پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          21 دی 1391 - 10 January 2013

تکذیب یک تغییر و برکناری در وزارت علوم و  وقتی مشایی ممنوع‌التحصیل شد


پاسخهای وزیر علوم به برکناری خود و رئیس دانشگاه تهران، شرح وضعیت تحصیل و بازنشستگی دو چهره خبرساز کشور، حذف یک آزمون دیگر برای داوطلبان کنکور و چند خبر دیگر، مهمترین اخبار دانشگاه در هفته پیش رو به شمار می آیند.

واکنش وزیر علوم به برکناری خود و فرهاد رهبرپرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار مهر، پس از آنکه طی هفته های گذشته گرمای تنور شایعات برکناری وزرا شدت گرفت، دامنه این حاشیه ها به وزارت علوم و دانشگاه تهران هم رسید. شنیده می شد وزیر علوم از سوی رئیس دولت در فشار است تا رئیس دانشگاه تهران را برکنار کند، در غیراینصورت برکناری از کابینه برای کامران دانشجو رقم می خورد.

اما وزیر علوم در هفته ای که گذشت، با تکذیب هر دو مورد تاکید کرد که نه تنها خودش دوست رئیس دولت است بلکه فرهاد رهبر هم باید فعالیتش را در دانشگاه تهران ادامه دهد.


حذف یک کنکور دیگرطی ماههای گذشته، داوطلبان کنکورهای مختلف دانشگاههای آزاد، پیام نور، دولتی و غیردولتی شاهد اخبار خوشی در خصوص شکستن طلسم غول کنکور از سوی آموزش عالی کشور بودند.

این هفته هم برای چندمین بار خبر خوشی از مرکز آزمون دانشگاه آزاد رسید و ناصر اقبالی مقام مسئول این مرکز خبر از حذف کنکور کاردانی به کارشناسی(کارشناسی ناپیوسته) در 3 هزار رشته محل این دانشگاه داد.

بازنشستگی موسوی و ممنوع التحصیل شدن مشایی

دانشگاه تربیت مدرس همواره محل تحصیل و تدریس شخصیتهای خبرسازی کشور بوده و هست؛ در هفته ای که گذشت، دو چهره این دانشگاه بار دیگر خبر ساز شدند.

به گفته یک مسئول آموزش عالی، میرحسین موسوی که در دانشگاه تربیت مدرس تدریس می کرد اخیراً درخواست بازنشستگی از این دانشگاه را مطرح کرده است.

اسفندیار رحیم‌مشایی یکی از دیگر شخصیتهای پرخبر کشور، که تمایل به تحصیل در دوره مجازی کارشناسی ارشد حقوق بین الملل این دانشگاه را داشته پس از قبولی در این رشته، به علت قطعی نکردن ثبت نامش مجاز به تحصیل در این دانشگاه نشد.

اعتراض دانشجویان ایرانی به مدارک چینی

حاشیه های محصولات چینی این بار به مدارک دانشگاههای این کشور و دانشجویان ایرانی که در چین تحصیل می کنند، رسید. در هفته های گذشته با انتشار گزارشی اخباری در خصوص وضعیت تحصیل دانشجویان ایرانی در دانشگاههای چین با تیتر " مدرک دانشگاهی چینی هم رسید " روی خروجی برخ سایتهای غیررسمی قرار گرفت.

دانشجویان ایرانی مقیم چین در واکنش به این گزارش، جوابیه ای صادر و طی آن درباره کیفیت دانشگاههای چین و رضایت دانشجویان ایرانی از دانشگاههای این کشور مباحثی را مطرح کردند.

ابتکار دانشگاه پیام نور در برگزاری امتحانات بدون کاغذ

از اوائل هفته جاری، امتحانات پایان ترم در دانشگاه پیام نور آغاز شد اما بخشی از این امتحانات برای نخستین بار در کشور بدون دخالت کاغذ و مداد و خودکار برگزار شدند.

در این امتحانات، دانشجویان تنها با کلیکهای موس کامپیوتر به سوالاتشان در مدت زمان اعلام شده پاسخ و در صورتیکه پاسخشان غلط باشد با همان کلیک، تیک سوال مورد نظر را تغییر می دهند.

گلایه های دانشجویان از حاشیه های پایان ترمها

فصل امتحانات از راه رسید و گلایه های دانشجویان از حاشیه های این امتحانات قوت گرفت. یکی از جالبترین انتقاداتی که دانشجویان در این هفته مطرح کرده بودند، پوسترهای حواس پرت کنی هستند که در اطراف دانشگاه نصب شده و تمرکزشان را به هم می زند.

دانشجوی دیگری اعلام کرد در دانشگاه مازندران دانشجویان مجبورند از کانکسهای در نظر گرفته شده به جای سالن مطالعه در ایام امتحانات استفاده کنند.


تقدیر خانواده شهدا از وزارت علوموزارت علوم برای دومین بار در سال جاری از خانواده شهدای هسته ای کشورمان تقدیر کرد و دومین تقدیر در هفته جاری و با رونمایی از نشان شهدای علمی صورت گرفت.

در این مراسم، همسر شهید رضایی نژاد از وزارت علوم به خاطر تلاش در هر چه بیشتر شناساندن شهدای هسته ای و علمی کشورمان به جامعه تشکر کرد.

تگ ها تذکیب و برکناری وزیرعلوم وزیرعلوم ممننوع التحصیل تکذیب یک تغییر و برکناری

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
موسسه پژوهش مدیریت

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت