پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          20 امرداد 1393 - 11 August 2014استیضاح وزیر علوم خلاف نظر دانشگاهیان است


 نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری استیضاح وزیر علوم از سوی برخی از نمایندگان مجلس گفت که چرا عده‌ای اصرار دارند در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها موضوع استیضاح را مطرح کنند.

غلامعلی جعفرزاده اظهار کرد: من معتقدم ما فرصت کافی به دولت نداده‌ایم و از ابتدا مرتب طرح سوال کرده‌ایم و تذکر داده‌ایم حتی دولت یازدهم پیش از تحلیف رییس جمهور تذکر گرفت که این امر در 9 دوره گذشته مجلس سابقه نداشته است.

وی افزود: نماینده‌های مجلس نهم همان نمایندگانی هستند که در دولت دهم هم در مجلس بوده‌اند حالا در دولت یازدهم اتفاقاتی افتاده که نمایندگان به آن واکنش نشان می‌دهند و در هر موردی می‌خواهند از ابزار سوال و استیضاح استفاده کنند در حالی که در موارد مشابه در دولت گذشته از این ابزارهای نظارتی استفاده زیادی نمی‌شد. در چنین شرایطی نمی‌توان جواب مشخصی به افکار عمومی داد و همکاران استیضاح کننده هم باید به این تفاوت رفتاری پاسخ دهند.

این نماینده مجلس ادامه داد: اشکال دیگری که به موضوع استیضاح وزیر علوم وارده است این است که اصرار داریم در زمانی که دانشگاه تعطیل است وزیر را استیضاح کنیم. سوال اینجاست که ما به دنبال چه چیزی هستیم؟ آیا خوف داریم؟ آیا جامعه دانشگاهی با نوع نگاه مجلس هماهنگ نیست؟ آیا ما کاری خلاف نظر دانشگاهیان انجام می‌دهیم؟

جعفرزاده خاطرنشان کرد: براساس بازخوردی که از مردم و جامعه دانشگاهی داشته‌ایم فکر می‌کنم پاسخ به همه این سوالات مثبت باشد.

وی ادامه داد: قاطبه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها معتقدند که آقای فرجی دانا موجبات تحول را در دانشگاه به وجود آورده است و خارج از حب و بغض‌ها من مطلعم که دانشگاه‌ها از حالت انتصابی و دیکتاتوری به سمت انتخابات رفته‌اند و حتی مدیران گروه هم انتخابی هستند. اینها اقدامات خوبی است که مورد قبول دانشگاهیان قرار گرفته،‌پس لازم است نمایندگان اجازه دهند آقای فرجی دانا کارش را بکند.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به ایراد استیضاح کنندگان به وزیر علوم در مورد انتصاب معاونین وی تاکید کرد: اینکه ما در ریز امورات وزرا دخالت کنیم کار زشتی است چرا که انتصاب معاونین حق وزراست و ما باید تنها در مورد عملکرد و اجرای قانون در یک وزارتخانه اظهارنظر کنیم زیرا اگر این مساله باب شود به این معناست که معاونین وزرا را هم مجلس باید انتخاب کند که این خارج از حدود اختیارات مجلس است.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی