پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran
کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 1400 نتایج ارشد 1400 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 1400 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 1400 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاه          11 دی 1400 - 01 January 2022


رئیس دانشگاه آزاد گفت: با اجرای طرح پویش اشتغال دانشجویان، بسیاری از رشته هایی که اساسا متقاضی نداشت امروز متقاضی دارد و احیا شده است.

پرتال دانشگاهی به نقل از محمد مهدی طهرانچی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اجرای طرح پویش اشتغال دانشجویان دانشگاه آزاد و آخرین وضعیت این طرح گفت: طرح پویش اشتغال دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی طرحی است که در برخی کشورها بنا به مقتضیات هر کشور، به آن فکر شده و ما نیز متناسب با زیست بوم خود آن را طراحی کرده و توسعه دادیم.

رئیس دانشگاه آزاد افزود: براساس این طرح دانشجو در حین تحصیل، در جامعه یا صنعت مشغول به کار می‌شود و در معرض سؤالات کاربردی قرار می‌گیرد و آنجاست که با آموزش فایده محور و نه آموزش حافظه محور می‌تواند به چالش‌های صنعت و جامعه پاسخ دهد.

وی با اشاره به اینکه امسال در استان اصفهان ۲۰۰ دانشجو و در زنجان ۲۷۰ دانشجو همزمان با تحصیل در صنایع مشغول به کار شدند، گفت: برای اجرای این طرح اتاق بازرگانی استان‌ها همکاری خوبی با ما دارند.

رئیس دانشگاه آزاد با بیان این مطلب که با اجرای طرح پویش اشتغال دانشجویان، بسیاری از رشته‌هایی که اساساً متقاضی نداشت امروز متقاضی دارد، خاطرنشان کرد: به طور مثال رشته معدن واحد کاشان بدون متقاضی شده بود و احیا شد. یا مثلاً واحد زنجان که در رشته شیمی کاملاً بدون متقاضی بود، امسال در قالب طرح پویش ۳۰ دانشجوی شیمی پذیرش کرده است.

طهرانچی ادامه داد: این موضوع نشان می‌دهد باید برای رابطه دانشگاه و صنعت و مهارت و اشتغال دانشجویان رویکردهای جدیدی را اتخاذ کنیم چرا که رویکردهای گذشته، رویکردهای موفقی نبوده است.

طهرانچی تصریح کرد: معمولاً وقتی دانشجویان در صنعت (کارخانه‌ها و سازمان‌ها) مشغول به کار می‌شوند، بخشی از شهریه را صنعتی که دانشجو در آن مشغول می‌شود، می‌پردازد و عملاً یک اشتغال مفید ایجاد می‌شود. همچنین این دانشجویان معمولاً در یکی دو سال اول در همان صنعت استخدام می‌شوند.جدیدترین اخبار دانشگاهی - استخدامی و کنفرانس های علمی را در پرتال دانشگاهی مشاهده کنید. 
با عضویت در خبرنامه های تخصصی ، اخبار را در ایمیل خود دریافت کنید . 
کانال تلگرام پرتال دانشگاهی را  به نشانی https://telegram.me/unpir دنبال کنید.

پر بازدیدترین اخبار دانشگاه

خبرنامه - شبکه های اجتماعی