پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          30 اردیبهشت 1393 - 20 May 2014


دانشگاه تربیت مدرس غیرسیاسی اداره شد

 متن کامل نامه استادان دانشگاه تربیت مدرس به وزیر علوم به این شرح است:

" احتراماً، بدینوسیله ضمن رعایت جایگاه مقام عالی وزارت، نکاتی چند را به عنوان اعضای هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس در خصوص تغییر ریاست دانشگاه به حضورتان عرض می کنیم. این متن در کمال اخلاق و بدون رعایت نفع مادی و یا کسب مقام به حضورتان تقدیم می گردد. امید است مورد امعان نظر جنابعالی قرار گیرد.

الف- دانشگاه در طول سه سال گذشته در زمان تصدی جناب آقای رنجبر بر خلاف دوره های قبل غیرسیاسی اداره شد. نمونه آن انتصاب افرادی بود که سالها به دلایل واهی و برخوردهای غلط جناحی از داشتن مسئولیت محروم بودند. چنانچه بخواهید بر این امر مطمئن شوید معاونت محترم جنابعالی جناب آقای دکتر سمنانیان می توانند بی طرفانه بررسی و قضاوت فرمایند. موارد انتصاب هم مبتنی بر شایستگی افراد بود نه خط سیاسی. حضور دو استاد ارزشمند در معاونتهای آموزشی و پژوهشی که شهره به علمی بودن دارند به جای سیاسی شاهد مدعی است.

ب- ارتقاء علمی دانشگاه و رسیدن آن به رتبه 423 در جهان امری روشن است که در طول سه سال اتفاق افتاده است. گسترش تحقیقات و حمایتهای بی دریغ از استادان کوشا بدون ملاحظه تفکر سیاسی آنان کاملاً مشهود است. استادان اصلاح طلب از مشاورین حضرتعالی نیز بر این امر اذعان دارند.

ج- اجراء قوانین و ضوابط که در چگونگی برخورد با رئیس دفتر رئیس جمهور وقت آقای رحیم مشایی کاملاً روشن است. علیرغم تهدید و دستور به برکناری، رئیس دانشگاه اقدام به اجراء مر قانون نمود. آیا این از افتخارات دانشگاه نمی باشد. با وجود جهت گیریهای روشن بسیاری از مسئولین و توصیه های مکرر، هرگز بر خلاف مصالح و ضوابط تصمیمی اتخاذ نشد.

د- بدیهی است که سه مورد پیش گفته در شرایط تدبیر و اعتدال اتفاق می افتد. البته حفظ ارزشهای نظام از جمله موارد رعایت شده در طول سه سال می باشد.

ه- در طول سه سال فعالیتهای فرهنگی و جلسات مرتبط با حوزه رسالت فرهنگی-تربیتی اساتید در بالاترین سطح برگزار شد. به نظر می رسد فضای دانشگاه توجه ویژه ای نسبت به تثبیت ارزشهای فرهنگی نظام را اعمال نموده است. برگزاری حداقل 8 جلسه کارگاه در خصوص رسالت فرهنگی- تربیتی استادان و تبیین برنامه های فرهنگی وزارتخانه از جمله این فعالیتهاست.

و- باتوجه به مطالب پیش گفته و ضرورت حرکت در مسیر اعتدال و اینکه برخی از عزیزان افراطی در هر دو گروه اصلاح طلب و اصول گرا، از فضای تدبیر و حرکت بر مدار آرامش گریزان هستند. سوال اصلی آن است که چه ضرورتی به تغییر مدیریت وجود دارد؟ آیا نباید ارزیابی عملکردها ملاک تصمیم گیری باشد؛ آن هم از طرف وزیری علمی که عقلانیت را ملاک تصمیم گیری می داند؟

در هر صورت با توجه به حضور شخصیت علمی چون حضرتعالی و شعار ارزشمند تدبیر، امید و اعتدال از طرف دولت انتظار می رود اقدام به ابقاء جناب آقای دکتر بیژن رنجبر بفرمایید.

در غیر اینصورت عناصر افراطی که به صورت احساسی با سابقه ای روشن در برخوردهای جناحی اقدام به تصمیم گیری نموده اند عنان دانشگاه را به کف گرفته و اقدام به بحران سازی برای نظام خواهند کرد."

 

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank