پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          08 مهر 1392 - 30 September 2013


تعطیلی برخی از رشته های دانشگاهی

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه برخی رشته‌ها که در بازار اشباع شده‌اند باید تعطیل و برخی نیز تجمیع شوند، گفت: باید ظرفیت‌های دانشگاهی بیشتر در اختیار رشته‌های تحصیلات تکمیلی قرار گیرد، چرا که تقاضا به سمت رشته‌های تحصیلات تکمیلی در حال افزایش است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه همدان، دکتر جعفر توفیقی در حاشیه جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه در وزارت علوم کمیته‌ای برای رسیدگی به شکایت‌های اعضای هیات علمی، اساتید و دانشجویان تجهیز و تشکیل شده است، اظهارکرد: در حال حاضر این کمیته فعال بوده و اقداماتی را نیز انجام داده است.

وی افزود: با تشکیل این کمیته تعدادی به سر کار خود بازگشتند و نزدیک به 40 دانشجوی ستاره دار نیز به تحصیل برگشتند و در مورد اساتید بازنشسته تا کنون 20 مورد اقدام شده است.

توفیقی تاکید کرد: در این کمیته برخی موارد مطابق آیین‌نامه نبوده و برخی نیز مطابق آیین نامه بوده و تصمیمات لازم در این زمینه تایید شده است، اما در مجموع بررسی شکایات در این زمینه ادامه دارد.

وی به افزایش شهریه دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: افزایش شهریه دانشگاه‌ها به صورت سنواتی بوده و با تصویب هیات امنا به طور معمول 10 تا 15 درصد به شهریه‌ها افزوده می‌شود.

سرپرست وزارت علوم تاکید کرد: باید در حوزه محتوای درسی دانشجویان نیز تجدید نظر کنیم تا دانشجویان توانمندی مهارتی بیشتری کسب کنند و در کنار دانش نظری نیز دانش مهارتی داشته باشند به گونه‌ای که هر دانش آموخته بتواند یک شغل را در جامعه فعال کند و کار آفرین باشد.

رشته‌های دانشگاهی با بازار کار انطباق داشته باشد

وی تصریح کرد: در انطباق رشته‌های دانشگاهی با بازار نیاز به تجدید نظر وجود دارد و برنامه‌های آموزشی و پژوهشی را باید کاربردی کنیم.

توفیقی با بیان اینکه در حوزه اقتصادی نیاز به ایجاد تحولات احساس می‌شود، اظهارکرد: باید ظرفیت جذب برای دانش آموختگان افزایش یابد، چرا که اقتصاد ما ظرفیت بیش از این داشته که با بالفعل کردن ظرفیت‌ها باید تعداد زیادی از دانش آموختگان جذب شوند.

وضعیت کیفی دانشگاه‌ها ارتقاء یابد

سرپرست وزارت علوم خاطرنشان کرد: ظرفیت دانشگاه‌ها از نظر کمی در وضعیت مطلوبی قرار داشته و ظرفیت پذیرش برخی رشته‌ها از طریق کنکور حذف شده و ورود به دانشگاه‌ها راحت‌تر است، بنابراین اکنون فرصتی مناسب برای ارتقاء سطح کیفی دانشگاه هاست.

وی به دوران دانشجویی خود اشاره و خاطرنشان کرد: دوران دانشجویی من از دوران پرخاطره در طول زندگی ام محسوب می شود و دوره دانشجویی من در سال 53 از دانشگاه شیراز آغاز شد.

 در این مراسم تعدادی از دانشجویان بنری با عنوان "دانشگاه را نجات دهید" با خود همراه داشتند و تعدادی نیز در پایان ندای "دکتر دوستت داریم" را سر می‌دادند.

تگ ها رشته های دانشگاهی رشته های کم متقاضی دانشگاهی رشته های مختلف دانشگاهی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت