پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          17 اسفند 1392 - 08 March 2014


اختصاص سهمیه جداگانه برای دانشگاه‌های نخبه پرور


به گزارش خبرگزاری مهر، دكتر سورنا ستاری در نشست سالانه شورای نخبگان، كمیته‌ها و كارگروه‌های تخصصی بنیاد ملی نخبگان با اشاره به تغییرات اساسی در برنامه آینده بنیاد ملی نخبگان افزود: یكی از اقدامات مهم طی چند ماه گذشته ایجاد ارتباط مستقیم بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان برای اجرای بهتر برنامه‌ها و پشتیبانی از نخبگان و استعدادهای برتر بود.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، ورودی‌های بنیاد ملی نخبگان را شامل پژوهشی و آموزشی دانست و اظهار داشت: ‌ورودی‌های پژوهشی از طریق جشنواره‌های اختراعات و ورودی‌های آموزشی از طریق المپیادهای علمی دانش آموزی و دانشجویی و كنكورهای سراسری تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان در می‌آیند.

وی ورودی‌های پژوهشی را شامل مخترعانی كه موفق به دریافت تاییدیه سطح 3 اختراعات بنیاد ملی نخبگان شده‌اند دانست و ادامه داد: این افراد به كریدورهای تجاری سازی معاونت علمی و بنیاد برای حمایت از اختراعات آنها معرفی خواهند شد.

ستاری با بیان اینكه در دوره جدید تاكید بنیاد ملی نخبگان بر توانمندسازی نخبگان و استعدادهای برتر است، یادآور شد: باید با توانمندی نخبگان و استعدادهای برتر سعی شود تا در جهت تجاری سازی طرح‌ها گام برداریم كه در این راستا از پتانسیل پارک‌های علم و فناوری استفاده خواهد شد.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، مشكل بسیاری از طرح‌ها را نبود بازار برای عرضه و فروش محصول ذکر کرد و یادآور شد: كارگزاران كریدورهای تجاری سازی در این زمینه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان اقدامات و پیشنهادهای لازم را ارائه می‌دهند.

وی با بیان اینكه در بخش آموزشی حمایت از مراكز نخبه پرور از اولویت‌های بنیاد به شمار می‌رود، خاطر نشان کرد: این سیاست به این معنا نیست كه حمایت از خود نخبگان و استعدادهای برتر كم یا قطع خواهد شد بلكه در كنار آن از دانشگاه‌های نخبه پرور حمایت شده تا به دلیل ارتباط مستقیم‌تر با افراد، حمایت هدفمند و با تاثیر بیشتر در اختیار آنها گذاشته شود.

ستاری اضافه کرد:‌در این راستا با توجه به سیاست جدید نقش دانشگاه ها و اساتید راهنما در دریافت حمایت‌ها برای نخبگان افزایش خواهد یافت. همچنین درصد هستیم برای دانشگاه‌های نخبه پرور خارج از ظرفیت‌های موجود سهمیه‌ای برای حمایت بیشتر و تحت بورس قرار دادن آنها در نظر بگیریم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با ابراز تاسف از نبود مركز رشد و پارک فناوری قوی در دانشگاه صنعتی شریف و علوم پزشكی تهران، افزود: با این وجود شاهد این هستیم كه محققان دانشگاه صنعتی شریف در زیر زمین دانشگاه موفق به طراحی و ساخت ماهواره می‌شوند.

وی با اشاره به تسهیلات "شهید تهرانی مقدم" بنیاد ملی نخبگان در راستای حمایت از شركت‌های دانش بنیان اظهار كرد: در زمینه جذب و به كارگیری نخبگان و استعدادهای برتر و بر اساس تسهیلات "شهید تهرانی مقدم" در صورت حضور نخبگان در شركت‌های دانش بنیان، بنیاد تا دو سال حقوق این افراد را متقبل می‌شود.

ستاری با اشاره به تقویت بخش بین الملل بنیاد ملی نخبگان، گفت: در این راستا اخیرا معاونت بین الملل در بنیاد تاسیس شده است كه در قدم اول باید اقدام به تهیه بانک اطلاعاتی از نخبگان و استعدادهای برتر ایرانی خارج از كشور كند.

وی در ادامه از حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان از مراكز علمی بین المللی ایران مانند مركز پروفسور سمیعی در تهران خبر داد.پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank