پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          06 دی 1391 - 26 December 2012اعتبار دانشگاه‌ها به آزاد یا دولتی بودن نیست


رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر آنچه به یک گروه علمی در دانشگاه‌ها اعتبار می‌دهد اسم آزاد یا دولتی بودن نیست.

پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، خسرو دانشجو رئیس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در برنامه طلوع شبکه 4 سیما گفت: دانشگاه‌ها باید از نظر اعضای هیئت علمی و مرتبه آنها مورد ارزیابی قرار بگیرند و آنچه به دانشگاه‌ها اعتبار می‌دهد نام آزاد یا دولتی بودن آنها نیست.

وی افزود: برخی افراد گروه‌های علمی در دانشگاه‌ها را بر اساس نام دانشگاه می‌سنجد در صورتیکه باید اعضای هیئت علمی مرتبه آنها، تجهیزات و امکانات دانشگاهی بررسی شود.

وی با بیان اینکه واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد بین 10 دانشگاه برتر کشور است، گفت: این واحد دانشگاهی برای تحصیل دانشجویان مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا شکل گرفته که در حال حاضر 5 هزار دانشجوی دکترای تخصصی، 300 نفر دانشجوی دکترای حرفه‌ای و حدود 16 هزار دانشجوی کارشناسی ارشد در این واحد تحصیل می‌کنند.

دانشجو اظهار داشت: همچنین حدود 13 هزار دانشجوی کارشناسی نیز در واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند.

وی گفت: این دانشگاه با حدود 30 هزار هکتار وسعت در سایت مرکزی از آزمایشگاه‌های مجهزی در حوزه‌های نانو، شیمی، هسته‌ای و غیره برخوردار است و دو مجتمع بزرگ آزمایشگاهی نیز در این واحد تجهیز شده است.

رئیس واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: در حوزه تولید علم نیز به طور‌کلی دانشگاهیان کشور در سال‌های اخیر ایده‌آل عمل کردند و رشد خوبی هم داشتیم به طوری که چندین سال زودتر به هدف رسیدیم و واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد نیز که یک واحد تحصیلات تکمیلی است و هزار عضو هیئت علمی دارد تأثیر بسیاری در رشد تولید علم کشور داشته است.

وی گفت: در حال حاضر 42 مجله علمی ـ تحقیقاتی در واحد علوم تحقیقات منتشر می‌شود که مجله محیط زیست این واحد بالاترین امتیاز را در کشور دارد.

دانشجو عنوان کرد: واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در سال 90، هزار و 442 مقاله isi داشته و در 6 ماه اول امسال نیز 500 مقاله isi ارائه داده است.

دانشجو افزود: از نظر تعداد مقالات علمی پژوهشی نیز در سال 90، 746 مقاله داشتیم که در 6 ماه اول امسال هم 400 مقاله علمی پژوهشی ارائه کرده‌ایم.

وی گفت: دانشگاه آزاد تأثیر بسیاری در رشد تولید علم کشور داشته است و اصلا این طور نیست که کسانی که از ورود به دانشگاه‌های دولتی جا می‌مانند به دانشگاه آزاد بروند زیرا رشته‌هایی در دانشگاه آزاد راه‌اندازی شده است که بسیار پرمتقاضی هستند و دانشجویان به دلیل ارزیابی اعضای هیئت علمی و تجهیزات و امکانات دانشگاه‌ها در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند.

رئیس واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد گفت: در حال حاضر در حوزه تحصیلات تکمیلی رقابت بسیار سنگین است و نمی‌توان گفت به دلیل اینکه کسی در رقابت میلیمتری از ورود به دانشگاه جا مانده قابلیت کمتری نسبت به بقیه دارد.

دانشجو افزود: با توجه به نیاز فراوان در حوزه تحصیلات تکمیلی سعی می‌کنیم علاوه بر ارتقاء کیفیت در ارتباط با توسعه کمی تحصیلات تکمیلی نیز برنامه‌ریزی کنیم.

وی در رابطه با حضور دانشجویان ایرانی در خارج از کشور و بازگشت آنها به دانشگاه‌های ایرانی، گفت: با توجه به تغییرات در حوزه نرخ‌ها بسیاری از دانشجویان خارج از کشور تقاضای بازگشت و تحصیل در دانشگاه‌های داخل را داده‌اند که این دانشجویان ابتدا باید به معاونت بین المللی سازمان مرکزی دانشگاه آزاد مراجعه کرده و پس از آن در حوزه معاونت آموزشی برای جایابی و معرفی به دانشگاه‌ها تصمیم‌گیری کنند.

وی گفت: البته این طور نیست که دانشجویی که در دانشگاه‌های خارج از کشور تحصیل کرده‌اند برای پذیرش در دانشگاه‌های داخل امتیاز خاصی داشته باشند و حتی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خارجی نیز امتیازی برای پذیرش به عنوان اعضای هیئت علمی ندارند.

دانشجو گفت: ما باید نگاهمان را اصلاح کنیم و اینطور نیست که هر کس در خارج از کشور تحصیل کرده ما در دانشگاه‌های داخل به عنوان هیئت علمی با فرش قرمز پذیرای او باشیم. ضمن اینکه تمام فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های خارج از کشور نیز محترم هستند ولی برای پذیرش در هیئت علمی باید سوابق افراد بررسی شود و در صورت شرایط مساوی در سوابق بین فارغ‌التحصیل دانشگاه داخل و دانشگاه خارج از کشور فردی که در دانشگاه داخل کشور تحصیل کرده است به عنوان عضو هیئت علمی پذیرفته می‌شود.

دانشجو گفت: از دو هفته پیش شروع به جذب هیئت علمی کردیم و سالانه حداقل در دو مقطع برای هیئت علمی دانشگاه عضو پذیرش می‌کنیم.

وی افزود: امسال واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد برای پذیرش 120 نفر عضو هیئت علمی درخواست داده است.

تگ ها اعتبار دانشگاه دانشگاه دولتی اعتبار دانشگاه آزاد

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت