پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          15 اسفند 1392 - 06 March 2014


انتصاب‌های جدید در روزهای پایانی سال شائبه سهم‌دهی به جریانات مختلف را تقویت می کند


 دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران با ارائه تحلیلی در مورد وضعیت دانشگاه تهران به نکاتی در مورد انتخاب رئیس جدید برای دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: سرپرست فعلی دانشگاه تهران شخصیتی شناخته شده هستند که در دوره های مختلف در دانشگاه مسئولیت داشته اند بنابراین از ایشان پذیرفته نیست که از تنگناهای موجود در این سال‌ها در دانشگاه خبر نداشته باشند.

مهدی نجفی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار "دانشگاهی " خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با اشاره به نکاتی که باید مورد توجه مدیران وزارت علوم و سرپرست انتخاب شده برای دانشگاه تهران قرار گیرد، گفت: دانشگاه تهران به عنوان نماد آموزش عالی در کشور شناخته می‌شود، از این رو اتفاقاتی که در این دانشگاه رخ می‌دهد معیار و میزانی برای همه دانشگاه‌های کشور به حساب می‌آید. اگر بناست انتخاب رئیس جدید دانشگاه تهران، با مشارکت اعضای هیئت علمی و نظر دانشجویان این دانشگاه باشد، باید موضع بی‌طرفی وزارت علوم حفظ شود و معیارهای آکادمیک برای این انتخاب ارائه گردد.

وی در ادامه با انتقاد از آنچه سخنان سرپرست دانشگاه تهران که در این دانشگاه، دانشجوی اخراجی و استاد بازنشسته اجباری نداریم؟ خواند، گفت : باید تحقیق و تفحص دقیقی صورت گیرد تا مشخص گردد وضعیت فعلی دانشگاه تهران چگونه است . در طول سال‌های گذشته مدیریت دانشگاه تهران با مشکلات فراوانی همراه بوده است. برخی از اساتید دانشگاه تهران زودتر از موعد و بالاجبار بازنشسته شدند، برخی از اساتید از دانشگاه تهران اخراج شدند، قرارداد برخی از اعضای هیئت علمی به دلیل کج‌سلیقگی رئیس دانشگاه تمدید نشد، کمیته‌های انضباطی خارج از قاعده و قانون عمل کردند و احکام متعددی برای دانشجویان صادر شد. تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران در جریان حوادث مختلف از جمله کوی دانشگاه تهران بازداشت و در دادگاه ها محاکمه و حتی زندانی شدند. فضای امنیتی حاکم بر دانشگاه تهران و محدودیت در فعالیت‌های فرهنگی و سیاسی نیز نیازی به توصیف ندارد.

دبیر تشکیلات انجمن اسلامی دانشجویان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در ادامه افزود: سرپرست دانشگاه تهران شخصیتی شناخته شده هستند که در دوره های مختلف در دانشگاه مسئولیت داشته‌اند. بنابراین از ایشان پذیرفته نیست که از تنگناهای موجود در این سال‌ها در دانشگاه خبر نداشته باشند. دانشجویان از ایشان انتظار دارند با مشورت اساتید برجسته و باسابقه، هر چه سریعتر فرایندی منطقی را برای انتخاب رئیس دانشگاه پیشنهاد دهند و از انتصاب‌های جدید در روزهای پایانی سال بپرهیزند. چرا که انتصابات این چنینی به ویژه اگر از میان همکاران رئیس قبلی دانشگاه باشد، در این برهه زمانی شائبه سهم دهی به جریانات مختلف را تقویت می کند.

نجفی خواه در ادامه افرود: این دست موارد همچنین شائبه مداخله وزارت علوم در فرایند انتخاب رئیس دانشگاه و عدم وقوع تغییرات اساسی در فضای دانشگاه در دوران جدید را جدی تر خواهد نمود. انتخاب رئیس دانشگاه تهران آزمونی جدی برای وزارت علوم و شخص دکتر فرجی دانا است و از این نظر از سرپرست دانشگاه تهران انتظار می رود همه حساسیت‌ها را در سخنان، انتصابات و عملکردهایش در نظر گرفته و هر چه سریعتر زمینه را برای انتخاب رئیس جدید دانشگاه فراهم نمایند.خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank