پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          21 بهمن 1392 - 10 February 2014
آخرین وضعیت ارتباطی دانشگاه ها به پایگاه های علمی بین المللی

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به آخرین وضعیت دسترسی دانشگاهها به پایگاه های علمی بین المللی گفت: سیاست کلان این است که قراردادهای دسترسی تجدید شود و وزارت علوم پیگیری کند تا با ایجاد قراردادهای مناسب برای سال آینده ارتباط برقرار شود.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل ار خبرنگار مهر ،دکتر وحید احمدی افزود: ارقام دقیق بدهی مشخص نیست چرا که در حال حاضر شورای سیاستگذاری پایگاه های علمی کشور که زیر مجموعه وزارت علوم است به همراه نمایندگان دانشگاهها در آنجا جلسه ای تشکیل دادند که در زمینه میزان این بدهی بحث شد.

وی یادآور شد: در این جلسه این بحث که به چه نشریاتی و چه پایگاه هایی باید متصل شویم و کدام اولویت دارد مورد بحث قرار گرفت. در این جلسه موضوع اختلاف با ناشران بین المللی به این گونه مطرح شد که دانشگاهها مدعی هستند به دلیل اینکه در سال 2013 ارتباطات قطع بوده به علت نداشتن دسترسی و عدم ارتباط دانشگاهها بدهی ندارند و در حقیقت بدهی نباید محسوب شود.

احمدی خاطرنشان کرد: این اختلاف نظر وجود داشته و ما امیدوار بودیم که حل شود و با خبر شدم که خوشبختانه یک دو ناشر این موضوع را پذیرفته اند که بدهی 2013 را در نظر نگیرند و قرارداد 2014 برقرار و ارتباط ایجاد شود.

وی یادآور شد: سیاست کلان این است که قرارداد تجدید شود، بدهی حجم استفاده نشده حذف شود و وزارت علوم هم پیگیری کند که قرارداد ارتباط بین المللی با کمکی که وزارتخانه می کند برای سال آینده برقرار شود.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم درباره کنسرسیوم پایگاه های علمی کشور گفت: برای دانشگاه های وزارت علوم کنسرسیوم ارتباط با ناشران و پایگاه های علمی تشکیل شده و علت هم این است که اگر هر دانشگاهی جداگانه قرارداد ببندد قرارداد گران تر تمام می شود اما وقتی که به صورت کنسرسیوم باشد به صورت حجمی به آن نگاه می شود و از لحاظ صرفه اقتصادی و دسترسی دانشگاهها، این کنسرسیوم بهتر عمل کرده است.

تگ ها آخرین وضعیت ارتباطی دانشگاه ها به پایگاه های علمی بین المللی ارتباطی دانشگاه ها به پایگاه های علمی بین المللی وضعیت ارتباطی دانشگاه ها به پایگاه های علمی بین المللی

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank