پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          09 خرداد 1391 - 29 May 2012رئیس دانشگاه تهران از پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه شماره 2 دفاع کرد


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:رئیس دانشگاه تهران با دفاع تمام قد از پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه شماره 2 دفاع کرد و گفت: اگر دانشگاه تهران 2 بد است بگویید تا آن را تعطیل کنیم، چه کسی ضرر می کند؟

فرهاد رهبر در حاشیه دومین جشنواره روز بین الملل دانشگاه تهران درباره پذیرش دانشجوی پولی در دانشگاه تهران شماره 2، به دفاع تمام قد از این دانشگاه که دانشجوی پولی می پذیرد، پرداخت و گفت: چه عیبی دارد دانشجویان به صورت پولی تحصیل کنند.

وی به ارائه آماری تقریبی از پذیرش داوطلبان کارشناسی ارشد در کنکور امسال اشاره کرد و اظهار داشت: در کنکور امسال 80 هزار نفر پذیرفته می شوند که از این تعداد حدوداً 40 هزار نفر در نوبت روزانه و حدوداً 40 هزار نفر در نوبت شبانه پذیرفته خواهند شد پس دانشجوی شبانه نیز به دلیل پرداخت شهریه پولی محسوب می شود.

رئیس دانشگاه تهران افزود: به جرات می توان گفت که 400 هزار نفر از دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه لیاقت و شایستگی ورود به دانشگاه تهران را دارند یعنی نباید فرد ادعا کند که با یک تست زده رتبه یک نفر 200 و با یک تست نزده رتبه دیگری 250 شده است، آیا واقعاً می توان علم افراد را با یک تست سنجید؟ نمی شود.

به آنها که در کنکور قبول نشده اند بگوئیم بروید خانه هایتان؟

وی گفت: کشور باید جواب آن قبول نشده ها بلکه به گونه ای جواب آن 400 هزار نفر را بدهد و به آنها بگوید باید چه کنند؟ بگوید بروید خانه هایتان بخوابید یا بروید خارج؟ بروید مالزی و اوکراین یا کشورهای آسیای میانه با دانشگاههای سطح پایین؟

رئیس دانشگاه تهران در ادامه سخنان خود تاکید کرد: هرچند دانشگاه تهران ظرفیت ندارد اما باید خلق ظرفیت کند لذا دانشگاه شماره 2 تهران برای این منظور فرصت خوبی است البته به دلیل تازه کار بودن نواقصی داریم؛ ولی کار را شروع کرده‌ایم تا از نظر کیفیت نیز آنجا را ارتقا دهیم.

وی تاکید کرد: در دانشگاه تهران 2 ظرفیت پذیرش 4 هزار دانشجو را داریم و با توجه به کیفیت می‌توانیم آن را به 5 هزار نفر نیز افزایش دهیم؛ ولی باید استاد جدید و تجهیزات جدید فراهم کنیم که این فراهم کردن تجهیزات نیازمند بودجه است.

چرا از دانشگاه آزاد انتقاد نمی کنید؟

فرهاد رهبر با تاکید بر اینکه به کیفیت در این دانشگاه توجه می شود و اینطور نیست که برای پذیرش به همه جواب مثبت داد، از دانشگاه آزاد یاد کرد که 30 سال است به صورت پولی دانشجو پذیرش می کند و چرا آن زمان کسی از دانشجوی پولی انتقاد نکرد؟

من در دانشگاه تهران خلق ظرفیت می کنم

وی خاطرنشان کرد که دانشجوی پولی مفهوم تازه ای نیست و گفت: 50 درصد ظرفیت دانشگاههای دولتی هم پولی است چرا به آنجا پولی گفته نمی شود؟ پول که با پول فرق نمی کند. دانشجوی شبانه به این بهانه ترمی 200 هزار تومان می دهد که از ظرفیت روزانه استفاده کند اما من در دانشگاه تهران در حال خلق ظرفیت هستم و شما به آن توجه ندارید که باید مکان، آزمایشگاه و کتاب جدید برای دانشجو بگیرم در حالیکه دانشجوی شبانه از ظرفیت خالی استفاده می کند.

رهبر در ادامه گفت: اگر بودجه دولتی باشد ما علاقه‌مندیم منابع بودجه عمومی دولت به دانشگاه اختصاص یابد و همه دانشجویان را رایگان پذیرش کنیم برای ما که فرق نمی کند.

پاسخ فرهاد رهبر به انتقادات وارد شده به دانشگاه

رئیس دانشگاه تهران  درباره انتقاداتی که برخی از تشکلهای دانشجویی به تازگی به دانشگاه تهران وارد می کنند،‌ اینطور پاسخ داد: به هر حال دانشگاه فضایی پویایی است و آمده ایم که به ما انتقاد کنند، مگر اشکالی دارد؟

وی در ادامه تاکید کرد که از تمام انتقادات استقبال کرد و به تمام انتقادات دانشجویان پاسخ داد و تمام مسئولان دانشگاه تهران در زمینه فعالیت خود پاسخگوی انتقادات هستند.

وضعیت بودجه دانشگاه تهران

رئیس دانشگاه تهران در پاسخ به پرسش دیگر مهر درباره بودجه دانشگاه تهران ضمن ابراز رضایتمندی از بودجه سال 91 این دانشگاه اعلام کرد بودجه بسیار مناسبی در اختیار دانشگاه تهران قرار گرفته است.
تگ ها رئیس دانشگاه تهران دانشجوی پولی دانشگاه شماره 2

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت