پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1402 نتایج ارشد 1402 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1402 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1402 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          04 دی 1399 - 24 December 2020


بحران ویروس کرونا در سال ۲۰۲۰ به طور قابل توجهی همه بخش ها را مختل کرد، در این میان آموزش عالی در سراسر دنیا تلاش کرد بر یکی از بزرگترین چالش های خود غلبه کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی و به نقل از خبرنگار مهر، نظام رتبه بندی کیواس در یک بررسی سالانه و در پایان سال ۲۰۲۰ به این موضوع پرداخته است که چگونه بخش آموزش عالی با بحران کرونا روبرو شد.

در سال ۲۰۲۰ بحران ویروس کرونا به طور قابل توجهی بخش آموزش عالی را مختل کرد. این بحران مشکلات مختلفی را در سراسر جهان درباره موضوعات مختلف از جمله سلامتی، اشتغال، روابط انسانی، برنامه های سفر و تصمیمات تحصیلی بوجود آورد.

پس از تعطیلی مدارس و لغو امتحانات، دانشگاهها نیز از این قاعده مستثنی نشدند و به دلیل جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا دانشگاهها بسیاری از کشورها تعطیل و کلاس های حضوری لغو شدند.

با پایان یافتن سال ۲۰۲۰ و مشاهده تولید واکسن های کرونا، زمان آن فرا رسیده است که برخی از چالش های اساسی بخش آموزش عالی در سال ۲۰۲۰ را بررسی کنیم.

پشتیبانی از دانشجویان و استادان

هنگامی که بحران ویروس کرونا آغاز شد، استادان و دانشجویان در سراسر جهان برای راهنمایی در مورد چگونگی مدیریت بیماری، مواجه با محدودیت های سفر و یا در خوابگاه ماندن به دانشگاه های خود مراجعه کردند.

به گزارش ایندیپندنت، بسیاری از دانشگاه ها برای کمک به دانشجویان بین المللی خود که به خانه هایشان سفر می کردند، بی وقفه تلاش کردند.

دانشگاه نیویورک که بیش از هر کالج دیگری در آمریکا دانشجویان خارجی دارد کمک هزینه اضطراری دانشجویی را برای کمک به دانشجویان که با شرایط دشوار در سفر مواجه بودند، ایجاد کرد.

در انگلیس اخیراً تلاش شده است که دانشجویان برای تعطیلات زمستانی به خانه بروند. در تاریخ ۳۰ نوامبر آزمایش COVID-۱۹ برای همه دانشجویان دانشگاه آغاز شد و به دنبال آن یک «پنجره مسافرتی» ارائه شد که در آن کسانی که تست منفی داشتند می توانستند به نزد خانواده های خود برگردند.

علاوه بر این دانشگاه ها فعالیت های حوزه بهداشت روان خود را برای حمایت از دانشجویان افزایش دادند. مطالعه دکتر پرادیپ ساهو ، مدرس دانشگاه هند غربی نشان می دهد که تعطیلی دانشگاه ها تأثیر مستقیمی بر سلامت روان دانشجویان و اعضای هیئت علمی خواهد داشت.

دکتر ساهو در مقاله خود اظهار داشت: «دانشگاه ها باید بر حمایت از سلامت روان تأکید کنند و هر دانشجویی که احساس اضطراب بیشتری نسبت به COVID-۱۹ داشته باشد باید به موقع از حمایت روانی مناسب برخوردار باشد.»

بسیاری از دانشگاهها نگرانی استادان و دانشجویان را که در اثر همه گیری کروناویروس تجربه می کنند، تصدیق کردند و در نتیجه، پشتیبانی بهداشت روانی ایجاد کردند که از راه دور قابل دسترسی است.

به گفته یک گروه از دانشگاه های بریتانیا، دانشگاه های آنها «طیفی از برنامه ها و ابتکارات را برای پاسخگویی به نیازهای دانشجویی» در طی همه گیری کرونا ایجاد کردند.

دانشگاه لیدز هنوز هم قرارهای ۳۰ دقیقه ای و یک روزه مجازی را برای نیازهای فوری بهداشت روان ارائه می دهد و دانشگاه اکستر «رویکرد درمانی مبتنی بر شناخت و رفتار برای خودیاری» را ایجاد کرده است.

قبل از کرونا آموزش آنلاین تحصیلات عالی از سایر بخش ها عقب تر بود

با به دست آمدن شواهدی مبنی بر شیوع همه گیری ویروس کرونا در بین کشورها، دانشگاه های سراسر دنیا چاره ای جز بستن دانشگاه های خود برای استادان و دانشجویان نداشتند.

این به معنای لغو تدریس حضوری و امتحانات بود و موسسات را مجبور به یافتن راه های جایگزین برای ادامه ارائه آموزش کرد.

بسیاری از دانشگاه ها ترجیح دادند بیشتر کلاس های خود را به آنلاین تغییر دهند، طبق گفته گاردین عزم چشمگیر برای ادامه ارائه سخنرانی ها، سمینارها و دوره های آموزشی به دانشجویان به صورت آنلاین این موضوع را تصدیق می کرد.

«هاروارد بیزینس ریویو» گزارش داد قبل از همه گیری کروناویروس سرمایه گذاری در یادگیری آنلاین تحصیلات عالی از سایر بخش ها عقب مانده بود و در سال ۲۰۱۷ ، کمتر از ۵ درصد بودجه کالج های ایالات متحده به هزینه های فناوری اطلاعات اختصاص یافته بود که نشان می دهد آموزش یکی از کمترین رقم ها را در میان مسائل اقتصادی به خود اختصاص می داد.

تخفیف شهریه در برخی دانشگاهها

با این حال همه گیری سرعت تغییر را به سمت یادگیری آنلاین افزایش داده است. طبق آخرین گزارش کیواس (QS) و بررسی موضوع در میان دانشجویان در سال ۲۰۲۰ و پس از شیوع COVID-۱۹ بیش از ۹۴ درصد دانشجویان بین المللی یادآور شدند که در دوره های آموزش آنلاین شرکت می کنند و ۵۵ درصد خاطرنشان کردند که دروس خود را به طور کامل از طریق مجازی یاد می گیرند.

برای جبران خلل در تحصیل دانشجویان برخی از موسسات آموزش عالی مانند دانشگاه توماس در ایالات متحده تصمیم گرفتند شهریه خود را برای دانشجویان متضرر کاهش دهند.

کارشناسان پیش بینی می کنند که بسیاری از ویژگی های یادگیری آنلاین با کاهش همه گیری کرونا در آموزش عالی باقی خواهد ماند و استادان و دانشجویان از این انعطاف پذیری بهره مند می شوند.

هفته آشنایی دانشجویان جدید با دانشگاه مجازی شد

بحران کروناویروس یک وضعیت دائمی و در حال تحول است و این بحران موسسات آموزش عالی را وادار می کند که در رویکرد حل چالش های خاص به فکر فرو روند.

در ماه مارس ، دانشگاه بازرگانی Breakthrough توکیو یک مراسم فارغ التحصیلی مجازی منحصر به فرد برگزار کرد. به گفته بیزینس اینسایدر، این دانشگاه از روبات های موبایل به همراه یک تبلت برای میزبانی از میهمانان مراسم فارغ التحصیلی استفاده کرد و به فارغ التحصیلان اجازه داد که رفتن روی صحنه و دریافت مدرک را به صورت مجازی تجربه کنند.

با شروع سال تحصیلی جدید، دانشگاه های سراسر جهان با چالش جهش دوباره کروناویروس مواجه شدند و مجبور شدند هفته آغاز سال تحصیلی که دانشجویان جدید با دانشگاه آشنا می شوند را بدون بدون تماس حضوری برگزار کنند.

نمونه آن دانشگاه ملی استرالیا بود که به همراه بسیاری از موسسات آموزش عالی دیگر هفته آشنایی دانشجویان جدید را به صورت مجازی راه اندازی کرد که در آن دانشجویان می توانستند در جلسات پرسش و پاسخ و تورهای دانشگاهی آنلاین شرکت کنند و از کارآموزی، باشگاه ها و رویدادها مطلع شوند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی