌شود.

وی افزود: نوع دوم، پسادکتری تحقیقات کاربردی است؛ در حال حاضر هیأت علمی هایی داریم که پروژه بیرونی با وزارت خانه‌های مختلف دارند و این عضو هیأت علمی می‌تواند به ازای هر پروژه بیرونی یک محقق پسادکتری جذب کند که در این شرایط ۵۰ درصد حقوق توسط شورای عتف و ۵۰ درصد توسط حمایت‌های مالی پروژه پرداخت می‌شود.

معاون دبیر کل شورای عالی عتف نوع سوم پسادکتری را پسادکتری دانش بنیان عنوان کرد و گفت: در این مدل، محقق در شرکت‌های دانش بنیان مشغول به کار می‌شود و تا ۴۰ درصد حقوق توسط دانشگاه و ۶۰ درصد توسط شرکت دانش بنیان پرداخت می‌شود. برای آن ۶۰ درصد با صندوق نوآوری شکوفایی صحبت کردیم و قرار شد در تأمین اعتبارات با ما همکاری کند.

پاکزاد تصریح کرد: نوع چهارم، پسادکتری صنعتی است و فرد بر روی پروژه‌های صنعتی کار می‌کند و برای این بخش فعلاً سهمیه حقوق در نظر نگرفته ایم مثل تسهیلات مالیاتی و....

وی افزود: بودجه اجرایی شدن این طرح، توسط صندوق شورای عالی عتف تأمین می‌شود و تا پایان امسال مشخص خواهد شد که سهمیه هر مدل پسادکتری چقدر خواهد بود.

معاون دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشگاه‌ها احتمالاً می‌توانند از طریق سامانه ساتع و یا سامانه صندوق نوآوری و شکوفایی از ابتدای اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ اقدام به ثبت درخواست خود برای جذب محققین پسادکتری کنند.

پاکزاد تصریح کرد: قرار شده به هر محقق پسادکتری، حداقل ۸۰ درصد حقوق استادیار پایه یک پرداخت کنیم؛ یعنی فردی که دکتری خود را طی کرده و استخدام هیأت علمی می‌شود همان ابتدا حقوقی به او پرداخت می‌شود. قرار شده ۸۰ درصد این حقوق را به پسادکتری پرداخت کنیم که فکر می‌کنم رقمی حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیون تومان می‌شود که البته دقیق نیست. همچنین محققان پسادکتری در طول دوره، از سوی دانشگاه بیمه خواهند شد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین دکتری

خبرنامه - شبکه های اجتماعی