پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          23 مهر 1398 - 15 October 2019


معاون آموزشی وزارت علوم از نهایی شدن سند آمایش آموزش عالی خبر داد و گفت: در بخش ساماندهی سند، دانشگاه های هم وزن نزدیک به هم تجمیع و دانشگاه های ضعیف‌تر در دانشگاه های بزرگ تر ادغام می شوند.

پرتال دانشگاهی به نقل از علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت سند آمایش آموزش عالی وزارت علوم گفت: مبانی نظری و چارچوب کلی سند آمایش آموزش عالی، تمام شده و بحث ساماندهی آن به اتمام رسیده و در بخش های دیگر نیز درحال بررسی و رسیدگی هستیم اما اصل سند، مربوط به ساماندهی آموزش عالی است.

وی با بیان اینکه در حال نهایی سازی سند آمایش آموزش عالی هستیم افزود: این سند بعد از نهایی شدن برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می شود.

معاون آموزشی وزارت علوم خاطرنشان کرد: وزارت علوم در سال ۹۷ و نیمه اول سال ۹۸ کار خیلی فشرده ای در خصوص سند آمایش آموزش عالی انجام داد و از نظر معاونت آموزشی وزارت علوم تقریبا کار آن تمام شده و درحال انجام یک سری پردازش ها هستیم تا به شورای عالی  انقلاب فرهنگی ارائه شود.

ابلاغ سند آمایش آموزش عالی قبل از سال آینده

خاکی صدیق با بیان اینکه برنامه وزارت علوم این است که قبل از پایان سال، سند آمایش آموزش عالی را ابلاغ کند، افزود: بحث  ساماندهی سند دارای دو رکن اصلی ادغام و تجمیع است. دانشگاه هایی در یک منطقه حضور دارند که تقریبا هم وزن هم و خیلی نزدیک به هم کار می کنند از این رو ضرورتی به وجود دو دانشگاه بزرگ با توجه به برهم خوردن عرضه و تقاضا در آموزش عالی و توجه به کیفیت، وجود ندارد برای همین این دانشگاه ها درهم تجمیع می شوند، تا دانشگاه بهتری شکل دهند.

معاون آموزشی وزارت علوم ادامه داد: یک سری موسسات آموزشی نیز داریم که این موسسات از نظر اندازه و عملکرد ضعیف تر از دانشگاه های همان منطقه هستند که در دانشگاه های بزرگ ادغام می شوند بنابراین برنامه یا ادغام و یا تجمیع است و چیزی به نام منحل شدن نداریم.

تاکید بر عدم انحلال موسسات و دانشگاه ها

وی با تاکید بر عدم انحلال دانشگاه ها افزود: برنامه ای برای کم کردن اعضای هیئت علمی یا دانشجویان در این طرح نیست، بیشتر هدف استفاده بهینه از منابع موجود است. اینکه ما بتوانیم از منابع موجود بهترین استفاده برای آموزش عالی را داشته باشیم.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank