پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          03 آبان 1393 - 25 October 2014


عضویت قاریان و حافظان قرآن در بدنه هیأت علمی دانشگاهها

دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی از عضویت قاریان و حافظان قرآن در بدنه هیأت علمی دانشگاهها، خبر داد.

حجت الاسلام حمید محمدی در این باره، گفت: در شورای معین شورای عالی انقلاب فرهنگی این بحث طرح موضوع شد. تعداد افرادی که می توانند به عنوان قاری یا حافظ در شورای تخصصی حائز درجه یک و درجه دو شوند، بسیار محدود است و درجه یک آن شاید به تعداد انگشتان دست هم نرسد، این درجه بندی بر اساس امتیازاتی توسط سازمان دارالقران و شورای عالی قرآن در آزمون ها به دست می آید.

وی ادامه داد: ما برای کسانی که می توانند رتبه یک یا دو را به عنوان حافظ و قاری و مدرس قرآن بگیرند، سه امتیاز جدید تصویب کردیم. نخست، بهره مندی از تمام امتیازات بنیاد ملی نخبگان که در آنجا رده بندی ها و پیش بینی ها و مصوباتی در نظر گرفته شده است. دوم امکان هیأت علمی شدن در دانشگاهها و سوم امکان ارتقا به یک سطح بالاتر در آموزش های کشور بدون آزمون، است.

به گفته محمدی، اگر فردی در رشته قرآنی گواهی درجه یک را در حفظ یا قرائت می گیرد و مدرک کارشناسی ارشد داشته باشد، می تواند بدون آزمون در دوره دکتری رشته خود شرکت کرده و رایگاه تحصیل کند. بنابراین افرادی که می توانند رتبه یک یا دو را در رشته قرائت و حفظ کسب کنند، می توانند بدون کنکور شاغل به تحصیل شوند.

وی از امتیازات بنیاد ملی نخبگان برای این دسته از قاریان خبر داد و افزود: در این طرح ارتقا، بهره مندی از امتیازات بنیاد علمی نخبگان برای قاریان در نظر گرفته شده است. این دسته از افراد می توانند در رشته های قرآنی بدون آزمون تحصیل رایگان داشته باشند.


پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی