پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          29 فروردین 1393 - 18 April 2014


عمیقاً به استقلال دانشگاهها معتقدیم/ ارتقای خدمات حوزه سلامت با اجرای فاز دوم هدفمندیوزیر بهداشت گفت: ما عمیقاً به استقلال دانشگاه ها معتقدیم و باید بدانیم که دانشگاه مستقل تصمیمات بهتری می تواند بگیرد.

به گزارش سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر به استان سیستان و بلوچستان و در جمع اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: هیات امنای دانشگاه اختیارات زیادی دارد که می توان با تصمیمات مناسب، بسیاری از مشکلات موجود دانشگاهها را حل کند.

به گفته وی مردم به اعتدال رای داده اند و امیدواریم دولت نیز در همین مسیر مستحکم و استوار طی طریق کند و به عهد با مردم وفادار بماند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: فراموش نکنیم التهابی که در کمتر از یک سال پیش در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی در برخی بخش های کشور تنش های زیادی را ایجاد کرد ولی با این حال امروز آرامش نسبی خوشبختانه برقرار شده و مردم آنقدر مثل گذشته اضطراب ندارند. در حوزه اقتصادی نیز آرامش نسبی ایجاد شده ضمن این که روند مذاکرات فرصت های زیادی را برای ایران در منطقه به وجود آورد.

وی با اشاره به این که در حوزه سیاست بین الملل نیز طبق فرمایشات مقام معظم رهبری با حفظ کیان، اقتدار و عزت مردم و کشور توانستیم به موفقیت های زیادی دست پیدا کنیم، افزود: در بخش داخلی دولت آرزوی پرداختن به معیشت و درد و رنج مردم را دارد و در این راستا گام های موثری را برداشته است.

به گفته وزیر بهداشت: دولت توانسته است تورم را مهار کند و امیدواریم این سیر نزولی تورم، همزمان با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیز ادامه پیدا کند.

دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل عمده ما در تولید، سرعت رشد اقتصادی و سرعت ایجاد اشتغال است. همین مشکل ذهن دولت و شخص رییس جمهور را به خود مشغول کرده و باید بگویم در این زمینه نیاز به سرمایه گذاری بیشتری داریم.

دکتر هاشمی البته تاکید کرد: سرمایه گذاری نیاز به امنیت و آرامش دارد و با تندروی فقط در مسیرهای غلط خواهیم افتاد.

وی با بیان این که ما به مردم استان سیستان و بلوچستان افتخار می کنیم، گفت: این مردم مایه عزت و شرف هستند و دولت مصمم است در کل این استان و بخصوص نوار مرزی خدمات شایسته ای را ارائه کند.

به عقیده دکتر هاشمی دولت مصصم است قدم های موثری نیز در حوزه سلامت بردارد. ولی به این معنی نیست که همه مشکلات برطرف خواهد شد چون مشکلات زیادی در حوزه سلامت داریم و باید سعی کنیم زیرساخت ها و تعاریف را مجددا اصلاح کنیم.

وی با تشکر از حضور رییس جمهور در بیمارستان امام خمینی (ره) گفت: ایشان دو هفته قبل با حضور در این بیمارستان اعلام کردند که سهم پرداختی از جیب بیماران را تا 10 درصد طی چند ماه آینده کاهش خواهیم داد. ما نیز سعی داریم با اجرای هدفمندی یارانه ها خدمات حوزه سلامت را ارتقاء دهیم.

دکتر هاشمی افزود: هدفمان افزایش تعداد پرستاران، کمک پرستاران و بهورزان است ضمن این که باید با اصلاح پرداخت ها سعی در ماندگاری پزشکان عمومی کنیم. همچنین در بخش دولتی تعرفه های پزشکان و متخصصان باید اصلاح شود.

وی با بیان این که میزان پرداخت ها برای اقدامات تشخیصی و آزمایشگاهی نیز باید اصلاح شود، خاطرنشان کرد: در بخش تجهیزات پزشکی یکی از اشکالات عمده این بوده که همیشه تکنولوژی برتر را در اختیار بخش خصوصی قرار داده ایم. در این میان پزشکانی که به رشد و تحقیقات بیشتری تمایل دارند، باید تکنولوژی برتر را نیز در اختیار داشته باشند. پس این روند باید اصلاح شود و سرمایه گذاری اصلی روی بخش آموزشی متمرکز گردد.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان این که در حال حاضر 60 دانشگاه علوم پزشکی در کشور داریم، تاکید کرد باید سعی کنیم که اعتبارات را بیشتر در بخش آموزش و خدمات صرف کنیم تا رضایتمندی مردم افزایش یابد.

وی در پایان با تشکر از پزشکانی که در استان سیستان و بلوچستان سالها مانده و خدمت کرده اند، گفت: نباید استان سیستان و بلوچستان را محروم معرفی کنیم چرا که این استان استعدادها و جاذبه های زیادی دارد و همه سعی ما باید بر این باشد که استعدادها را در این استان به فعل تبدیل کنیم.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank