پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          30 آذر 1396 - 21 December 2017


معاون فرهنگی وزارت علوم از برگزاری یک هزار برنامه به مناسبت روز ۱۶ آذر در دانشگاه ها خبرداد .
به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرنگار مهر، غلامرضا غفاری در نشست خبری فعالیت‌های این معاونت را تبیین و تشریح کرد.

وی ادامه داد: اقدامات قابل توجه و قابل قبولی در عرصه فرهنگی در دانشگاه‌های کشور انجام شده است و ما از تجربه و انباشت فعالیت‌های دوره قبل برای ادامه برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی استفاده خواهیم کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم خاطرنشان کرد: در واقع زمینه‌ها و بسترهای بسیار مناسبی برای دستیابی به اهداف و سیاست‌های فرهنگی وجود دارد که باید این اقدامات بستر بیشتری پیدا کند.

وی ادامه داد: در واقع سرمایه‌های اجتماعی، اخلاقی و انسانی سه وجه اصلی دانشگاه به شمار می‌رود که باید این سرمایه ها در دانشگاه‌ها تقویت شوند، چرا که تقویت آنها نه تنها به دانشگاه نشاط می‌بخشد، بلکه امکان حرکت و فعالیت بیشتر را در این مراکز فراهم خواهد کرد.

غفاری خاطرنشان کرد: بنابراین مسئولیت اجتماعی به عنوان رسالت و ماموریت برای دانشگاه‌ها و وزارت علوم تعریف شده است و تلاش ما این است که این وجه در آینده قوت بیشتری داشته باشد.

وی مشارکت دانشجویان و مسئولیت گروهی دانشگاه ها در عرصه‌های فرهنگی را یک ضرورت برشمرد و افزود: لازم است با ایجاد شرایط و بسترهای لازم امکان مشارکت دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی را افزایش دهیم.

وی همچنین ایجاد فضای توام با آرامش و با نشاط را یکی از موارد تحقق منشور حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها عنوان کرد و گفت: تحقق و پایبندی قانون و مقررات در دانشگاه‌ها می‌تواند موجب تحقق بندهای منشور حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها شود. اگرچه ایجاد فضای امن برای فعالیت‌های دانشجویی و احساس امنیت و آرامش در فضای دانشگاه‌ها از دیگر ضرورت‌های تحقق منشور حقوق شهروندی است.

غفاری گفت: یکی از موارد تحقق منشور حقوق شهروندی در دانشگاه‌ها، این است که تعامل مناسبی با دستگاه‌های متولی امنیت در کشور داشته باشیم، چرا که با توجه به اینکه در بحث امنیت مسائل دانشگاه، دستگاه‌های دیگری دست اندر کار هستند، نیاز داریم تعامل با سایر دستگاهها وجود داشته باشد.

معاون فرهنگی وزارت علوم تاکید کرد: دانشگاه به عنوان نهاد، وظایف و کارکردهای مشخصی برای خود تعریف کرده است. تحقق این ماموریت‌ها در گرو این است که تعامل و ارتباط بهتری بین مجموعه‌های دانشگاه محقق شود و ضمن اینکه با دستگاه های دیگر ارتباط دو سویه داشته باشند، بنابراین سیاست ما این است که تعامل، گفتگو و ارتباط با این دستگاه ها در آینده تقویت شوند.

غفاری همچنین بر لزوم حفظ استقلال دانشگاه‌ها تاکید کرد و گفت: یکی از برنامه ها و سیاست های وزارت علوم این است که مسائل دانشگاه‌ها توسط مدیریت خود این مراکز حل و فصل شود تا به استقلال آن‌ها آسیبی وارد نکنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در خصوص حواشی برنامه های ۱۶ آذر امسال نیز گفت: در مجموع یک هزار برنامه در مراسم روز دانشجو در دانشگاه ها اجرا شده است. بنابراین مراکز آموزش عالی به این روز که به نوعی روز پیگیری مطالبات دانشجویان است حساس هستند، بنابراین باید برنامه‌های روز دانشجو در همین راستا برگزار شود.

وی ادامه داد: اما آنچه که ما به صورت گزارش از دانشگاه‌ها در اختیار داریم، حاشیه‌های زیادی مطرح نبوده است.

وی همچنین در خصوص سخنرانی تشکل‌های دانشجویی در حضور رئیس جمهور به مناسبت روز دانشجو نیز گفت: به هیچ عنوان بحث محدودیت یا گزینش تشکل های دانشجویی در سخنرانی روز دانشجو در حضور رئیس جمهور مطرح نبود، ‌ تنها اقدامی که صورت گرفته بود بحث مدیریت زمان و اختصاص فرصت به تشکل‌ها برای بیان مطالبات خود بوده است، چرا که با توجه به تنوع و تکثر تشکل های دانشجویی مدیریت زمانی امر مهمی برای سخنرانی در حضور رئیس جمهور بود.

غفاری در خصوص آخرین وضعیت اتحادیه تادا گفت: برخی از اقدامات لازم برای راه اندازی این اتحادیه در وزارت علوم انجام شده است و بخش مهم دیگری نیز باقی مانده که در تلاش هستیم با نهاد رهبری موارد را با تفاهم و گفتگو برطرف سازیم و امیدواریم اساسنامه این اتحادیه در کنار سایر اتحادیه‌های دیگر به زودی تصویب و ابلاغ شود.

معاون فرهنگی وزارت علوم همچنین در خصوص سند اسلامی کردن دانشگاه‌ها نیز گفت: وزیر علوم به عنوان رئیس سند اسلامی کردن دانشگاه‌ها منصوب شده است. اولین جلسه اجرای این سند برگزار و هماهنگی‌های خوبی با مجموعه نهاد رهبری وجود دارد. در واقع آنچه که در حال حاضر در دانشگاه ها برگزار می‌شود چیزی جدا از این سند نیست. درصد بالایی از موارد پیش بینی شده در سند در قالب برنامه‌های مختلف در دانشگاه‌ها اجرا می‌شود.

غفاری از برگزاری بیش از یک هزار و ۱۵۰ برنامه کرسی آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: وزارت علوم به شدت پیگیر برگزاری این کرسی‌ها در دانشگاه‌ها است و دانشگاه‌ها نیز اقبال بسیار خوبی در برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی دارند.

وی افزود:  آئین نامه کرسی ها نیز بازبینی شده، اما در آینده این برنامه یکی از اولویت‌های وزارت علوم خواهد بود.

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به رویکرد این وزارتخانه به اردوهای مختلط دانشجویی نیز گفت: آئین نامه‌ها و مقررات مشخصی در حوزه اردوهای دانشجویی اعم از آموزشی و فرهنگی وجود دارد و رویکرد وزارت علوم این است که اگر این موارد رعایت شود، مشکلی در برگزاری اردوها نخواهیم داشت.

غفاری در مورد مسئله دانشگاه علم و صنعت (پاک کردن پرچم اسرائیل از روی زمین) افزود: این موضوع از طریق مجاری قانونی در حال پیگیری است، گزارش هایی نیز به ما ارسال شده و ما آن را پیگیری می کنیم.


جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید.
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید .
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank