پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          11 دی 1398 - 01 January 2020


براساس اعلام دانشگاه شهید بهشتی مصوبه اخذ شهریه بابت حذف دروس اضطراری، مردودی و غیبت غیرموجه اجرایی می شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، دانشگاه شهید بهشتی پس از اعتراض دانشجویان نسبت به اخذ وجه اضافی بابت دروس مردودی، حذف اضطراری و ... تاکید کرد که براساس تبصره ۱ ماده ۷ آئین نامه آموزشی مقطع کارشناسی پیوسته ورودی ۱۳۹۷ به بعد، دانشجویان مشمول آموزش رایگان در صورت حذف اضطراری، غیبت غیرموجه در کلاس و یا امتحان درس و عدم کسب نمره قبولی در هر درس برای انتخاب مجدد همان درس، موظف به پرداخت هزینه مربوط طبق مصوبه هیأت امناء دانشگاه هستند.

از سوی دیگر دانشگاه به دلیل تاخیر در اعلام بدهی دانشجویان بابت این هزینه ها، اعلام کرده است: «با توجه به اعلام با تأخیر بدهی به برخی از دانشجویان، هماهنگی لازم با امور مالی دانشگاه به عمل آمده است تا این دسته دانشجویان در ثبت‌نام نیمسال دوم ۹۹-۹۸ با مشکلی مواجه نشوند.»

همچنین در جلسه ای که با رئیس دانشگاه شهیدبهشتی برگزار شد، مقرر شده است که برای دروس حذف شده در ترم یک سال ۹۷، ترم ۲ سال ۹۷ و ترم یک سال ۹۸ به عنوان حذف مجاز تلقی شده و هزینه ای به آن تعلق نگیرد. همچنین هزینه دروس مردودی در نیمسال های یاد شده در بند ۱ تا زمان فارغ التحصیلی قابل پرداخت است.

تفاوت مصوبه وزارت علوم با دانشگاه شهید بهشتی

به گزارش مهر، در دو روز گذشته برخی دانشجویان شهید بهشتی در اعتراض به مصوبه مذکور ابتدا در پردیس شهید عباسپور و روز بعد در پردیس مرکزی دانشگاه دست به تجمع زدند. دانشجویان بر این باور هستند که نباید از دانشجویان روزانه پول دریافت کرد.

براساس آیین نامه آموزشی دانشجویان ورودی ۹۳ به بعد (مصوبه ۱۶ اسفندماه ۹۳ وزارت علوم) دانشجویان مشمول آموزش رایگان موظفند بابت حذف اضطراری دروس و مردودی و انتخاب مجدد آن در صورتی که سنوات مجاز تحصیلی دانشجو تمام شده باشد، پول بپردازند؛ این در حالی است که براساس آیین نامه آموزشی دانشجویان ورودی ۹۷ به بعد (مصوبه ۳۰ مرداد ۹۷ دانشگاه شهید بهشتی)، دانشجویان نه تنها باید بابت حذف اضطراری و دروس مردودی پول بپردازند، بلکه بابت غیبت غیرموجه در کلاس نیز موظف به پرداخت هزینه طبق مصوبه هیات امنای دانشگاه هستند. در این مصوبه اشاره ای به تمام شدن یا نشدن سنوات تحصیلی نشده و دانشجویان حتی در زمان مجاز تحصیلی محبور به پرداخت این هزینه هستند.

برآورد می شود هزینه پرداختی برای هر واحد اخذ شده چیزی حدود ۱۳۰ هزار تومان است که برای یک درس سه واحدی معادل ۳۹۰ هزار تومان می شود.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank