پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          01 خرداد 1393 - 22 May 2014


روایت جاسبی از سختی‌ها و مقاومت‌های پیش روی دانشگاه آزاد

 عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به خاطره‌ای از تاسیس رشته‌های پزشکی در این دانشگاه از سختی‌ها و مشکلات دانشگاه در سال‌های ابتدایی آن سخن گفت.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از (ایسنا)، عبدالله جاسبی در مراسم سی و دومین سالگرد تاسیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در مسیر حرکت دانشگاه آزاد سختی‌های زیادی وجود داشت و مقاومت‌ها زیاد بود، اظهار کرد: یکی از این مقاومت‌ها در ایجاد رشته‌های پزشکی بود که برای شروع این رشته‌ها به شدت مخالفت شد.

وی افزود: البته وزارت بهداشت مانند سایر نهادها با ما برخورد بدی نداشت، اما معتقد بود که پزشکی باید در انحصار وزارت بهداشت باشد و می‌توان رشته‌های پرستاری و مامایی را با اغماض در دانشگاه آزاد ایجاد کرد.

عضوهیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: درآن دوره ارتباط من با آیت‌الله خامنه‌ای به دلیل حزب جمهوری اسلامی زیاد بود و از ایشان خواستم که به ما کمک کند و به او گفتم ما این توانایی را داریم، اما دستگاه مربوطه در مقابل ما گارد گرفتند و مخالفت کردند که ایشان پیشنهادی مطرح کردند و گفتند اگر آقای هاشمی موافقت کرد نامه‌ای بنویسید و ما این موضوع را در دستور کار روسای سه قوه قرار می‌دهیم.

جاسبی با بیان اینکه آن زمان آخرین جلساتی بود که روسای سه قوه تشکیل می‌دادند، تصریح کرد:‌در این جلسه آقای مرندی وزیر بهداشت نیز حضور داشت که ما برنامه خود را توضیح دادیم و آقای مرندی نیز گفت: که اصلا امکان پذیر نیست و وقتی خواست خیلی به ما لطف کند گفت داریم بررسی می کنیم که یک رشته پزشکی درعلوم پایه در تهران یا تبریز ایجاد شود.

رییس اسبق دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه آقای مرندی با انتقاد گفت که اینها می‌خواهند حتی در اردبیل رشته پزشکی ایجاد کنند، تصریح کرد: در این زمان آقای هاشمی عنوان کردند که به جای 20 دانشکده و 1500 دانشجو هشت دانشکده با 700 تا 800 دانشجو ایجاد کنید و بلافاصله زمانی که آقای مرندی خواست در این باره صحبت کند گفتند که شام حاضر است و جلسه تمام شد.

جاسبی افزود: پس از جلسه آیت الله خامنه‌ای گفتند که امشب صورتجلسه را بنویس و صبح به من بده و ایشان نیز آن را خواندند و ابلاغ کردند که مشکل ما در سطح اداری حل شد، اما دیدیم که برخی مخالفت‌ها شد و به اساتید پزشکی گفته‌اند همکاری با دانشگاه آزاد در رشته پزشکی نشود.

عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد با بیان اینکه دراین راستا از مرحوم دکتر شایورد پرسیدم که چه کارباید کنیم، گفت: در این راستا یکی از اساتید دانشگاه تهران که دربین پزشکان نقش تاثیرگذاری را دارد می‌تواند کمک کند. بنابراین پس از صحبت با او و توافق با تمام کسانی که وی دعوت کرده بود در جلسه‌ای از رشته‌های پزشکی دانشگاه آزاد دفاع کردند.

جاسبی همچنین با بیان اینکه یکی از موارد دیگری که در دانشگاه آزاد با آن مخالفت شد ایجاد مقطع دکتری بود، اظهارکرد: می‌گفتند دکتری چیست باید برای دکتری به خارج از کشور برویم، اما ما دکتری را درفنی و مهندسی شروع کردیم و آن زمان به دکتر عباسپور گفتم دانشگاه شریف نقش پیشتاز در فنی و مهندسی دارد. بنابراین اگر این دانشگاه پشت ما باشد مشکل ما حل می‌شود.

وی افزود: آن زمان تمام اساتید دانشگاه شریف در رشته‌های فنی آمدند و پشت ما ایستادند بنابراین اساتید بزرگ راه را باز کردند که مخالفت‌ها از بین بروند.

جاسبی همچنین با اشاره به گذشت 32 سال از عمر دانشگاه آزاد تصریح کرد: هشت سال به اربعین این دانشگاه مانده و همه باید به مدیریت کمک کنند که پس از این هشت سال دانشگاه آزاد به سطح بهترین دانشگاه‌های جهان برسد و ما هم بزرگترین و هم معتبرترین دانشگاه حضوری جهان باشیم.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank