پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          27 آذر 1391 - 17 December 201237 دانشگاه ایران در حوزه سلول‌های بنیادی فعالیت دارند

دبیر ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تعداد دانشگاه‌هایی که سلول‌های بنیادی در آنها پیگیری می‌شد زیر 10 دانشگاه بود که در حال حاضر به 37 دانشگاه رسیده و این دانشگاه‌ها در زمینه سلول‌های بنیادی طرح می‌دهند.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، محمد واسعی بعد از ظهر امروز در حاشیه بازدید از مرکز پژوهش و کاربرد سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان داشت: کرمان پهناورترین استان کشور است و امیدواریم با سرمایه‌گذاری ستاد و کمک‌های دانشگاه بتوانیم این علم و فناوری را در استان کرمان رشد دهیم و این استان را به عنوان یک قطب درمان سلول‌های بنیادی معرفی کنیم.

وی افزود: یکی از موارد مهم سلول درمانی برای انسان بحث پیوند مغز استخوان و استفاده از سلول‌های بنیادی خون‌ساز است و  ما در کشور مراکزی که سلول درمانی در آنها صورت می‌گیرد، کم داریم.

واسعی ابراز داشت: یکی از اهداف ما در کرمان این است که یک مرکز خوب ساخته شود و به همین دلیل حمایت‌هایی از سوی ستاد سلول‌های بنیادی به این مرکز صورت گرفته و با کمک استانداری و مردم طی شش ماه کارهای که پیشرفت داشته، تمام می‌شود.

وی با بیان اینکه سلول درمانی سبب نجات بیماران از سرطان و بیماری‌های ژنتیکی می‌شود، بیان کرد: استان کرمان در زمینه سلول‌های بنیادی فعلا به عنوان یک طفل نوپایی است که خیلی دوست دارد راه بیفتد و علاقمندی را در مسئولان و دانشگاهیان و ... می‌بینیم و هنوز فعالیت‌های آن چنانی در این زمینه نداشته است.

دبیر ستاد سلول‌های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان داشت: تعداد دانشگاه‌هایی که سلول‌های بنیادی در آنها پیگیری می‌شد زیر 10 دانشگاه بود که در حال حاضر به 37 دانشگاه رسیده و این دانشگاه‌ها در زمینه سلول‌های بنیادی طرح می‌دهند.

وی عنوان کرد: بانک‌های مختلفی از جمله بانک بند ناف است که با محوریت سازمان انتقال خون بانک بند ناف ملی راه‌اندازی می‌شود و کرمان هم می‌تواند به این طرح بپیوندد و از انتقال خون کرمان انتظار داریم کمک کند.

واسعی با تاکید بر اینکه مبحث سلول‌های بنیادی با بحث درمان عجین شده است در ارتباط با بانک جامع مشخصات افراد اهدا کننده سلول و بانک سلول‌های بنیادی گفت: این طرح کلان ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی با همکاری سازمان انتقال خون انجام می‌شود که بر اساس برنامه زمان‌بندی شده، قرار است در زمانی کمی افراد و سلول‌های لازم شناسایی و در این بانک نگهداری شوند.

وی تصریح کرد: ما در منطقه از لحاظ سلول بنیادی وضع خوبی داریم و اگر سرمایه‌گذاری در این زمینه انجام نشود و برنامه‌ها و طرح‌هایی که از قبل پیش‌بینی شده به پایان نرسد در منطقه از کشورهای رقیب عقب می‌مانیم.


تگ ها دانشگاه سلول های بنیادی فعالیت سلول های بنیادی دانشگاه ایران ایران

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت