Notice: Undefined variable: _SESSION in /home/unp/domains/unp.ir/public_html/App/View/contents_v.view.php on line 38
 گسترش پروژه‌های فناوری‌های دفاعی در تمام دانشگاه‌ ها
پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 فروردین 1390 - 09 April 2011

گسترش پروژه‌های فناوری‌های دفاعی در تمام دانشگاه‌ ها

دانشجو گفت: وزارت علوم پروژه‌های فناوری‌های دفاعی را در تمام دانشگاه‌های کشور گسترش می‌دهد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایرنا،کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با مدیران و کارکنان معاونت پژوهشی و فناوری این وزارتخانه گفت: در سال گذشته تنها در زمینه فناوری‌های دفاعی بیش از 200 پروژه و موضوع پایان‌نامه در 27 دانشگاه کشور و با اعتباری حدود 18 میلیارد تومان به اجرا گذاشته شد.
وی افزود: معاونت پژوهشی و فناوری در سال جدید این‌گونه پروژه‌ها را در کلیه دانشگاه‌های کشور گسترش می‌دهد و از تمام ظرفیت علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها برای افزایش توان همه‌جانبه کشور در حوزه‌های کاربرد مثل هوافضا، نانو، خودرو، هسته‌ای و . . . استفاده خواهد کرد.
استخدام دانشجو با اشاره به اینکه بخش اعظم پیشرفت کشورها از طریق توان علمی و تحقیقاتی صورت می‌گیرد، خاطرنشان کرد: دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های کشور باید تمام توان خود را برای پیشرفت کشور در همه حوزه‌های صنعتی، خدماتی، دفاعی، آسیب‌شناسی و تقویت حوزه های اجتماعی و فرهنگی به کار گیرند.
وزیر علوم رشد صورت گرفته در توسعه پارک‌های علمی، فناوری و مراکز رشد، تدوین آیین‌نامه ‌های دکتری پژوهش‌محور و فرصت مطالعاتی اعضای هیئت علمی و همچنین فعال شدن شورای عتف را از برنامه‌های خوب انجام شده در حوزه معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد این آیین‌نامه‌ها امسال به صورت کامل اجرایی شوند و در هر فصل نیز حداقل یک نشست شورای عتف تشکیل شود.
وی در ادامه گفت: تحقیقات دانشگاهی به ویژه در علوم ‌انسانی باید هدفمند و در جهت رفع نیازهای کشور انجام شود که این مقصود با ارتباط ارگانیک دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی با حوزه‌های کاربرد تحقق پیدا می‌کند.
دانشجو با اشاره به اینکه وزارت علوم وظیفه تولید علم در دانشگاه‌ها درجهت رفع نیاز کشور را به‏عهده دارد، تأکید کرد: این وزارتخانه از پژوهش‌های کاربردی در جهت رفع نیازهای صنایع و بخش‌های مختلف کشور حمایت می‌کند و در آیین‌نامه‌های فرصت مطالعاتی و ارتقای اعضای هیأت علمی نیز انجام پژوهش کاربردی و ارتباط با حوزه کاربرد را مورد حمایت و تشویق قرار داده است ولی تجاری‌سازی علم باید با در خدمت گرفتن توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه‌ها توسط دستگاه‌های اجرایی و نیز بخش خصوصی صورت گیرد.
وزیر علوم در این دیدار با اشاره به ضرورت بهبود وضعیت معیشتی کارکنان دانشگاه‌ها تصریح کرد: ما وظیفه داریم به وضعیت معیشتی کارکنان شریف دانشگاه‌ها که یکی از ارکان اصلی آموزش عالی کشور هستند، درحد توان خود رسیدگی کنیم. کارکنان عزیز هم ما را یاری کنند تا آموزش عالی بتواند رشد در شأن نظام اسلامی را داشته باشد.
در این دیدار معاون پژوهشی و فناوری وزارت علوم گزارش مختصری از عملکرد سال گذشته و برنامه‌های مهم سال آتی این معاونت را ارائه داد و تعدادی از کارکنان نیز نظرات و سؤالات خود را با وزیر علوم در میان گذاشتند.

تگ ها پروژه‌های فناوری‌ دفاعی دانشگاه‌ ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی