پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 97 نتایج ارشد 97 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 97 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 97 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          08 آذر 1397 - 29 November 2018


معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: در جهت ارتقاء کیفیت، انسجام بخشی و استاندارد کردن فعالیت های آموزشی ۵ سامانه مهم در معاونت آموزشی تدوین و راه اندازی شده است .

به گزارش پرتال دانشگاهی به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، علیرضا رهایی، با اشاره به راه اندازی ۵ سامانه مهم در معاونت آموزشی دانشگاه آزاد، گفت: سامانه‌های جذب هیات علمی، اطلاعات هیات علمی، ساماندهی اساتید حق التدریس، نظارت و ارزیابی، کمیسیون موارد خاص آموزشی «سیماد» و «سجاد» در جهت ارتقاء کیفیت تدوین و راه اندازی شده اند.

سامانه جذب هیات علمی

وی در توضیح سامانه جذب هیات علمی خاطرنشان کرد: فراخوان جذب ۹۷ اعضای هیات علمی در قالب این سامانه به نشانی https://sajed.iau.ir فعال و ثبت نام داوطلبان تا پایان آبان ماه ۹۷ انجام شد که هم اکنون مرحله ارزیابی کلی شرایط متقاضیان شروع شده است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه در این سامانه امکان ویرایش اطلاعات متقاضیان نیز فراهم شده بود، تصریح کرد: به زودی و بعد از بررسی شرایط در هیات مرکزی جذب دانشگاه از طریق این سامانه، اطلاعات داوطلبان به هیات های اجرایی جذب استان ها منتقل خواهد شد.

سامانه اطلاعات هیات علمی

رهایی با بیان اینکه در سامانه اطلاعات هیات علمی به نشانی https://sahem.iau.ir اطلاعات کامل اعضای هیات علمی به طور جامع درج شده و قابل دسترسی است، گفت: امکان دسترسی به اطلاعات تحصیلی و علمی، فعالیت آموزشی از نظر تعداد کلاس و درس و واحد درسی و فعالیت تحقیقاتی از طریق این سامانه فراهم شده است.

وی افزود: از طریق سامانه اطلاعات هیات علمی، امکان نظارت بر میزان فعالیت آموزشی و تعداد واحد تخصیص یافته در هر نیمسال تحصیلی نیز فراهم شده است.

سامانه ساماندهی اساتید حق التدریس

رهایی با بیان اینکه هر ساله بین ۳۰ تا ۴۰ هزار نفر در واحدهای مختلف و از سطوح کارشناسی تا دکتری به صورت حق التدریس با دانشگاه آزاد اسلامی همکاری دارند، گفت: یکی از نواقص چشمگیر در این زمینه عدم بررسی کامل صلاحیت علمی و عمومی این افراد بود و به همین دلیل شرایط و سطح علمی دروس ارائه شده بسیار متفاوت و غیر استاندارد بود. بر این اساس و با تصمیم هیات مرکزی جذب، سامانه جدیدی به نام ساماندهی اساتید حق التدریس به نشانی https://sajed.iau.ir طراحی و از شهریورماه ۹۷ به تدریج اطلاعات متقاضیان حق التدریس در سامانه بارگذاری شد که تاکنون ۳۲ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: اطلاعات افراد متقاضی بلافاصله جهت بررسی صلاحیت عمومی ارسال می شود و بررسی صلاحیت علمی نیز فعلاً بر مبنای اطلاعات خوداظهاری توسط سامانه انجام شده است. همچنین از اوایل ماه جاری از واحدهای دانشگاهی درخواست شده نسبت به راستی آزمایی مدارک متقاضیان اقدام کنند.

سامانه نظارت و ارزیابی

رهایی با اشاره به راه اندازی سامانه نظارت و ارزیابی به نشانی https://sajed.iau.ir در معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی، تصریح کرد: در شرایط تفویض اختیار به واحدهای دانشگاه ها و استان ها، یکی از وظایف مهم حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی اعمال نظارت دقیق بر فعالیت اعضای هیات علمی و واحدهای دانشگاهی است. در شرایط کنونی ارزیابی فعالیت آموزشی اعضای هیات علمی در برخی واحدها انجام نشده و در سایر واحدها نیز با اشکال متفاوت و بدون توجه کامل به نتایج این ارزیابی انجام می شود.

وی افزود: بدین منظور یک سامانه جدید با سوالات استاندارد طراحی شده که در کلیه واحدهای دانشگاهی در یک زمان مشخص و به صورت سامانه ای، فرم های ارزیابی توسط دانشجویان تکمیل میشود. همچنین ارزیابی اعضای هیات علمی توسط گروه آموزشی و دانشکده ها نیز به طور مستقل انجام خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه نتایج ارزیابی در جهت بهبود کیفیت آموزشی به صورت ترمی سالی به اعضای هیات علمی ابلاغ می شود، گفت: همچنین این نتایج به صورت استاندارد برای مراحل تمدید قرارداد، ارتقاء یا تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سامانه کمیسیون موارد خاص آموزشی "سیماد"

رهایی در توضیح جزئیات سامانه کمیسیون موارد خاص آموزشی "سیماد"، گفت: به منظور تسریع در رفع موانع و مشکلات دانشجویان با ساختار سازمانی سه سطحی(کمیسیون سطح ۱ "سازمان مرکزی"، کمیسیون سطح ۲ "استان" و کمیسیون سطح ۳ "واحد دانشگاهی") و به دلیل مشکلاتی چون عدم تسلط کارشناسان حوزه آموزش واحدهای دانشگاهی به موضوعات بیان شده در بخشنامه ها، زمانبر بودن مکاتبات مربوطه، عدم امکان پیگیری درخواست توسط دانشجو، عدم وجود نظارت دقیق بر حسن اجرای کمیسیون های سطوح دو و سه و تعدد منابع (آیین نامه بخشنامه و ... ) مورد نیاز به منظور تصمیم گیری درخصوص یک موضوع خاص، سامانه سیماد به نشانی https://simad.iau.ac.ir طراحی شد.

وی افزود: فراهم شدن امکان ثبت درخواست و پیگیری آن توسط دانشجو، تسریع و تسهیل روند بررسی درخواستها، عدم امکان ثبت درخواست متقاضیان فاقد سند پذیرش، هوشمند بودن سامانه، اعمال کنترلهای چندگانه، فراهم شدن امکان نظارت بر درخواستهای ثبت شده از طریق استان و سازمان مرکزی و حذف تهیه صورتجلسه، ابلاغ آراء و مکاتبات اداری زمانبر از جمله مهمترین مزایای راه اندازی سامانه سیماد است.

سامانه سجاد

رهایی با بیان اینکه سامانه سجاد به نشانی https://sajed.iau.ir سامانه جامع آمایشی دانشگاه آزاد اسلامی است، خاطرنشان کرد: ارزیابی برنامه های درسی واحدها و مراکز دانشگاهی از نقطه نظر اجرای رشته های تحصیلی در قالب طرح آمایش دانشگاه طراحی و پیاده سازی شد. این سامانه امکان ارائه نمای کاملی از وضعیت اجرای هر یک از رشته گرایش های تحصیلی را در یک نمای کلی داشته و این امکان را فراهم می آورد تا بتوان تصمیم گیری صحیح تری در رابطه با وضعیت موجود آموزشی هر یک از واحدها و مراکز دانشگاهی به دست آورد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: درجه واحد دانشگاهی، سابقه اجرای یک رشته گرایش در مقاطع کارشناسی یا تحصیلات تکمیلی، اعضای هیات علمی مرتبط با رشته، فاصله واحدهای دانشگاهی، ظرفیت پذیرش و ثبت نام هر یک از رشته گرایشها و امتیاز واحدها و مراکز دانشگاهی براساس شاخص های مختلف، مزیت های استانی و منطقه ای مولفه هایی است که در این سامانه لحاظ شده است.

رهایی ابراز امیدواری کرد: در مسیر راه اندازی پرتال یکپارچه آموزشی، سامانه های ثبت نمرات و ثبت نام در ماه های آینده راه اندازی شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank