پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          28 امرداد 1393 - 19 August 2014


ابررایانه دانشگاه امیرکبیر در بین ۵۰۰ ابررایانه برتر جهان قرار دارد

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: ابررایانه دانشگاه امیرکبیر در سال ۹۰ رتبه ۱۰۵ از ۵۰۰ ابررایانه برتر جهان را به خود اختصاص داده بود و هم اکنون نیز این ابررایانه در بین ۵۰۰ ابررایانه برتر جهان قرار دارد.

 دکتر احمد معتمدی در افتتاحیه هفتمین نظام اداری الکترونیکی با ابراز تاسف از اینکه در ایران تلفن همراه را وسیله‌ای برای تبادل صوت می‌شناسند، افزود: این در حالی است که در بسیاری از کشورها تلفن همراه وسیله‌ای برای تبادل اطلاعات در بستر اینترنت محسوب می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه هر تلفن همراه هوشمند بیش از 30 گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات دارد، اظهار داشت: از این رو می‌توان به عنوان یک رایانه همراه تلقی کرد که باید از ظرفیت آن برای توسعه خدمات الکترونیک استفاده کرد.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیراضافه کرد: هم اکنون فقط یک درصد از حجم پهنای باند اینترنت تلفن همراه برای تبادل اطلاعات به کار گرفته می‌شود در حالی که این رقم در انگلیس به 91 درصد می‌رسد.

وی با تاکید بر ضعف کشور در تولید محتوا خاطر نشان کرد: با راه اندازی نسل سوم ارتباطات (3G) در کشور باید محتوای لازم برای تبادل اطلاعات ایجاد کرد. ایران در توسعه زیرساخت‌ها و نیروی انسانی در وضعیتی قابل قبول قرار دارد ولی محتوای تولیدشده در کشور بسیار ناچیز است.

معتمدی با اشاره به تاکیدات برنامه سوم توسعه در زمینه توسعه زیرساخت‌های مخابراتی یادآور شد: در برنامه چهارم نیز بر توسعه خدمات شبکه و تولید محتوا تاکید دارد که باید در زمان باقی مانده از پایان این برنامه به اهداف تعیین شده برسیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های دانشگاه صنعتی امیرکبیر درخصوص تولید محتوا ادامه داد: در زمینه‌های مختلف ارتباطات و فناوری اطلاعات و به ویژه تولید محتوا برنامه‌های راهبردی تعریف شده است به گونه‌ای که هم اکنون 4 درصد بودجه جاری این دانشگاه به شبکه ارتباطی اختصاص یافته است.

سرپرست دانشگاه صنعتی امیرکبیر به راه اندازی ابررایانه این دانشگاه اشاره کرد و اظهارداشت: ابررایانه دانشگاه صنعتی امیرکبیر در سال 90 رتبه 105 از 500 ابررایانه برتر جهان را به خود اختصاص داده بود و هم اکنون نیز این ابررایانه در بین 500 ابررایانه برتر جهان قرار دارد.

معتمدی بهره برداری از بزرگ‌ترین کتابخانه فنی و مهندسی را از دیگر زمینه‌های توسعه منابع انسانی ذکر کرد و یادآور شد: این کتابخانه که با همکاری شهرداری تاسیس شد خدمات خود را به عموم مردم ارائه می‌دهد.پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی