پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          26 امرداد 1393 - 17 August 2014


فرجی‌دانا وزیر علوم توانست آرامش را بر فضای دانشگاه‌ حاکم کند

 یک نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی گفت: آقای فرجی‌دانا در کنار انتقادهایی که به عملکردشان وارد است، انصافا در مجموع توانستند آرامش را در دانشگاه‌ها حاکم کرده و به وظایف ذاتی وزارتخانه علوم عمل کنند.

نورا‌لله حیدری با بیان اینکه عملکرد مجلس در حوزه بررسی و نظارت قابل تقدیر است، گفت: هوشیاری مجلس در بررسی و رصد رفتار وزرا در جای خود قابل تقدیر است و نباید به عنوان مخاصمه تعبیر شود.

وی تاکید کرد: نظارت و بازخواست مجلس از طریق سوال و استیضاح باید کاملا منطبق بر واقعیت‌ها و درک شرایط مجموعه کاری وزارتخانه‌ها و خدمات و فعالیت‌های انجام شده باشد.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطرح بودن مساله استیضاح وزیر علوم، گفت: هیچ وزیری نمی‌تواند کارنامه صددرصد مثبتی داشته باشد اما می‌توان گفت آقای فرجی‌دانا در کنار انتقادهایی که به عملکردشان وارد است انصافا در مجموع توانستند آرامش را در دانشگاه‌ها حاکم کرده و به وظایف ذاتی وزارتخانه علوم عمل کنند.

حیدری افزود: در مورد عملکرد وزیر علوم اگر این انتقاد که ایشان فضا را برای کسانی که متهم به همکاری با فتنه بوده‌اند باز کرده است، مطرح نبود می‌توانستیم از وی به عنوان یکی از وزرایی که بهترین عملکرد را در مجموع و به ویژه در حوزه ایجاد آرامش و توجه به فعالیت‌های علمی داشته‌اند، یاد کنیم.

وی با اشاره به موفقیت‌های وزیر علوم در ایجاد آرامش و توجه به فعالیت‌های علمی، گفت: با توجه به اینکه در آستانه سال جدید تحصیلی هستیم باید بدانیم تنها راهکار این نیست که یک نیرو را بعد از یک سال کار کردن به خاطر انتقادهایی که وجود دارد از مصدر امور خارج کنیم.

این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه صلاح کار به دست نمایندگان مجلس است، خاطرنشان کرد: ارزیابی بنده این است که فرصت دیگری به آقای فرجی‌دانا داده شود تا هم امور را اصلاح کنند و هم کارهایی که شروع کرده‌اند به اتمام برسانند تا دانشگاه‌ها دوباره دچار سردرگمی و بلاتکلیفی نشود چرا که این موضوع آثار منفی در پی خواهد داشت.

وی همچنین در رابطه با آثار استیضاح وزیر علوم و روابط دولت و مجلس، گفت: هرگونه سوال و به ویژه استیضاح از وزرا به طور طبیعی در روند تعامل و همگرایی دولت و مجلس آسیب وارد می‌کند.

حیدری با تاکید بر انجام وظایف نظارتی مجلس گفت: باید در نظر گرفته شود که استیضاح چه عواقبی در پی خواهد داشت و در راستای حمایت‌های مقام معظم رهبری از دولت یازدهم و قدم‌های مثبتی که قوا در راستای تعامل با یکدیگر برمی‌دارند به نظر می‌رسد باید استیضاح وزیر علوم با درایت، عقلانیت و سعه صدر بیشتر از سوی مجلس دنبال شود تا اثر منفی آن در تعامل مجلس و دولت کمتر باشد.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی