پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 98 نتایج ارشد 98 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 99 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 99 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          13 اسفند 1398 - 03 March 2020


معاون آموزشی وزیر علوم گفت: براساس اعلام برخی از دانشگاه‌ها دروس ۳۰ تا ۶۷ درصد به صورت الکترونیکی ارائه شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تشکیل «کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی» گفت: کارگروهی با مدیریت دکتر سید علی‌اکبر صفوی عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز تشکیل شده است که ۷ نفر از بهترین متخصصان آموزش الکترونیکی کشور عضو این کارگروه هستند.

وی به هدف از تشکیل «کارگروه تخصصی آموزش‌های الکترونیکی» اشاره کرد و افزود: هدف از تشکیل این کارگروه جمع آوری لیست امکانات آموزش الکترونیکی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی است و اینکه دانشگاه‌هایی که می‌خواهند از آموزش الکترونیکی استفاده کنند ولی زیرساخت لازم را ندارند می‌توانند به این کارگروه مراجعه کرده و در صورت امکان از ظرفیت دیگر دانشگاه‌ها استفاده کنند.

اتصال دانشگاه‌های ضعیف به دانشگاه‌های برخوردار از امکانات آموزش‌های الکترونیکی

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: همچنین اگر دانشگاه‌ها در زمینه آموزش‌های الکترونیکی با مشکل مواجه شده، سوال یا ابهامی در آموزش الکترونیکی داشته باشند می‌توانند از این کارگروه مشاوره بگیرند.

وی تاکید کرد: درواقع ما امیدواریم که این کارگروه به صورت یک محور عمل کرده و دانشگاه‌های برخوردار از آموزش الکترونیک را به دانشگاه‌هایی که در این زمینه ضعیف بوده و یا امکانات لازم را ندارند، وصل کنند و این دانشگاه‌ها بتوانند از ظرفیت دانشگاه‌های دارای امکانات استفاده کنند.

تهیه آمار و اطلاعات مربوط به زیرساخت‌های آموزش الکترونیکی

خاکی صدیق درباره اینکه چند درصد از دانشگاه‌ها دارای زیرساخت‌های آموزش الکترونیک هستند، افزود: هنوز آمار و درصدی نداشته و در حال جمع آوری اطلاعات هستیم ولی خیلی از دانشگاه‌ها آموزش‌های مجازی را شروع کرده‌اند در برخی از دانشگاه‌ها، بر اساس اعلام خود دانشگاه‌ها، از ۳۰ درصد تا ۶۷ درصد دروس به صورت آموزش الکترونیکی ارائه شده است.

وی ادامه داد: البته الزامی برای برگزاری آموزش‌های الکترونیکی نیست چون برخی از دانشگاه‌ها زیرساخت‌های اجرا را ندارند، ممکن است برخی از اعضای هیئت علمی آمادگی ارائه دروس به صورت آموزش الکترونیکی را نداشته باشند و یا دانشجو دسترسی به آموزش الکترونیکی نداشته باشد.

خاکی صدیق افزود: در حال حاضر اجرای این دوره به دانشگاه‌ها توصیه شده است اما چون آموزش الکترونیک برای شرایط عادی دانشگاه‌ها نیز مناسب است، برگزاری این دوره می‌تواند برای دانشگاه‌ها فرصت باشد و همه دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از نظر دانش و فناوری آموزش الکترونیکی خود را آماده کرده به وضعیت مطلوب برسانند.

احتمال تغییر تقویم آموزشی

معاون آموزشی وزیر علوم درباره اینکه آیا امکان تغییر تقویم آموزشی دانشگاه‌ها وجود دارد گفت: برای اظهار نظر در این مورد هنوز زود است امیدواریم این مبارزه با کرونا موفقیت‌آمیز باشد و ما بتوانیم سال آینده به صورت عادی کلاس‌ها را برگزار کنیم. در این صورت شاید نیاز به تغییر تقویم آموزشی دانشگاه‌ها نباشد و با کلاس جبرانی، جبران شود.

وی ادامه داد: اما اگر دانشگاهی نتواند جبران کند، احتمال تغییر تقویم دانشگاه مذکور وجود دارد.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت

    تندیس جشنواره

    pagerank